PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
20 Kasım 2018 Salı 21:37
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu
Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu işlemine başlamak için önce modem Everest DSL2017 IP Adresi olan 192.168.1.1 adresini adres satırına yazarak giriş yapın.

Everest Modem Kurulumu ile ilgili daha önce hazırladığımız makalelere ilave olarak Everest DSL2017 Modem Kurulumu Görsel Anlatım makalemizi incelemelisiniz.

Modem arayüzü açıldığında kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Everest SG-DSL2017 Kullanıcı Adı Şifre “admin” dir. Kullanıcı adı ve şifreye admin yazdıktan sonra Sisteme Giriş butonuna tıklayın.

 

Everest SG DSL2017 Modem Kurulumu

Arayüz açıldığında kurulum işlemlerinin yapılabilmesi için Sihirbaz butonuna tıklayın.

 

Açılan sayfada 1. adım. ADSL kullanıyorsanız Channel Type seçeneğini ATM, VDSL kullanıyorsanız Channel Type seçeneğini PTM olarak seçiniz.

 

Ekranı aşağısında PPP Ayarları seçeneğini göreceksiniz. Burada Kullanıcı Adı ve Şifre bilgileri servis sağlayıcınız tarafınca size verilen bilgilerdir. Verilen bilgilerde @servisuzantısı yazmanız gerekmektedir. Ayrıca şifrenizde harf varsa Büyük Küçük uyumlu olarak yazmanız gerekir. Aksi halde internet erişiminde kullanıcı adı şifre hatası alırsınız. Bu işlemi yaptıktan sonra en alttaki Sonraki butonuna tıklayın.

 

Everest DSL2017 Kablosuz Ayarları bu ekrandan yapılmaktadır. SSID kısmına Kablosuz Ağ adı yazınız. Burada türkçe karakter kullanmamaya gayret edin. bazen mobil cihazlarda bu nedenle sorun yaşanabiliyor.

Önceden Paylaşılmış Anahtar kısmına en az 8 en fazla 64 karakterden oluşan ve Türkçe karakter içermeyen bir şifre belirleyin. Ardından Sonraki butonuna tıklayın. 

 

Yapılan ayarların özetini görüyorsunuz. Burada bir hata varsa Önceki butonuna tıklayarak düzenleyin. Yoksa Değişiklikleri Uygula butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

 

Modem kurulumunu kablosuz yaptıysanız yaptığınız bu ayarlarda kablosuz bağlantınız kopacaktır. Yeni belirlediğiniz Kablosuz Ağ adını seçerek yeniden bağlanmanız gerekmektedir. Ethernet kablosu ile bağlıysanız direk internet erişimini test edebilirsiniz.

 

Was this post helpful?
Let us know if you liked the post. That’s the only way we can improve.
Yes0
No0
Powered by Devhats

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

ZyXEL WAP3205 v3 Universal Repeater Kurulumu

ZyXEL WAP3205 v3 Universal Repeater Kurulumu

Ağ teknolojileri alanında dünya liderlerinden Zyxel’in ZyXEL WAP3205 v3 Universal Repeater Kurulumu nasıl yapacağınızı makalemizde anlatacağız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.