instagram Taklit Hesap Şikayet Nasıl Yapılır

Taklit bir hesabı şikayet edin, instagram taklit hesap şikayet, instagram taklit hesap kapatma. Instagram taklit hesap formu, instagram taklit hesap kapattırma, instagram taklit hesap bildirme. Instagram’da adınıza açılmış sizi taklit eden, profilin kapatılması instagram müşteri hizmetleri.

Instagramda adınıza açılmış sizi taklit eden instagram hesabının instagram yöneticileri tarafından nasıl incelenmesini sağlayacağınız hakkında bilgi aktaracağım.

Telefondan yada bilgisayardan

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız adres satırına help.instagram.com/contact/636276399721841

Linkini yazıyoruz ve aratıyoruz.

Report an Impersonation Account – Instagram Help Center  linkine giriş yapıyoruz

instagram taklit hesap şikayet

instagram Taklit Hesap Şikayet Nasıl Yapılır

Instagram’daki Bir Taklit Hesabı Şikâyet Edin form kısmı açılıyor. Sizin için en uygun seçeneği işaretleyip ilerleme sağlıyorsunuz. Şahsi hesabınız taklit ediliyorsa Birisi beni veya bir arkadaşımı taklit eden bir hesap açmış butonunu tıklıyorsunuz.Evet, taklit edilen kişi benim seçeneğini işaretleyip, Adınız ve soyadınız yazdıktan sonra iletişim e posta hesabı ekliyorsunuz. Geri dönüş bu epostaya yapılıyor. Şikâyet ettiğiniz hesapta yazan ad ve soyadı kısmına taklit eden profilde geçen adı ve soyadı yazıyorsunuz.

instagram taklit hesap şikayet

Dosya seç kısmına tıkladığınızda dosya seç yada android  sistem yazan seçeneği tıkladığınızda kamerayı açın.  Kimliğinizde Tc no Seri no kapatarak resim ad soyad doğum tarihi görünecek şeklinde kimliğinizin ön kısmının resmini çekiyorsunuz. Bu işlemi yapmanızın sebebi bu ada sahip bir gerçek kullanıcı olduğuna dair bir belge sunmak. Instagram username of reported account(Rapor edilen hesabın Instagram kullanıcı adı)taklit hesapta geçen kullanıcı adını yazıyorsunuz. Birden fazla hesap varsa kutucuğa ekliye biliyorsunuz. Açıklama kısmına da adıma açılmış taklit profilin kapatılmasını rica ediyorum notunu ekleye bilirsiniz. Gönder kısmını tıkladığınız zaman instagramla iletişime geçmiş oluyorsunuz. İletişim epostanıza geri dönüş yapılmasını bekliyorsunuz.Geri dönüş  bazen 24 saat bazen beklediği oluyor. Olumlu olursa hesap kapatılıyor. Olumsuz olursa profili toplu halde spam olarak şikayet ettiriyorsunuz 20 yada 25 kişiye  aynı gün içerisinde,instagram yöneticileri tekrar inceleme altına alıyor. İncelemeler sonunda olumlu yada olumsuz olarak geri dönüş gerçekleştirilmesini bekliyorsunuz. instagram taklit hesap şikayet

instagram taklit hesap şikayet, instagram taklit hesap kapatma. Instagram taklit hesap formu, instagram taklit hesap kapattırma, instagram taklit hesap bildirme. Instagram’da adınıza açılmış sizi taklit eden, profilin kapatılması instagram müşteri hizmetleri.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.