AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Everest SG 1500 Modem Kurulumu
Everest SG 1500 Modem Kurulumu, Everest Modem Kurulumu, Everest Modem IP Adresi, Everest Modem Arayüz Şifresi,

Everest SG 1500 Modem Kurulumu

Son Güncelleme:

Everest SG 1500 Modem Kurulumu, internet bağlantınızda yaşadığınız bağlantı ve kurulum sorunlarınız everest sg 1500 kurulumu nasıl yapılır.

Everest SG 1500 Modem Kurulumu adımlarına başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Ethernet 1, Ethernet 2, Ethernet 3 ya da Ethernet 4 girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinde ADSL ışığı sabit yanıyorsa  Everest SG 1500 modem kurulumuna  başlayabiliriz.

Everest SG 1500 Modem Kurulumu

Everest SG 1500 Modem Kurulumu Everest SG 1500 Marka Modem Kurulum işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenmek için görsel resimli anlatım dokümanımızı inceleyebilirsiniz. Everest Modem Kurulumu, Everest Modem IP Adresi, Everest Modem Arayüz Şifresi,

Modem arayüzüne 192.168.1.1 adresinden ulaşılmaktadır.

Kullanıcı adı : admin

Parola : admin

Eğer bu bilgilerle giriş sağlanamazsa modemi arka panelde bulunan reset tuşuna 10 saniye bastıktan sonra modem otomatik resetlenir ve kendiliğinden başlar.

Giriş yapıldıktan sonra gelen ilk ekran aşağıdaki gibidir.

Bu sayfada “WAN arabirimi” seçildiğinde aşağıdaki sayfa gelmekte.

Everest SG 1500 Modem Kurulumu, Everest Modem Kurulumu, Everest Modem IP Adresi, Everest Modem Arayüz Şifresi,

Açılan sayfada “Kanal Konfigürasyonu” bölümü gelmektedir. Bu bölümde doldurulması gerekenler aşağıda bulunmaktadır.

Varsayılan Rota Seçimi : Belirtilmiş

VPI : 8  VCI : 35

Enkapsülasyon Modu : LLC

Kanal Modu : PPPoE

NAPT Devrede: İşaretli

PPP Ayarları :

Kullanıcı Adı : kullanıcıadı@ttnet (ISS uzantısı değişik olabilir)

Şifre : Abonelik sırasında verilen şifre

Yukarıdaki bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra “Güncel ATM VC” tablosunda “Seç” kutucuğu işaretlenip “değiştirmek” seçeneğini tıklayınız.

Eğer “Güncel ATM VC” tablosu boş ise “Ekle” diyiniz

Bu işlemlerden sonra “Bağlan” seçeneğini tıklayın. Eğer “Bağlan” aktif değilse modemi yeniden başlatınız. Modem yeniden başlatıldıktan sonra internet erişiminizin olup olmadığını kontrol edin. kurulumda bir hata yapmadıysanız ve ADSL bilgilerinizde herhangi bir hata yoksa Everest SG 1500 Modem Kurulumu adımlarını başarılı bir şekilde tamamlanmış olmalısınız. Bir hata vb durum varsa bize iletin kontrol edelim.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

4 yorumlar

  1. Paylaşım için teşekkürler

  2. Paylaşım için teşekkürler

  3. Teşekkürler

  4. emeğinize sağlık güzel paylaşım bende 11820 yi arayarak yardım almıştım tüm modemlerde de destek veriyorlarmış banada arkadaşım tavsiye etmişti kablosuz ayarlarıda bilgisayarıma bağlanarak yapıyorlardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.