Google chrome kayıtlı şifreleri görme, chrome şifre kaydetme, chrome şifreleri görme.

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme, şifreniz tarayıcıya kayıtlı olduğu için otomatik giriş yapıyorsa öğrenmeniz ve kaldırmanıza yarımcı olacağız.

Bilgisayardan şifreli herhangi bir uygulamaya giriş yaptığımızda şifre kaydedilsin mi uyarısına? Tamam butonuna tıklayarak şifremizin kaydedilmesini onaylamamız dır. Şifreli uygulamaya google chrome tarayıcısından otomatik olarak giriş yapıyor ancak farklı cihazdan giriş yaptığınızda şifreyi unuttuğunuz için giriş yapamıyorsanız.

Bilgisayardan Google Chrome tarayıcısından giriş yaptığınızda şifreli uygulamaya otomatik olarak giriş yapmasından rahatsızsanız ve şifre yazarak mı uygulamaya giriş yapmak istiyorsunuz.? Google Chrome tarayıcısına kayıtlı olan şifreleri görebilir ve isterseniz kayıtlı olan şifreyi kaldırarak şifreli şekilde giriş yapabilirsiniz.

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme

Google Chrome tarayıcısına giriş yapıyoruz. Sağ üst bölümde yer alan üç noktaya tıklıyoruz.

Açılan seçenekler arasında Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Sayfanın  alt bölümünde yer alan Gelişmiş seçeneğine tıklıyoruz.

Chrome Şifreler yönet bölümünün yanında bulunan üçgen simgesine tıklıyoruz.

Chrome şifreleri görme, Şifreleri kayıtlı olan uygulamaların olduğu sayfa açılacaktır. Şifresini öğrenmek istediğiniz uygulamanın yanında yer alan yuvarlak simgeye tıklıyoruz.

Bilgisayarınızı şifreli ise yani bilgisayarınızı açtığınız zaman sizden şifre istiyorsa güvenlik nedeniyle şifreyi göstermek için sizden şifre isteyecektir. Bilgisayarın şifresini yazıp Tamam butonuna tıklayarak Google Chrome tarayıcımıza kayıtlı olan şifreyi görebiliriz.

 

Bilgisayarımız şifresiz ise yani bilgisayarı ilk açtığımızda şifre istemiyor direk açılıyorsa bu alana tıklayınca şifreniz gözükecektir.

Google chrome şifre kaydetme işlemini yaptınız ve artık kaldırmak istiyorsanız. Yan tarafında yer alan üç noktaya tıklıyoruz ve kaldır butonuna tıklıyoruz. Bu işlemi yaptığımızda Google Chrome cihazdan giriş yaptığınızda uygulamanın şifresini kaydetmediğiniz sürece şifre isteyerek uygulamaya giriş yapacaktır. Bu yüzden şifrenizi bilmiyorsanız önce Şifreyi görmenizi kaldırmak istiyorsanız şifrenizi gördükten sonra kaldırmanızı öneriyoruz.

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Makalemizde ki gibi işlemleri gerçekleştirdiğinizde sorununuzun çözüm yoluna ulaştığını fark edeceksiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.