inca im 310nx modem kurulum nasıl yapılır.

INCA IM 310nx Modem Kurulum

INCA IM 310nx Modem Kurulum, Nasıl Yapılır. Birçok internet kullanıcısının kullanmakta olduğu inca im-310nx kurulum ayarlarını paylaşacağız.

Modemde Modem ile bilgisayar arası bağlantı olması gerekiyor.Sarı yada Gri”renkte bulunan Ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 yada Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz, Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız, kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır. Eğer leptopunuz bulunmuyor veya ethernet kablonuz bulunmuyor ise modeminizi kablosuzda kurabilirsiniz.

Cep telefonu,tablet kablosuz özelliği olan bir cihazdan kablosuz adınıza bağlı olarak görünmeniz yeterli olacaktır. Bilgisayar,telefon veya tableten internet Tarayıcınız açıyorsunuz. (İnternet Explorer, Firefox,Chrome,Opera, Safariv.b.) açın. Tenda D151 Modem arayüzüne giriş için 192.168.1.1 yazıp entera tıklatın.

INCA IM 310nx Modem Kurulum

Modem ve bilgisayar arasına takılı olması gereken Ethernet kablo bağlantılarının kontrolünü sağladıktan sonra bilgisayarda bir web tarayıcı sayfası açıyoruz. (İnternet Explorer, Chrome, Safari ya da Mozilla gibi).  Açtığımız sayfanın adres satırını temizleyip üst kısıma 168.1.1 yazıp Enter‘ı tıklıyorsunuz.

Kullanıcı adına ”admin” Şifre bölümüne ise ”admin” yazdıktan sonra ”Giriş yap” bölümüne tıklıyoruz.Şifre bilgisini kabul etmediği taktirde ”ttnet” olarak deneyebilirsiniz.hala giriş sağlayamıyorsanız.  Modemin arka kısmında küçük bir reset çukuru bulunmaktadır. İğne ya da kürdan yardımıyla 10-15 Saniye basılı tutmanız halinde modem fabrika ayarlarına geri dönecek. Kullanıcı adı ve şifre bilgileri ”admin ve ”admin” olarak kabul edecektir.

Gelen ekrada sol tarafta yer alan,kolay Kurulum menüsüne tıklayınız. Servis sağlayıcınız tarafından verilen VPI/VCI değerlerini yazınız. TTNET için bu ayarlar 8/35’tir. Bağlantı Türü bölümünden PPPoE seçeneğini seçiniz. ADSL kullanıcı adınızı, ADSL şifrenizi yazınız. Kablosuz kurulum bölümünde yer alan kablosuz ağ adı yazan bölümde daha önce kullanmadığınız ,kablosuz ağ adı oluşturup Uygula butonuna tıklayınız.

INCA IM-310nx Modem kablosuz şifresi için üst kısımda yer alan şifre bölümüne tıklayıp WPA-PSK seçilecektir.

Şifreleme türü TKIP şifre modu ASCII OLACAK  WPA ön-paylaşımlı anahtar bölümüne en az sekiz karekterden oluşan harf ve rakam içeren unutmayacağınız , kablosuz ağınıza vermek istediğiniz şifreyi yazıyorsunuz. Kaydet butonuna tıklıyorsunuz.

INCA IM 310NX Modem Kurulumu ve kablosuz ayarınız yapılmıştır. İnternetinizi kullana bilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.