AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / INCA IM-214NX Modem Kurulumu
inca im-214nx modem kurulumu nasıl yapılır.

INCA IM-214NX Modem Kurulumu

INCA IM-214NX Modem Kurulumu, makalemizde inca modem serilerinden im-214nx için kurulum adımlarını görsel olarak anlatacağız.

Modem kuruluma başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıyoruz.

Diğer ucunu bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında veya solunda bu giriş bölümüne olacaktır. Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden DSL ışığı sabit yanıyor ve servis sağlayıcımız an DSL kullanıcı adımızı ve şifremizi aldıysak kuruluma başlayabiliriz.

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada Laptop bilgisayar kullanmıyorsanız Inca ım-214NX modeme kablosuz kablosuz olarak bağlantı kurduğunuz herhangi bir cihazdan modem kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Inca IM-214NX Modem Kurulumu

Modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız ve entere tuşlayınız.

Kullanıcı Adı: admin Şifre: admin girdikten sonra Tamam butonuna tıklıyoruz.

Kolay Kurulum sayfası açılacaktır.

VPI:8

VCI:35

Kanal Modu: PPPoE

Kullanıcı Adı: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız DSL Kullanıcı adını yazıyoruz.

Parola: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız DSL şifreyi yazıyoruz.

Uygula butonuna tıklıyoruz.

Web sayfasından ileti mesajı gelecektir. Tebrikler internete bağlandınız uyarısı açılacaktır Tamam butonuna tıklayarak kapatıyoruz.

Inca IM-214NX Modem Kablosuz Ayarları

Modemin arayüzüne giriş yaptıktan sonra sol bölümde yer alan Kablosuz Yönetim seçeneğine tıklıyoruz. Kablosuz Ağ Adı yazan bölüme kablosuz olarak bağlantı kurduğumuzda kullanacağımız ad yazıyoruz. Kaydet butonuna tıklıyoruz. İşlem yaparken inca IM-214NX modeme kablosuz olarak bağlıysak internet bağlantımız kopabilir.

Kablosuz ağ adları arasında oluşturduğumuz yeni kablosuz ağ adına kablosuz şifremizle bağlantı kurduktan sonra inca IM-214NX modemin kablosuz ağ şifresini değiştirme adımlarına devam edebiliriz.

Inca IM-214NX modem kablosuz şifre oluşturabilmek için üst bölümde yer alan Şifre seçeneğini işaretliyoruz. Kimlik doğrulama türü WPA-PSK olarak seçiyoruz.

Şifreleme Türü:TKIP

Şifre: Bölümüne 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazıyoruz bu alana yazacağımız şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

Kaydet butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydediyoruz.

Web sayfasından ileti mesajı gelecektir. Ayarlar başarılı Tamam butonuna tıklayarak uyarı mesajını kapatıyoruz. Kablosuz özelliği olan cihazdan inca INCA IM-214NX modem için oluşturduğumuz kablosuz ağ adına bağlantı kurup oluşturduğumuz şifreyi yazdıktan sonra internetimizi sorunsuz olarakta kullanabiliriz. inca ım-214nx modem kurulumu adımları böylece tamamlanmış oldu.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.