facebook video virüsü silme, facebook da video kaldırma, facebook video albümü silme, facebook tan video kaldırma, facebook video kaldırma,

Facebook Video Kaldırma İsteği Nasıl Yapılır

Facebook Video Kaldırma İsteği Nasıl Yapılır. facebook video virüsü silme, facebook da video kaldırma, facebook video albümü silme, facebook tan video kaldırma, facebook video kaldırma. Bu makalemizde izniniz dışında paylaşılan videonuzun kaldırılması için yardımcı olacağız. Facebook Müşteri Hizmetleri.

Dünya üzerinde birçok kullanıcıya sahip olan sosyal medya, bilindiği gibi fake (gerçek olmayan) kullanıcılarla da dolu. Herkese açık olarak paylaşım yaptığınız videolar üçüncü şahıslar tarafından izinsiz alınarak fake profillerde kullanılabiliyor. Bu gibi durumda da gizlilik hakları ihlali ortaya çıkmış oluyor. Eğer size, eşinize ya da çocuğunuza ait bir video, bilginiz dışında Facebook üzerinde farklı profillerde paylaşılmış ise bunu Facebook’a fotoğraf kaldırma isteğinde nasıl bulunacağınızı anlatacağız.

Öncelikle tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.)açınız.Adres satırına

facebook.com/help/contact/144059062408922 yazıp entere tuşlayınız.

facebook video virüsü silme, facebook da video kaldırma, facebook video albümü silme, facebook tan video kaldırma, facebook video kaldırma,

Bir Gizlilik Hakları İhlalini Şikayet Edin

Bize ulaşmak için kullandığınız iletişim kanalının yalnızca Facebook’ta görsellerinin gizlilik haklarına yapılan olası ihlalleri şikayet etmek isteyen kişilere ayrılmış olduğuna lütfen dikkat edin. Başka bir konu hakkında yazıyorsanız, lütfen Yardım Merkezi’ne geri dönün:

www.facebook.com/help

Birisi sizi gizli kalmasını istediğiniz bir şeyi paylaşmakla tehdit ettiği için yardıma ihtiyacınız varsa, bu formda açıklanan adımları izleyin:

www.facebook.com/help/561743407175049 yada Tıklayın

Ayrıca tüm şikayetleri incelediğimizi ancak şikayetinizle ilgili bir işlem yapmamız halinde size bir onay e-postası göndermeyeceğimizi hatırlatmak isteriz.

Facebook Video Kaldırma İsteği Nasıl Yapılır

Neyi şikayet etmeye çalışıyorsunuz?

 • Fotoğraf
 • Video
 • Diğer

facebook video virüsü silme, facebook da video kaldırma, facebook video albümü silme, facebook tan video kaldırma, facebook video kaldırma,

Video seçeneğini işaretledikten sonra

Nerede yaşıyorsunuz?

 • abd’de
 • Amerika Birleşik Devletleri’nin dışında seçeneğini tıklıyoruz.

Şikayet ettiğiniz içeriği inceleyebilmemiz için, lütfen içeriğin adresini verin. Doğrudan şikayet etmek istediğiniz içeriğin adresini edinmek için

 1. Şikayet etmek istediğiniz içeriği (ör. fotoğraf, video, yorum) bulun
 2. Bu içerik birisinin Zaman Tünelindeyse, paylaşıldığı tarihe/saate tıklayın (ör. 27 dakika, 30 Mayıs, 19:30)
 3. Tarayıcınızın adres çubuğundan internet adresini (URL) kopyalayın

Şikayet etmeye çalıştığınız videonun veya videoların URL’sini biliyor musunuz?

 • Hayır, URL’yi bilmiyorum ama bu içeriği nerede bulabileceğinizi tarif edebilirim

Bu kanalın Facebook’taki görüntüleriyle ilgili gizlilik haklarının olası ihlallerini şikayet etmek isteyen kişilere ayrıldığına lütfen dikkat edin. Başvurunuz başka bir şeyle ilgiliyse, lütfen ilgili yardımı veya başvuru formunu bulmak için Yardım Merkezimize geri dönün. Ayrıca tüm şikayetleri incelediğimizi, ancak şikayetinizle ilgili işlem yapsak da onay e-postası almayacağınızı unutmayın.

Kimin gizlilik hakları ihlal ediliyor?

 • Benim haklarım
 • Çocuğumun hakları
 • Başka bir yetişkinin hakları

Biz bu formu doldururken benim haklarım seçeneğini işaretledik,

Ayrıca Bakın: Facebook Çok Sık Deniyorsun Lütfen Daha Sonra Tekrar Dene

İçeriğin bağlantısı (URL) bölümüne facebook kullanıcılarından biri tarayıcı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) üzerinden facebook hesabına giriş yapıyor.

Bul bölümünden videoyu paylaşan kullanıcının profiline giriş yapıyor.

Facebook Video Kaldırma İsteğinde bulunacağımız videoyu buluyoruz.

 

Üzerine sağ tıkladığımızda Video internet adresini(URL)göster bölümüne tıklıyoruz.

Adres satırına URL’ yi yapıştırıyorsuz.Her videonun URL’si farklıdır. Videonun URL’sini yopyaladığımızdan emin olduktan sonra

İçeriğin bağlantısı (URL) https://www.facebook.com/… bölümünün altında yer alan kutucuğa yapıştırıyorsunuz.

 • Adınız
 • Soyadınız
 • İletişim e-posta adresiniz bölümlerine kendi bilgilerinizi yazıyorsunuz.

Bu kutuyu işaretleyerek bu formdaki tüm bilgilerin doğru olduğunu. Ülkenizin gizlilik yasaları uyarınca yukarıda bahsedilen içeriğe izin verilmediğini kabul ediyorsunuz. Kutuyu işaretledikten sonra

 • Gönder

Butonuna tıklıyoruz.Facebook destek ekibiyle iletişime geçtiniz.İletişim için e-posta hesabınıza “geri dönüş yapılmasını beklemeniz gerekiyor.Olumlu yanıt alırsanız video kaldırılacaktır.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.