e-paper, e-kağıt, intel çift ekranlı notebook, intel tiger rapids, tiger rapids,

intel Çift Ekranlı NoteBook ile Tanışın

Dev çip üreticisi intel Çift Ekranlı NoteBook laboratuvarlarının geleceğini sessizce tasarlıyor. Gelin intel’in Tiger Rapids notebookunu tanıyalım.

Bugünlerde çok iyi biliyoruz ki, günümüzde bir dizi notebook dokunmatik ekrana sahip ve bazılarında kalem kalemi desteği var. Bununla birlikte, bir LCD ekrana yazma, kalem ve kağıt deneyimine kıyasla hala nispeten garip. Şimdi, son raporlara göre, dev çip üreticisi Intel, çift ekranlı PC’lerin laboratuvarlarının geleceğini sessizce tasarlıyor.

Günümüzde, bir dizi dizüstü bilgisayar dokunmatik ekrana sahip ve bazılarında stylus kalem desteği var. Bununla birlikte, bir LCD ekrana yazma, kalem ve kağıt deneyimine kıyasla hala nispeten düşük.

intel Çift Ekranlı NoteBook ile Tanışın

Dev çip üreticisi Intel, bu ikilemle uğraşmaya çalışan Tiger Rapids adlı bir kavram olan Computex’de tanıtıldı. Geleneksel bir LCD ekrana ve dizüstü bilgisayar benzeri bir deneyime sahip başka bir e-kağıt ekrana sahiptir.

e-paper, e-kağıt, çift ekranlı notebook, intel tiger rapids, tiger rapids,

PC World’e göre, e-kağıt ekranının yüzeyi biraz pürüzlüdür ve hafifçe basınca dönüşür, bu yüzden, kalem kullanılarak kağıt üzerinde kalem geçirme hissi verir. Intel, doğru ekran kaplamasına ulaşmak için birkaç dahili test yaptı.

Ayrıca geleneksel 7,9 inç ekran ve Full-HD çözünürlüğe sahibiz. E-Kağıt ekranında, neredeyse hiç güç bulunmayan ek açıklamalar yazabilirsiniz ve bunlar OneNote’a kaydedilir ve karakterlere dönüştürülür.

Menteşe sayesinde, cihaz üzerine katlanmış bir dizüstü bilgisayar gibi yazabilirsiniz. Aslına bakılırsa, Intel’in hedefi “son derece hareketli bir cihazda” bir kağıt defterinin rolünü yeniden yaratmak. Kapandığında 9.7mm kalınlığında ve bir Moleskine boyutu.

İçeride Tiger Rapids, Kaby Lake Y işlemcisinin, SSD’nin ve Wi-Fi’nın ön versiyonunu sunuyor. USB-C ile yüklenir ve 13 ila 15 saatlik özerkliğe sahiptir.

e-paper, e-kağıt, çift ekranlı notebook, intel tiger rapids, tiger rapids,

Sorun geleneksel dizüstü bilgisayar modunda olabilir. E-kağıt ekranını klavye olarak kullanabilirsiniz, ancak fiziksel geri bildirimde bulunmaz. Ve CNET’e göre, yazım biraz garipti çünkü “bu kadar küçük bir ekranda doğruluk elde etmek zor.”

Dev çip üreticisi Intel, biri diğeri Lenovo’dan Asus’tan Tiger Rapids’den esinlenilen iki tasarımdan söz ediyor. Bunlardan biri Proje Precog, ama iki LCD ekrana sahip. Diğeri ise ekranlardan birinde e-kağıt kullanacak olan Yoga Kitabı 2’dir.

Lenovo Asus, bu yıl daha sonra Yoga Kitabı 2’yi satacakken, Asus projesini 2019’da başlatmayı planlıyor. Tiger Rapids, bir prototip olarak kalacaktır.

Peki intel Çift Ekranlı NoteBook hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum bölümünde tüm görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmanız yeterlidir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.