everest modem kurulumu, everest sg 1800 modem şifre değiştirme, everest sg 1800 modem kurulumu, everest sg 1800 kurulum,

Everest SG 1800 Modem Kurulumu

Everest SG 1800 Modem Kurulumu, makalemizde Everest SG-1800 modem kurulum işlemini kablosuz ayarlarını yazılı ve resimli olarak anlatacağız.

Everest SG 1800 Modem Kurulumu

Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken’Sarı yada Gri”renkte bulunan ethernet kablosunu bir ucunu modemin 1,2,3 yada 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz.

Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır.Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ‘DSL’girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, DSL ve ethernet ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlayabiliriz.

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız. Entere tuşlayınız.everest modem kurulumu, everest sg 1700 modem şifre değiştirme, everest sg 1700 modem kurulumu, everest sg 1700 kurulum,

Kullanıcı adına küçük harflerle  admin şifreye de küçük harflerle admin yazıp oturum aç butonuna tıklıyoruz.

everest modem kurulumu, everest sg 1700 modem şifre değiştirme, everest sg 1700 modem kurulumu, everest sg 1700 kurulum,

Everest modemin kurulum sayfası gelecektir. Hızlı Kurulum bölümüne tıklıyoruz.

Hızlı Konfigürasyon bölümü açılacaktır

Sihirbaz adım adım bazı temel konfigürasyonları yapmanıza yardımcı olacaktır.

Adım1:WAN Bağlantı Ayarları

Adım2:WLAN Bağlantı Ayarları

Adım3: Ayarları Kaydet

everest modem kurulumu, everest sg 1700 modem şifre değiştirme, everest sg 1700 modem kurulumu, everest sg 1700 kurulum,

Adım1:WAN Bağlantı Ayarları Lütfen bağlantı modunu seçin

 • VPI:8
 • VCI:35
 • Enkapsülasyon:LLC/SNAP işaretli olması gerekiyor.
 • Bağlantı modu:Ethernet üzerinden PPP(PPPoE) işaretli olması gerekiyor.
 • PPP Ayarları bölümünden Kullanıcı Adı yazan bölüme servis sağlayıcımızdan aldığımız ADSL Kullanıcı adını yazıyoruz. Şifre bölümüne de servis sağlayıcımızdan aldığımız ADSL şifreyi yazıyoruz.
 • Sonraki seçeneğine tıklıyoruz.

everest modem kurulumu, everest sg 1700 modem şifre değiştirme, everest sg 1700 modem kurulumu, everest sg 1700 kurulum,

Adım 2:Kablosuz Hızlı Ayarları: Lütfen kablosuz hakkında temel ayarları konfgüre edin.

 • SSID :Yazan bölümün karşısına Kablosuz Ağ Adı yazıyoruz. Kablosuz olarak oluşturacağımız bu Ad’abağlantı kuracağız.
 • şifreleme: Bölümünden WPA2(TKIP) seçeneğini seçiyoruz.

Şifreleme bölümünde bir çok şifreleme türü vardır. İstediğiniz seçebilirsiniz. Fakat genelde şifreleme türü bu modemlerde  WPA2(TKIP) yada WPA2 karışıktır.

 • Önceden Paylaşılmış Anahtar bölümüne 8-64 karekter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız, şifre yazıyoruz. Kablosuz olarak oluşturacağımız bu şifreyle bağlantı kuracağız.

Everest SG 1800 Modem Kurulumu

Adım 3:Ayarları Eğer hızlı konfgürasyonda ayarları tamamlamanız gerekiyorsa, lütfen’Değişiklikleri Uygula’ya basın.

Kaydet Aksi taktirdelütfen’İptal’veya ‘Prev(önceki)’ seçeneğine  basın.

 • Değişiklikler Uygula butonuna tıklıyoruz.
 • Everest modem kurulumunuzu üç adımda gerçekleştirdiniz kablolu ve kablosuz internete giriş yapabilirsiniz.

Everest SG 1800 Modem Kurulum adımları yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra tamamlanacaktır. İnternet’e erişim yapıp yapamadığınızı test edin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

2 yorumlar

 1. Everest sg1800 modelinde USB port ne işe yarıyor yazıci bağlanabilir mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.