AnaSayfa / Blog / Instagram Destek / Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır?
instagram, grup, instagram grup kurma, instagramda nasıl grup kurulur,

Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Instagram Grup Kurma, Bir çok sosyal medya hesabında olduğu gibi instagram hesaplarında grup oluşturabilirsiniz. Ama nasıl?

Sürekli kendini güncelleyen ve geliştiren instagram en çok kullanılan sosyal medya hesapları arasında yer almaktadır. Diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi instagram hesaplarında da bütün özellikler bulunmaktadır.

Bu gün ki makalemizde grup oluşturma işlemini anlatacağız. Instagram’da grup oluştura bileceksiniz. Oluşturduğunuz gruba arkadaşlarınızı ekleyebilecek ve oluşturduğunuz instagram grubuna kendinize özgü isim verebileceksiniz.

Instagram Grup Kurma

 

1. Adım: Instagram hesabınızın açık olduğu cihazdan mesaj (Direct) bölümüne giriş yapıyoruz.

2. Adım: Instagram’ da grup oluşturmak işlemini gerçekleştirmek için sağ üst köşede yer alan  (+) simgesine tıklıyoruz.

3. Adım: Açılan bölümde Kime seçeneğine tıklıyoruz. Gruba eklemek istediğiniz arkadaşlarınızın kullanıcı adını yazıyoruz. Mesaj yaz bölümünde, arkadaşlarınızla instagram grubu sayesinde eklediğiniz kişilerle toplu halde mesajlaşma gerçekleştire bilirsiniz. Bu gruba ad ver  bölümünden, gruba istediğiniz ismi verebilirsiniz.

instagram hesabınızdan oluşturduğunuz gruba mesaj yazmaya başladığınız anda oluşturduğunuz instagram grubu aktif leşmiş oluyor. oluşturulan gruptan video, fotoğraf gönderebilir yada mesaj gönderebilirsiniz. Oluşturduğunuz instagram grubuna  farklı instagram kullanıcıları ekleyebilirsiniz.

Oluşturduğunuz gruba farklı kullanıcılar eklemek için sağ üst köşe bulunan ( + )sembolüne tıklayıp, kişi ekle seçeneğini kullanarak eklemek istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adını yazıp ekleyebilirsiniz.

Oluşturduğunuz gruba Kişi ekleme işlemi tamamlandı ise, sağ üst köşede bulunan Bitti butonuna tıklıyoruz. Kişi  Ekleme işlemini gerçekleştirdiysek instagram tarafından sizlere bilgi mesajı gelecektir. Bu konuşmadaki ve önceki mesajların tümünü görecek. Instagram grubunuza birden fazla kişi eklediyseniz grupta yapılan bütün paylaşımlar mesajları, videolar yada resimler gruba eklediğini kişiler tarafından görülecek Tamam seçeneğine tıklıyoruz.

Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır? Yukarıda verdiğimiz bilgileri kullanarak instagram hesabınızda grup oluşturma işlemini gerçekleştirdiniz istediğiniz instagram gruplarını oluşturabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.