instagram görüntülü konuşma nasıl yapılır, instagram da görüntülü konuşma varmı, instagram görüntülü arama.

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır, en çok kullanılan sosyal medya ağlarından instagram görüntülü görüşme özelliğini hakkında bilgi.

Sürekli artan kullanıcısıyla ve yen yeni eklenene özellikleriyle en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram son yaptığı güncellemeyle kullanıcılarının olumlu anlamda dikkatini çekmeyi başardı. Instagram’a gelen yeni özellik nedir? Instagram’ a  yeni gelen özellik nasıl kullanılır?

Bu sorunların cevabını makalemizde yazılı ve görsel olarak ele alacağız. Instagram gelene yeni özellik, görüntülü (video calling) görüşme özelliği, artık instagram hesabınızda ekli olan yada olmayan kişileri görüntülü aramanıza yardımcı olacaktır. Instagram’ da sohbet bölümünden ilerleme yapabilirsiniz. Görüntülü görüşme yapabilmek için aşağıdaki adımları takip ederek Instagram’ da görüntülü görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Instagram’ da görüntülü görüşme gerçekleştirebilmek için instagram hesabınızda bulunan sohbet ekranına tıklayınız.
Karşınıza gelen ekranda Ara seçeneği yer almaktadır.

Ara seçeneğine tıklayıp görüntülü aramak istediğiniz arkadaşınızın adını ve soy adını yazarak aratma işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor.
Sohbet ekranının sağ üst kısmındaki görüntülü arama simgesine tıklayınız.

 

 

Instagram’da sohbet ekranında görüntülü görüşmek istediğiniz profili bulduktan sonra, sağ üst kısımda görünen ‘video kamera’ simgesine dokunduğunuz. Video kamera seçeneğine tıkladıktan sonra karşı tarafı aramaya başlıyorsunuz. İşte bu kadar basit.

 

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır

Arama işlemi gerçekleştirdiğiniz instagram kullanıcısı aramanızı onaylar ise instagram’ da görüntülü görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Eğer instagram hesabınıza görüntülü görüşme özelliği gelmediyse uygulamanızı güncellemenizi tavsiye ederiz. Umarız makalemiz sayesinde instagram hesabınızda görüntülü görüşme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.