PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
14 Ocak 2019 Pazartesi 07:17
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Everest SG-1550 Modem Kurulumu
Everet SG-1550 Modem Kurulumu 00

Everest SG-1550 Modem Kurulumu

Son Güncelleme:

Everest SG-1550 Modem Kurulumu, şifresi, arayüzü, şifresi değiştirme, kablosuz kurulum gibi ayarlarının resimli anlatımı olarak hazırlanmıştır.

Everest SG-1550 Kurulumu yapabilmek için SG-1550 Modem Kurulumu modem ile bilgisayar, Laptop arası ‘Sarı yada Gri’ renkte olan ethernet kablosunu takıyoruz. Ethernet kablosu sayesinde Everest SG-1550modem arayüzüne ulaşarak modem kurulumu yapabileceğiz.

Everest SG-1550 Modem Kurulumu

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada bilgisayar, Leptop kullanmıyorsanız Everest SG-1550 modemin arayüzüne ulaşmanın diğer yolu ise Kablosuz özelliği olan cihazdan kablosuz ağ adları içinde Everest SG-1550 modemin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmanız yeterli olacaktır.

Everest SG-1550 modeme bağlantı kurduysak bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açıyoruz.

Everest SG-1550 Modem Kurulumuna başlamak için önce modem Modem IP adresi olan 192.168.1.1 adresini tarayıcınızın Adres satırına yazarak Enter tuşuna basın. Everest sg-1550 arayüz, everest sg-1550 kurulumu, everest sg 1550 modem kurulumu, everest sg 1550 internet ayarları, everest modem admin şifresi.

Giriş Yaptığınızda sizden Kullanıcı Adı, Parola isteyecek.

Kullanıcı Adı ve Şifre bölümüme ” admin ”  yazarak Giriş butonuna tıklayın.

 

Karşınıza çıkan ekranda Gelişmiş Ayarları tıklayın

Kurulum ile ilgili bir sorun olursa aşağıdaki gibi seçenekleri uygulayın.

Kablosuz ayarlar ile ilgili değişiklik yapmak istiyorsanız. Wirelles sekmesinden yapmanız gerekir. Securty alanından kablosuz ağ şifresi değiştirilir.

 

Everest SG-1550 Modem Kurulumu adımlarını yukarıda anlatıldığı şekilde uyguladıktan sonra hem kablolu hemde kablosuz olarak internet erişimi alabilirsiniz. Kurulum esnasında bir sorun yaşarsanız bize iletin. Kullanıcı bilgileriniz ile ilgili bir sorun varsa servis sağlayıcısı ile iletişime çekmeniz mantıklı olacaktır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Tp Link WA5210G MAC Filtreleme

Tp Link WA5210G MAC Filtreleme

Birileri sizden habersiz Tp-Link WA5210G Modeme mi bağlanıyor. Hemen Tp Link WA5210G MAC Filtreleme adımlarını uygulayın …

6 yorumlar

  1. Everest SG-1550 modemde port açması nasıl yapışıyor?

    • Everest SG-1550 Port Açma işlemi NAT bölümünden yapılıyor ama bunu yazı ile anlatamam.

      11820 Teknoloji Destek Hattı ile görüşerek Port Açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  2. bnede prot açmakta sıkıntı çekiyorum her şeyli giryorum fakat hata veiroyr .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.