instagram iki faktörlü kimlik doğrulama sorunu, instagram iki faktörlü kimlik doğrulama yok, iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor, instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor, instagram iki faktörlü kimlik doğrulama çalışmıyor,

instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sorunu

instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sorunu Çözümü ile ilgili yazdığımız makalede Instagram kullanıcılarının hesaplarını güvene almak için aktif hale geldiğinde iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor yada çalışmıyor sorunlarına yapılması gereken işlemleri yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

Alakalı Sorular:

instagram iki faktörlü kimlik doğrulama yok, iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor, instagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodu gelmiyor, instagram iki faktörlü kimlik doğrulama çalışmıyor,

Günlük hayata en çok kullandığımız sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram hesabımızı başkalarının eline geçmemesi ya da güvenli hale getirmek için iki Faktörlü Kimlik Doğrulama özelliğini aktif hale getirebiliriz.

Ancak instagram hesabımızı daha güvenli hale getirmek için eklenen bu özellik instagram hesabımızın şifresi bilinmesine rağmen eklediğimiz numaraya yada E-postaya kod gelmeden yada gelen kodu yazmadan instagram hesabımızı içerik olarak göstermeyecektir.

instagram iki Faktörlü Kimlik Doğrulama Sorunu

Instagram uygulaması için çok güzel güvenlik önlemi olmasına rağmen bazen instagram hesabımız başkasının eline geçmemesine rağmen kullanıcıya sorun yaşatmaktadır. Örneğin hesap sürekli açık olduğu için cihazımızda kayıtlı olan numaraya erişimimizi kaybetmemiz durumunda yada instagram hesabımıza kayıtlı olan e-postayı unutmamız durumunda çıkış yapıp tekrar giriş yapmamız ya da cihaz değişikliği yapmamız en büyük etkendir bazen de çok az karşılaşsakta kod gelmeme durumu olabiliyor. Instagram hesabımızdan tamamen çıkış yapmamız halinde yedek kodları da kaydetmememiz halinde instagram hesabımıza içerik olarak ulaşamayız.

Ancak çözüm yolu oldukça basit bu işlemin nasıl mı? Öncellikle kod matik sorunu yaşadığımız hesaba giriş yapıyoruz.

GÜVENLİK KODUNU GİR

Instagram hesabınıza kayıtlı e-postanın belli alanını yada numaranızın son dört rakamını içeren sayfayla karşılaşıyoruz. Kodu alamadığımızdan dolayı kodu beklememize gerek kalmayacak.

Giriş yaparken sorun yaşıyorum.

Alanına tıklıyoruz.

Kaydolurken kullandığın e-posta adresi bölümüne instagram’a kayıtlı olan e-postanızı biliyorsanız, e-posta hesabınızı yazıyorsunuz. İnstagrama sadece numarayla kaydol duysanız bu alana instagram’a daha önce kaydetmediğiniz ve şifresini bildiğiniz e-posta hesabınız var ise e-pota hesabınızı yazıyorsunuz.

 • Kayıt e-postayla aynı İnstagram’a kaydettiğiniz e-posta hesabının şifresini biliyorsanız. E-posta hesabınızı üst bölümü yazdıktan sonra kutucuğu işaretliyoruz. Bilmiyorsanız işaretleme yapmıyorsunuz.

Tercih ettiğin e-posta adresi instagram hesabınıza kayıtlı olan e-posta hesabının şifresini biliyorsanız. İnstagrama daha önce kaydetmediğiniz ve şifresini bildiğiniz e-posta hesabını yazıyorsunuz. Bu alana yazacağınız e-posta hesabına instagram destek ekibi tarafından geri dönüş yapılacak.

İSTEK GÖNDER

Güvenli kodunu alamıyorsan, bir destek isteği gönderebilirsin ve seninle iletişime geçeriz.

Şirket veya marka hesabı

Benim fotoğraflarımın olduğu kişisel hesap

Benim fotoğraflarımın olmadığı kişisel hesap

Seçeneklerinden sizin için en uygun seçenek hangisiyse işaretliyorsunuz.

Bunu daha çabuk çözmenize yardımcı olacak detay ekle. Bölümüne sorununuzla alakalı açıklayıcı şekilde açıklama yapabiliyorsunuz.

İsteği Gönder Butonuna tıklıyoruz.

Kısa süre içerisinde Tercih ettiğin e-posta adresi bölümüne instagram destek ekibi tarafından geri dönüş yapılacaktır.

instagram iki faktörlü kimlik doğrulama sorunu ile ilgili son olarak İletilen e-postada rakamları kağıda okunacak şekilde yazmanızı altına isim soy isim kullanıcı adınızı yazmanızı ve e-postanın yanıtla bölümünden resim çekip göndermenizi isteyecekler. Gelecek olan e-postayı mutlaka cevaplamanız gerekiyor. İnceleme aşamasının tamamlanmasını bekliyorsunuz. Yanıt gelen e-postaya yine geri dönüş yapacaklar. Geri dönüş süresi değişkenlik gösterebilir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

12 yorumlar

 1. Merhaba. Eski hattımı kapattırdığım için hesabıma erişemiyorum, destek talebinde bulundum, bana bir kurtarma kodu verdiler, bu kod ile hesabınıza giriş yapıp bilgilerinizi güncelleyin dediler, Kurtarma kodunu girdim kabul oldu fakat tekrar eski numarama gönderilen kodu istediler. Şimdi aynı talepte bulununca bu sorununuz çözüldü diyorlar. Bunun başka bir yolu yok mu? Şifresini, e mailini bildiğim kendi hesabıma giriş yapamıyorum

 2. ios telefon kullanıyorum ikili doğrulama aktif ancak telefonum formatlandı ve şimdi google uygulamasında instagram kodum yok ve hesaba 6 haneli kod olmadığı iin giremiyorum ne yapabilirim.
  ios telefonda destek iste sayfası çalışmıyor sürekli “Tekrar Denemeden Önce Birkaç Dakika Bekleyin” diyor bu sorunu nasıl çözebiliriz.

 3. MERHABA 1 HAFTA GEÇİÇİ OLARAK HESBAIMI KAPATIM 1 HAFTA DOLDUĞU GÜN GİRİŞ YAPTIM AMA İKİ FAKTÖRLÜK KODU HATA VERİYOR YARDIMCI OLMANIZI RİCA EDİYORUM

 4. 14.10.2019 pazartesi günü giriş sağladım ve kendim bilerek çıkış yaptım ve o şekilde kaldı bu işlemi hergün yapardım gün içerisinde giriş yapıp çıkardım. Ama bugün giriş yapamadım.guvenlik için iki faktörlü doğrulama kodu ekledim ama o kodlari not almadim ve şu an  giriş yapmak için guvenlik uygulamasinin belirlediği 6 haneli kod istiyor sorun yaşıyorum

 5. Merhaba. Ben gerekli formu doldurup kodu fotoğraf atıyorum instagram ekibine. ama cevap olarak sürekli ” Hesabını iki faktörlü kimlik uygulamasında” türüne benzer mesajlar geliyor. bu adımdan sonra yapmam gereken nedir

  • Merhaba Nisanur Hanım, Size gelen maile cevap olarak İki Aşamalı Kimlik Doğrulamayı kaldırmalarını isteyebilirsiniz. Ama bu süreç normalden daha uzun sürüyor ve bir kaç defa talepte bulunmanız gerekiyor.

  • Merhaba ben de bu sorunu çözmeye çalışıyorum ve Instagram’dan yanıt geldi bu fotoğraf işinin nasıl yapılacağını bilmiyorum yardım edebilir misiniz

  • hesabınızı alabildiniz mi acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.