Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir – Bilgisayar ve Telefon

Herhangi bir sebepten ötürü gmail şifrenizi değiştirmeniz gerekebilir. Aşağıda bir Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir detaylı olarak paylaşılmıştır.

Gmail 2016 tarihi itibariyle bir milyardan fazla kullanıcı ile, dünyanın en popüler mail uygulamasıdır, Bu kadar kullanıcının olması herkesin gmail hakkında her özelliği bildiği anlamına gelmez. Bu makalede Gmail şifrenizi birkaç kolay adımda nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir

1. Adım: Google Hesabınıza Giriş Yapın

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir

Google MyAccount sayfasına gidin ve sağ üst köşedeki mavi “Oturum Aç” butonuna tıklayın.

Giriş bilgilerinizi istediğiniz gibi girin ve gerekirse iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanarak kimliğinizi doğrulayın.

2. Adım: Güvenlik Ayarlarınızı Açın

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir

Oturum açma ve güvenlik” seçeneğine tıklayın ve bir dizi seçenekle sunulacaksınız. “Google’da oturum açma” bölümünü buluncaya kadar aşağı kaydırın.

3. Adım: Şifreni Değiştir

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir

“Şifre” başlıklı bölümü bulun. En son ne zaman değiştirildiğinizi ve 2 adımlı doğrulamanın etkinleştirilip etkinleştirilmediğini size söyler. Şifre butonuna tıklayın ve istendiğinde kimliğinizi onaylamak için şifrenizi tekrar girin. Daha sonra yeni bir şifre girmeniz istenir. Sayıların, harflerin, büyük harflerin ve özel karakterlerin bir karışımı ile karmaşık olduğundan emin olun. Unutmayla ilgili endişeleriniz varsa, bir şifre yöneticisi kullanın.

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir

Şifreyi doğruladıktan sonra, değişti ve hesabınız güzel ve güvenli. Bu, iki adımlı doğrulama ve kurtarma yöntemleri gibi diğer hesap ayrıntılarınızı iki kez kontrol etmek için de iyi bir zamandır.

Android Gmail Uygulaması Şifre Değiştirme

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir

E-postanıza bir Android tablet veya akıllı telefondan erişirseniz, şifrenizi değiştirme yöntemi biraz farklıdır, ancak daha karmaşık değildir.

Gmail uygulamasını açın ve sol üst köşedeki üç satırlık menü simgesini tıklayın. Ardından, menünün altından “Ayarlar” ı seçin ve ardından değiştirmek istediğiniz hesabı seçin. “Google hesabınızı yönetin” e, ardından menüyü sola doğru kaydırarak “Güvenlik” seçeneğine dokunun. Alternatif olarak, üst menüde gezinebilir ve aynı seçeneğe dokunabilirsiniz.

“Şifre” bölümüne dokunun ve mevcut şifrenizi girin. Sonra yenisini girin, onaylayın ve işlemleri tamamlayın.

Yukarıda anlatılanların Gmail Şifre Unutma ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Şifrenizi biliyor ve değiştirmek istiyorsanız Gmail Şifresi Nasıl Değiştirilir makalemiz size yardımcı olacaktır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.