Instagram Hesap Doğrulama Onaylatma Mavi Tik

Instagram Hesap Doğrulama Onaylatma Mavi Tik

Instagram Hesap Doğrulama, Instagram Doğrulanmış simge hakkında bilgiler ve nasıl ekleneceği hakkında bilgiye makalemizde ulaşabilirsiniz.

Instagram Hesap Doğrulama onaylatma işlemleri sonucunda instagram hesaplarının yanına eklenen mavi tik şeklinde olan simgeye onay simgesi denir. Bu simgeye sahip olan instagram hesabının tanınmış kişi, ünlü veya global markayı temsil eden gerçek instagram hesabı olduğunu anlarız.

Markaların,tanıdık ünlü kişilerin(influencer olarak adlandırılan takipçisi fazla olan, marka haline gelen isimlerin) Instagram üzerindeki haklarını korumak, telif altına almak taklit edilme ihtimali yüksek olan hesapları koruma amaçlı yapılan güvenlik teyididir.

internete sosyal medya hesaplarında yapılan dolandırıcılığın önüne geçmek için yapılan bir ek güvenlik önlemi olan Mavi Tik sayesinde gerçek markaların taklit edilerek, farklı instagram kullanıcılarının maddi yada manevi dolandırılma ihtimali ortadan kalkmaktadır.

Instagram a Hesap Doğrulama Onaylatma Mavi Tik güncellemesi gelmeden önce marka tescili ile birlikte yapılan başvurularda bazı kısıtlamalar olabiliyordu. Instagram’ a gelen güncelleme sayesinde artık tüm kullanıcılar Hesap Doğrulama Onaylatma Mavi Tik için Instagram uygulaması içinden başvuruda bulunabiliyor.

Instagram’ a gelen yeni güncelleme sayesinde marka sahibi olan yada tanınmış kişi olan ancak mavi tik sahibi olmayan bir çok kullanıcı için instagrama son gelen güncelleme çözüm yolu sunmaktadır.

Instagram Hesap Doğrulama Onaylatma Mavi Tik

 

Instagram profilinize gidin ve makalemizde kırmızı kare içerisine aldığımız simgesine dokunun.

Açılacak olan sayfada yer alan Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Doğrulama İste yazan seçeneğine tıklıyoruz.

Doğrulanmış rozeti önemli tanınmış bir kişinin, Ünlünün, global markanın veya varlığın gerçek hesabı olduğunu belirtmek için Instagram hesabının adının yanında görünen bir onay işaretidir.
bir doğrulama talebi göndermek, hesabının doğrulanacağını garanti etmez.

  • Kullanıcı Adı instagram kullanıcı adınızı yazıyorsunuz.
  • Adı Soyadı adınızı ve soyadınızı yazıyoruz.
  • Bilinen Adı  hesabını onaylatmak isteyen kullanıcı ünlüyse adını marka ise marka adını yazıyor.
  • Kategori Hesabın için bir kategori seç bölümüne tıkladığımızda bir çok seçenekle karşılaşacağız. Bu alanda bir çok seçenek yer almaktadır, sizin için en uygun seçenek hangisiyse seçim yapmanız gerekiyor.
  • Lütfen kimliğinizin bir fotoğrafını ekle

Talebini değerlendirmemiz için adını ve doğum tarihini gösteren, bir devlet kurumu tarafından verilmiş kimliğin(ör. ehliyet, pasaport veya ulusal kimlik kartı) veya remi işletme belgelerin(vergi dosyası, yakınlarındaki bir fatura, şirket sözleşmesi) gereklidir. Dosya Seç bölümünden istenilen evraklardan birini gönderiyoruz.

Yapılan işlemler doğrultusunda instagram hesap doğrulama onaylatma mavi tik simgesi için başvuruda bulunmuş olacaksınız. Bildirim olarak geri dönüş yapılmasını beklemeniz gerekiyor.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.