AnaSayfa / Blog / Instagram Destek / Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?
Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Konum Ekleme, fotoğraf, videoda konum eklediğimizde alt yazı yazmadan bulunduğumuz yer hakkında bilgilere ulaşılmasını sağlayacağız.

Instagram fotoğrafında veya videoda konum eklenmesi , takipçilerin ize, alt yazı da belirtilmesine gerek kalmadan nerede olduğunuzu bildirmek için yararlı olabilir. Aynı konumdaki ve coğrafi etiketli fotoğraflara göz atan Instagram kullanıcılarından daha fazla etkileşim veya yeni takipçi çekebilirsiniz.

Konumlar, her bir yayınının, yayınlandıktan sonra, kullanıcı adının hemen altında yayınlanır. Fotoğraf Haritası sayfasına götürülecek herhangi bir yere dokunabilirsiniz. Bu, onları belirli bir yere coğrafi olarak yerleştiren kullanıcıların tüm fotoğraflarını ve videolarını gösterir.

Instagram Konum Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey, bir fotoğraf çekmek veya Instagram’a bir video çekmek (veya mevcut olanı yüklemek) ve gerekli düzenlemeleri yapmaktır.

instagramda konum ekleme

Instagram fotoğrafınızda düzenleme yaptıysanız ve fotoğraf yüklenmeye hazır ise, alt yazının üst kısmındaki ok veya “İleri” düğmesine basın, bu da sizi başlık ve etiket sayfasına yönlendirir. Bir yer ekleyebileceğiniz yer burasıdır.

Açılan sayfada instagram hesabımıza konum eklemek için Konum Ekle bölümüne tıklıyoruz.

Instagram’a henüz eklenmemiş daha küçük, daha az bilinen yerler için yararlı bir özelliktir .Yakındaki konum listesinde bulduğunuz, arama yaparak veya kendinizinkini oluşturarak seçtiğiniz konuma dokunun. Açılan sayfada mevcut konumumuzu buluyoruz ve üstüne tıklıyoruz. Bir açıklama yaz bölümünden isterseniz paylaşımlarınıza yazıda ekleyebiliyorsunuz.

instagramda konum oluşturma

Gönder seçeneğine tıklayarak instagram hesabınıza konum ekleme işlemini tamamlamış oluyoruz. Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır? Makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. En son eklenen mesajlar en üstte gösterilir, böylece daha fazla fotoğraf ve video eklendikçe, feed’ iniz aşağı doğru hareket eder. Turistik cazibe merkezleri gibi birçok ziyaretçi çeken yerler için beslemeler oldukça hızlı hareket etmeye eğilimlidir Yeni bir gönderi yapmadan önce Fotoğraf Haritanızı kapatarak konum etiketleme özelliğini istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz.

instagram yeni konum ekleme

Telefonunuzda konum özelliğini açık bıraktığınız sürece, ilk önce belirli bir konum eklemezseniz bile Fotoğraf Haritanıza eklenir. Instagram hesabınız farklı konum eklemek istediğiniz zaman öncelikle telefonunuzda bulunan konum simgesini pasif hale getirip ardından tekrar aktif hale getirdikten sona instagram hesabınızda konum ekleme işlemini gerçekleştirmenizi önermekteyiz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.