AnaSayfa / Blog / HongMeng Destek / HongMeng OS Sorunları (Uygulama Ekosistemindeki)
Bu makalede HongMeng OS Sorunları (Uygulama Ekosistemindeki) hakkında yazacağız. Hongmeng İşletim Sistemi Sorunları için okuyunuz. 

HongMeng OS Sorunları (Uygulama Ekosistemindeki)

Bu makalede HongMeng OS Sorunları (Uygulama Ekosistemindeki) hakkında yazacağız. Hongmeng İşletim Sistemi Sorunları için okuyunuz.

Huawei’nin yeni işletim sisteminin “Hongmeng” kelimesiyle sunulduğunu onayladık. Şimdi erken dağıtımdaki zorluklarını vurgulayan bu gizemli işletim sistemi hakkında daha fazla bilgimiz var.

HongMeng Nedir: Hongmeng, Huawei’nin kendi kendini geliştiren ilk işletim sistemidir.

Huawei‘nin yaklaşmakta olan işletim sisteminin mevcut Android mimarisinden farklı olması planlanıyor. Ancak şirketin daha önce Hongmeng‘in geliştirilmesinde karşılaştığı bazı sorunlar var. Ayrıca cihaz ekosistemlerinde ticari olarak piyasaya sürülmesini bekleyen bazı zorluklar var. Huawei ile ilgili bir iç kaynak olduğunu söylüyor.

HongMeng OS Sorunları

Diğer büyük ölçekli yazılım dağıtımlarında olduğu gibi, Hongmeng için en zorlu mesele. Temel ekosisteminin kurulması ve şirketin Android‘in Linux + Java çerçevelerinden çıkması ve anında yeni bir sistem mimarisi benimsemesi durumunda Hongmeng sisteminin uyumsuz hale gelmesidir.

Ayrı bir mimariye girmek yerine, şirketin mevcut Android yazılım tasarım modellerinin çoğuyla uyumlu olacak bir “Karşılıklı Yaklaşım” ile gelmesi muhtemel.

Bu yaklaşım, geliştiricilerin Hongmeng‘e göre uygulamayı yeniden geliştirmelerini sağlayacak. Böylece istikrarlı bir ortamda akıcı bir şekilde çalışabilecek ve bu işletim sistemi için daha erken bir aşamada kamuoyunda serbest bir engel daha kuracak. Ancak bir kez sistem ortamı sürmeye devam edecek.

Öte yandan, Hongmeng, genel yazılım tasarımında daha fazla iyileştirme için şirketin geniş çapta yazılım geliştiricileriyle işbirliği yapmasına yardımcı olabilecek Huawei akıllı telefonların mevcut donanım yeteneği ile birlikte de geniş bir desteğe sahiptir.

İşletim sistemi ön yazılım ekosisteminden çıktıktan sonra, Hongmeng‘in dünyanın en iyi ve en büyük mobil işletim sistemlerinden biri haline gelmesi konusunda iyi şansı var.

Şimdilik bu kadarını aldık ve hala daha fazla bilgiden habersiziz, ancak şimdi bu İşletim sisteminin bugün veya yarının bir sorunu olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca, eğer bu işletim sisteminin gelişimi tamamlanmışsa, şirket bunu ancak son derece gerekliyse serbest bırakabilir. Aksi takdirde biraz daha zaman alabilir.

Daha önce, “Hongmeng” adında / kod adı olan yeni bir işletim sisteminin 2012’den beri aktif bir gelişim içinde olduğunu ve Huawei’nin perdelerin arkasına gizlenmiş cep telefonlarını test ettiğini bildirmiştik.

Geçtiğimiz hafta ABD, Huawei’ye işletme kısıtlamaları getirdi; Google ayrıca şirketin Android cihazları için yazılım güncellemeleri almasını yasakladı. Daha sonra, ABD, bu askıya alma işlemini, mevcut kullanıcılar için yaptığı yazılım güncelleme kısıtlamaları ile birlikte şirketten geçici olarak kaldırdı.

Bu yasağa cevaben Huawei, ABD kısıtlamaları için hazırlandığını ve şirketi etkilemeyeceğini söyledi.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.