PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / internet Destek / internet Bağlantısı Yavaş Olduğunda Ne Yapmalı
internet bağlantısı yavaş olduğunda ne yapmalı, internet hızlandırma, türk telekom internet hızlandırma, ttnet internet hızlandırma, internetim çok yavaş nasıl hızlandırabilirim, interneti nasıl hızlandırabilirim,

internet Bağlantısı Yavaş Olduğunda Ne Yapmalı

Son Güncelleme:

Kötü performans gösteren bir internet bağlantısına, geniş bant yönlendirici yapılandırma hataları, kablosuz parazit veya ev ağınızdaki diğer bazı teknik sorunlardan kaynaklanabilir. Nasıl teşhis edilir, internet hızlandırma ve internet Bağlantısı Yavaş Olduğunda Ne Yapmalı bilmek için bu ipuçlarını kullanın.

Alakalı Sorular:

internet hızlandırma, türk telekom internet hızlandırma, ttnet internet hızlandırma, internetim çok yavaş nasıl hızlandırabilirim, interneti nasıl hızlandırabilirim,

internet Bağlantısı Yavaş Olduğunda Ne Yapmalı

Modem Ayarlarınızı Kontrol Edin:

Bir ağın merkezi parçası olarak, bir geniş bant yönlendirici, yanlış yapılandırılmışsa yavaş internet bağlantılarından sorumlu olabilir. Örneğin, yönlendiricinizin MTU ayarı, çok yüksek veya çok düşük ayarlanmışsa performans sorunlarına yol açabilir. Yönlendiricinizin ayarlarının üreticinin belgeleri ve İnternet Servis Sağlayıcınız (ISS) önerilerinizle tutarlı olduğundan emin olun. Yönlendiricinizin yapılandırmasında yaptığınız değişiklikleri dikkatlice kaydedin, böylece gerekirse daha sonra geri alabilirsiniz.

Kablosuz Sinyal Parazitlerinden Kaçının:

Wi-Fi ve diğer kablosuz bağlantı türleri genellikle, bilgisayarların sinyal sorunlarının üstesinden gelmek için iletileri sürekli olarak tekrar göndermesini gerektiren sinyal paraziti nedeniyle kötü performans gösterir. Ev aletleri ve hatta komşularınızın kablosuz ağları bile bilgisayarlarınızı etkileyebilir. Sinyal paraziti nedeniyle yavaş internet bağlantısından kaçınmak için, yönlendiricinizi daha iyi performans için yeniden konumlandırın ve Wi-Fi kanal numaranızı değiştirin. Genel olarak, cihazınız yönlendiriciye ne kadar yakınsa, Wi-Fi bağlantısı o kadar iyi olur.

Worm ve Diğer Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Dikkatli Olun:

İnternet wormu, bilgisayar ağları aracılığıyla cihazdan cihaza yayılan kötü amaçlı bir yazılım programıdır. Bilgisayarlarınızdan herhangi biri bir internet wormu veya başka bir kötü amaçlı yazılım tarafından enfekte olursa, kendi bilginiz olmadan kendiliğinden ağ trafiği oluşturmaya başlayabilir ve internet bağlantınızın yavaş görünmesine neden olabilir. Cihazlarınızdan solucanları ve kötü amaçlı yazılımları yakalamak ve kaldırmak için güncel anti-virüs yazılımı kullanmayı tercih edin.

Ayrıca Bakınız: 22Find.com Nedir Nasıl Kaldırılır

Hog Bandwidth’in Arkaplan Programlarını Durdurun:

Bir bilgisayardaki bazı yazılım uygulamaları, diğer uygulamaların arkasına gizlenmiş veya sistem kaynaklarını en az ağ kaynaklarını tüketen sistem tepsisine en aza indirilen arka plan işlemlerini çalıştırır. Wormlar aksine, bu uygulamalar yararlı bir iş yapmak için tasarlanmıştır ve bir kişinin bir cihazdan normal olarak çıkarmak istediği türden değildir. Özellikle videolarla çalışan oyunlar ve programlar ağınızı büyük ölçüde etkileyebilir ve bağlantıların yavaş görünmesine neden olabilir. Bu uygulamaların çalıştığını unutmak çok kolay. Yavaş bir ağda sorun giderirken arka planda çalışan tüm programlar için bilgisayarlarınızı kontrol edin.

Modem ve Diğer Ağ Ekipmanlarınızın Çalıştığından Emin Olun

internet bağlantısı yavaş olduğunda ne yapmalı Access Pointler, modemler veya kablolar arızalandığında, ağ trafiğini tam hızda düzgün şekilde desteklemezler. Ağ ekipmanlarındaki bazı teknik hatalar, bağlantıların kendileri yapılabilmesine rağmen performansı olumsuz yönde etkilemektedir. Potansiyel olarak arızalı ekipmanı gidermek için, farklı konfigürasyonlarla deneme yaparken donanımınızı geçici olarak yeniden düzenleyin ve yeniden yapılandırın. Sistematik olarak modemi atlamayı, kabloları değiştirmeyi ve yavaş performansı sistemin belirli bir bileşenine ayırmak için birden fazla cihazla test yapmayı deneyin. Ardından, yükseltilip yükseltilemeyeceğini, değiştirilebileceğini veya değiştirilebileceğine karar verin.

İnternet Servis Sağlayıcınızı (ISS) Arayın

İnternet hızı, sonuçta servis sağlayıcısına bağlıdır. ISS’niz ağ yapılandırmasını değiştirebilir veya internet bağlantınızın yanlışlıkla yavaşça çalışmasına neden olan teknik sıkıntılar yaşayabilir. ISS’ler ayrıca ağ üzerinde ağ performansınızı azaltan filtreleri veya denetimleri bilinçli olarak yükleyebilir. Yavaş internet bağlantınızdan sorumlu olduğundan şüpheleniyorsanız servis sağlayıcınıza başvurmaktan çekinmeyin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.