AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu
Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu

Son Güncelleme:

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu makalemizde everest sg dsl2017 için ADSL ve Kablosuz Ağ kurulum adımlarını detaylı olarak anlatacağız.

Kurulum adımlarına başlamadan önce İnternet Servis Sağlayıcısı (ISS) ile görüşerek kurulum için ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi öğrenin. Bu bilgiler olmadan kurulum yapamazsınız. Daha sonra bilgisayar ve modem arasında bağlantı yapabilmeniz için LAN yani RJ45 kablosu temin edin. Bilgisayar ve modem LAn girişlerine kabloyu bağladığınızdan ve ağ ile ilgili bir sorun olmadığından emin olduktan sonra Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu adımlarına başlayabilirsiniz.

Everest Modem Kurulumu ile ilgili daha önce hazırladığımız makalelere ilave olarak Everest DSL2017 Modem Kurulumu Görsel Anlatım makalemizi incelemelisiniz.

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu işlemine başlamak için önce modem Everest DSL2017 IP Adresi olan 192.168.1.1 adresini adres satırına yazarak giriş yapın.

everest sg dsl2017 modem kurulumu
Everest SG DSL2017 Kurulum için IP Adresi

Modem arayüzü açıldığında kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Everest SG-DSL2017 Kullanıcı Adı Şifre “admin” dir. Kullanıcı adı ve şifreye admin yazdıktan sonra Sisteme Giriş butonuna tıklayın.

Arayüz açıldığında kurulum işlemlerinin yapılabilmesi için Sihirbaz butonuna tıklayın.

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır.
Everest SG DSL2017 Kurulum Modem Arayüzü

Açılan sayfada 1. adım. ADSL kullanıyorsanız Channel Type seçeneğini ATM, VDSL kullanıyorsanız Channel Type seçeneğini PTM olarak seçiniz.

Ekranı aşağısında PPP Ayarları seçeneğini göreceksiniz. Burada Kullanıcı Adı ve Şifre bilgileri servis sağlayıcınız tarafınca size verilen bilgilerdir. Verilen bilgilerde @servisuzantısı yazmanız gerekmektedir. Ayrıca şifrenizde harf varsa Büyük Küçük uyumlu olarak yazmanız gerekir. Aksi halde internet erişiminde kullanıcı adı şifre hatası alırsınız. Bu işlemi yaptıktan sonra en alttaki Sonraki butonuna tıklayın.

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarları
Everest SG DSL2017 Kurulum ADSL Bilgi Girişi

Everest DSL2017 Kablosuz Ayarları bu ekrandan yapılmaktadır. SSID kısmına Kablosuz Ağ adı yazınız. Burada türkçe karakter kullanmamaya gayret edin. bazen mobil cihazlarda bu nedenle sorun yaşanabiliyor.

Önceden Paylaşılmış Anahtar kısmına en az 8 en fazla 64 karakterden oluşan ve Türkçe karakter içermeyen bir şifre belirleyin. Ardından Sonraki butonuna tıklayın. 

Yapılan ayarların özetini görüyorsunuz. Burada bir hata varsa Önceki butonuna tıklayarak düzenleyin. Yoksa Değişiklikleri Uygula butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu ve Kablosuz Ayarları
Everest SG DSL2017 Kurulum Son Aşaması

Modem kurulumunu kablosuz yaptıysanız yaptığınız bu ayarlarda kablosuz bağlantınız kopacaktır. Yeni belirlediğiniz Kablosuz Ağ adını seçerek yeniden bağlanmanız gerekmektedir. Ethernet kablosu ile bağlıysanız direk internet erişimini test edebilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.