Chrome Klavye Kısayolları, Chrome Kısayolları, Chrome Arama Geçmişini Temizleme, Chrome Hızlı Arama, Chrome Görev Yöneticisi,
Chrome Klavye Kısayolları, Chrome Kısayolları, Chrome Arama Geçmişini Temizleme, Chrome Hızlı Arama, Chrome Görev Yöneticisi,

Google Chrome Klavye Kısayolları

Klavye kullanmak bir işi yaparken hız sağlıyor. Benim gibi Chrome kullanıcı iseniz Bugün size paylayacağım yararlı Google Chrome Klavye Kısayolları olacak. Kullanımınızı kolaylaştıracak bu bilgilere makalenin devamını okuyarak ulaşabilirsiniz.

Google Chrome Klavye Kısayolları

Chrome Arama Geçmişini Temizleme

Temizlik her zaman iyidir. Ancak bunu yapmak için Chrome Seçenekler menüsünden Ayarlara ardından Geçmiş bölümüne ve buradan da Tarama Verilerini Temizle butonunu yapmalısınız. Bu bölme Chrome Kısayolları ile erişmek daha kolay. Klavyenizden Ctrl + Shift + Delete tuşlarına barak Arama Geçmişine kolayca ulaşabilirsiniz.

Chrome Hızlı Arama

Açıkçası bu kısayola standart bir kullanıcıdan ziyade bir kişiyi arayıp ta ”adres satısını tıkla” şu sayfaya gir şu işlemleri yap dediğinizde o adres satırını bir türlü bulunamamasında bu kısayola çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Klavyenizden Ctrl + K yada CTRL + E tuşlarına bastığınızda adres satırına bir soru işareti gelecek ve hızlıca arama yapabileceksiniz. Alt + D tuşuna basarak adres satırında soru işareti çıkmadan geçiş yapabilirsiniz.

Chrome Görev Yöneticisi

Görev Yöneticisi Chrome’un bellek kullanımı hakkında detaylı istatistikler verir ve bu sayede hangi sekmenin ne kadar RAM, CPU gibi veri kullanıldığı görülmüş olur. Bu ölüm  Ayarlar> Diğer Araçlar altında gizli, ama saniyeler içinde Shift + Esc yaparak Chrome Görev Yöneticisine erişim sağlayabilirsiniz.

Chrome Sekmeler Arasında Geçiş Yapmak

Klavyeyi bırakıp mause ile ta yukarılara çıkıp **** sekmesine ulaşmaktansa CTRL + Page Down ile bir sonraki (Sağa) ve CTRL + Page Up ile bir önceki sekmeye  (Sola) ilerleyebilirsiniz.

Chrome Sekme Kapatma

İşinizin bittiği bir sekmeyi kapatmak istiyorsanız CTRL + W tuşları ile bu işlemi hızlıca yapabilirsiniz.

Chrome Kapatılan Sekmeyi Tekrar Açmak,

İşinizin bittiğini düşündüğünüz yada bir şekilde kapattığınız sekmeye tekrar erişmek için Sekme alanında boş bir yere Sağ Tıklayarak Kapatılan Sekmeyi Yeniden Aç seçeneğine tıklamanız gerekir. Ama Bunu Ctrl + Shift + T tuşlarına basarak daha kolay yapabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Google Chrome Şifre Koyma Nasıl Yapılır

Umarım Google Chrome Klavye Kısayolları beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler! Benim buraya yazmadığım sizlerin bildiği kısayollar varsa yorum olarak iletmenizi rica edeceğim. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.