Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

Bu makalemizde Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri nasıl kullandıklarını listeleyeceğiz. Şaşıracaksınız.

Bu teknikler çoğunlukla kötü niyetli olan bilgisayar korsanları tarafından kullanılıyor. Yani zor bir şifre koymanın hackerdan uzak durmanın güvenli bir yolu olduğunu düşünenlerden biri iseniz, bu makale tam size göre.

Günümüzde bilgisayar korsanları, şifrelerinizi bulmak için süreçleri hızlandıran iyi geliştirilmiş algoritmalar oluşturuyorlar.

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

İyi ve uzun bir şifre hesap oluşturduğunuz sayfa tarafından tavsiye edilir, ancak, siber güvenlik nasıl bilgisayarını hackleyen korsanı tanımlamamıza öğretmez. Parola oluşturmanın ne kadar güçlü olduğunun önemi yok, bilgisayar korsanlarının şifrelerinizi kırması için her zaman bir seçenek var.

Günümüzde bilgisayar korsanları, şifrelerinizi bulmak için süreçleri hızlandıran iyi geliştirilmiş algoritmalar yaratıyorlar. Yani zor bir şifre koymanın hackerdan uzak durmanın güvenli bir yolu olduğunu düşünenlerden biri iseniz, bu makale tam size göre. Bugün, hackerların hesabımıza girmesi için kullandıkları bazı şifre kırma tekniklerini ele alacağız.

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

1 Sözlük Saldırı

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

Sözlük saldırısı, hackerların çoğu tarafından şanslarını birçok kez denemek suretiyle parolaları belirlemek için kullanılan bir tekniktir. Adından farklı olarak, bir sözlük gibi çalışır, sadece birçok kişinin kendi şifresi olarak kullandığı bazı sıradışı sözcükleri içeren basit bir dosyadır, herhangi birinin hesabına girmenin kolay yollarından biridir. Ancak zor bir şifre koymak bu saldırıyı yenebilir.

2 Kaba Kuvvet Saldırısı

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

Kaba Kuveet Saldırısının ana sloganı, parolaları kırmaktır. Seviyesini en iyi şekilde deneyecek ve şifre bulunana kadar her olası kombinasyonu deneyecek. Ancak günümüzde insanlar daha akıllılar, bu yüzden artan şifreler boyutu, Kaba Kuveet Saldırısının herhangi bir şifreyi kırmasını zorlaştırıyor. Sözlük saldırısına çok benzer, sözlük saldırısının yükseltilmiş versiyonu gibi bir şeydir.

3 Kimlik Avı

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

Kimlik avı, bilgisayar korsanları tarafından kullanılan en kolay yöntemdir. Hiçbir şey yapmaz, sadece kullanıcılardan parolalarını soruyorlar, ancak parola sorma işlemi benzersiz ve farklı oluyor, Hacker’ler sahte sayfa, sahte e-postalar, sahte uygulamalar vb. Oluşturmak için kullanıldı. Basitçe sizin Kimlik ve parolanızla giriş yapmanızı ister. Detayları girdikten sonra, bilgileriniz hacker sunucusuna aktarılır.

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

4 Truva atları, virüsler ve diğer kötü amaçlı yazılımlar

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri 3

Bu programlar genellikle şifrelerinizin çalınması amacıyla hackerlar tarafından geliştirilmektedir. Virüsler ve solucanlar genellikle kullanıcının sistemine eklenir, böylece bir makinenin veya ağın bir bütün olarak tam olarak kullanılmasını sağlayabilirler ve genellikle e-posta yoluyla yayılırlar veya herhangi bir uygulamada gizlenirler.

5 Omuz Sörfü

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri 5

 

Omuz sörfü, kişisel kimlik numarası, şifre, vb. Almak için bir nakit dağıtım makinesi veya başka bir elektronik cihaz kullanıcısı üzerinde casusluk yapma uygulamasıdır. Genellikle LCD monitörünüzün önüne takılan göz alıcı notlarda bulunur. Onlara giriş yapmanızı isteyen

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

6 Port Tarama Saldırısı

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri 6

Bu, belirli bir sunucudaki zayıflıkları bulmak için sıklıkla kullanılan bir tekniktir. Normalde sistemde güvenlik açıklarını bulmak için güvenlikten sorumlu olanlar tarafından kullanılır. Bağlantı Noktası Tarama Saldırısı, bir bağlantı noktasına ileti göndermek ve yanıtı beklemek için kullanılır ve açık bağlantı noktasından alınan veriler, bilgisayar korsanlarının sunucunuza girmesi için bir davettir.

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

7 Gökkuşağı Masa Saldırısı

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri 7

Gökkuşağı Tablosu genellikle önceden hesaplanmış karma miktarları ve hesaplandığı parolaları içeren büyük bir sözlüktür. Gökkuşağı ve diğer sözlük saldırıları arasındaki en büyük fark Gökkuşağı tablosu, şifrenizdeki gizli karakterler ve şifreler için özel olarak optimize edilmiştir.

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri

8 Çevrimdışı Çatlama

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri 8

Çoğunlukla parola korsanlığı çevrimdışı olarak gerçekleşir, genellikle veri güvenliği ihlal edilmiş bir sistemden elde edilir. Bir bilgisayar korsanı şifre girişimlerinin geçerliliğini test edebilir. Çevrimdışı şifre saldırıları, sözlük saldırılarını ve gökkuşağı tablosu saldırılarını içerir.

9 Sosyal Mühendislik

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri 9

Sosyal mühendislik

Sosyal mühendislik, insan etkileşimine büyük ölçüde dayanan ve çoğu zaman insanları normal güvenlik prosedürlerini kırmakla suçlayan bir saldırıdır. Hacker’lar normal güvenlik prosedürlerine girmek için farklı püf noktaları deneyebilirler.

10 Tahmin

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri 10

tahmin

Burada hackerlar şifrelerinizi tahmin etmeye çalışabilirler, hatta güvenlik cevabınızı tahmin etmeye bile çalışabilirler. Kısacası, hackerlar, güvenliğinizi kesmek ve hesabınızı kesmek için her şeyi tahmin etmeye çalışabilirler. Ancak, iki adım ve giriş kodu uyarısı sayesinde, bu tür teknikler günümüzde genellikle bir başarısızlıktır.

11 Hibrid Saldırı

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri 11

Melez saldırı hackerlar tarafından yaygın olarak kullanılan başka bir iyi bilinen bir hacking tekniğidir. Sözlük ve kaba kuvvet saldırısının karışımı. Bu saldırıda, bilgisayar korsanları başarıyla şifre kırmak için dosya adına sayı veya sembol ekler. İnsanların çoğu şifrelerini, mevcut şifrelerinin sonuna bir sayı ekleyerek değiştirir.

12 Güvenlik Sorularını Kırmak

Hackerlar Tarafından Kullanılan En İyi Şifre Kırma Teknikleri 12

Eh, şimdi hepimiz sosyal ağ platformumuzda bir güvenlik sorusu oluşturuyoruz. Güvenlik soruları, bir şifreyi hatırlayamadığınızda faydalıdır. Böylece ‘şifremi unuttum’ butonuna tıkladığınızda şifrenizi sıfırlamak için güvenlik sorusunu cevaplamanız gerekiyor. Ancak, bilgisayar korsanları da güvenlik sorularını tahmin etmeye çalışırlar. Peki, güvenlik sorusu cevaplarının, hatırlanması kolay ve sizin için kişisel anlamı olan bir şey olduğunu daima hatırlamalıyız. Yani, eğer bilgisayar korsanı arkadaşınız veya akrabanız ise, güvenlik cevabını kolayca tahmin edebilir.

Ancak sayfanız, ağınız ya da bilgisayarınız savunmasız mı?

Mümkün olan tüm güvenlik sistemlerini kullansanız bile, en azından, sömürülebilen bir boşluk olduğu kesin. Kendinizi korumanın en iyi yolu güvenmediğiniz ve bir şekilde bu sorunlarla karşılaşabileceğiniz sitelerden uzak durmaktır. İnternette, çoğu zaman yanlışlıkla giriş yaptığınız siteler göründüğü gibi değildir ve daha ciddi sorunlardan kaçınmak için dikkat her zaman önemli ve çok etkili bir yoldur.

Hakkında Şerif DABAĞOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.