iphone kapanıyor açılmıyor, iphone kapandı açılmıyor, iphone kendi kendine kapanıyor, iphone kendi kendine kapanıp açılıyor,

iPhone Kapanıyor Açılmıyor Sorun Çözümü

iPhone Kapanıyor Açılmıyor veya Kapanıyor Açılıyor mu? Kendi kendine oluşan sorun için aşağıda paylaşılan 5 yoldan biri çözümü olabilir.

İletişim kurmakta, bizi eğlendirmesinden  ya da her sabah zamanında uyanacağımızdan, her zaman doğru şekilde çalışacağı için iPhone’larımıza güveniyoruz. Bu yüzden bariz bir sebepten dolayı kendi kendine kapanan iPhone bir problemdir.

iPhone’un Kapanmasına Neden Olan Nedir?

Hatalı uygulamalar ve su hasarları da dahil olmak üzere bu soruna neden olabilecek birçok şey vardır. Ancak vakaların büyük çoğunluğunda sorunlu bataryadır. Pilin sorunlu olduğundan emin olmanın birkaç yolu vardır: iPhone’unuz dahili pil% 30 oranında azalırsa ve Apple tarafından sağlanan bir araçsa, iOS’ta yerleşik olan Pil Sağlığı özelliği. Bu seçeneklerin tümü bu makalede ele alınmıştır.

iPhone Kapanıyor Açılmıyor Sorun Çözümü

Ama kendimizden önce gelmeyelim. Pil değiştirme rotasına gitmeden önce, kapanmaya devam eden bir iPhone’u onarmaya çalışmak için kullanabileceğiniz bazı kolay yazılım adımları vardır.

iPhone Hard Reset

iPhone’unuzun rastgele kapanması gibi sorunlar yaşadığınızda, düzeltmenin ilk ve en kolay adımı genellikle telefonun yeniden başlatılmasıdır. Bu durumda, yine de, sıfırlama denen özel bir yeniden başlatma türünü kullanmanız gerekir. Bir donanım sıfırlaması, standart bir yeniden başlatmadan farklıdır çünkü işletim sistemindeki ve telefondaki belleği daha derinden sıfırlar (ancak endişelenmeyin: herhangi bir veri kaybetmezsiniz). Yeniden başlatmanın nedeni, pilin gerekenden daha hızlı boşalmasına neden olan kusurlu bir uygulama ise, bu sorunu giderebilir. Yapman gerekenler:

 1. Adımlar, sahip olduğunuz iPhone modeline göre farklılık gösterir:
  • iPhone 8 ve iPhone X’de, ses açma düğmesine basın ve bırakın. Ses kısma düğmesine basın ve bırakın. Açma/Kapama basılı tutun.
  • iPhone 7’de, Aes Kısma ve Açma/Kapama basılı tutun.
  • Diğer tüm iPhone modellerinde, Ana Ekranı ve Açma/Kapama aynı anda basılı tutun.
 2. Ekran karanlıklaşıncaya ve Apple logosu görünene kadar düğmelerini basılı tutun.
 3. Düğmeleri bırakın ve iPhone’un normal şekilde başlamasına izin verin.

iPhone Kapandı Açılmıyor

iPhone İşletim Sistemini Güncelle

iPhone kapandı açılmıyor ne yapmalıyım: iPhone’un bazı durumlarda rasgele kapanması sorun, işletim sistemindedir. Sabit sıfırlama çalışmadıysa ve iOS’un 11.2’den önceki bir sürümünü çalıştırıyorsanız, işletim sisteminin en son sürümüne güncellemeniz gerekir. Bunu yapmanın iki yolu vardır:

Bu adımları denerseniz ve iPhone’unuz işletim sistemini güncelleyemiyorsa, şu adımları izleyin:

 1. Ayarlar‘a dokunun
 2. Bildirimlere dokunun
 3. Bu bölümde listelenen her uygulamaya hafifçe dokunun ve Bildirimlere İzin Ver kaydırıcısını kapalı / beyaza getirin.
 4. İşletim sistemini güncelle
 5. Güncelleme tamamlandığında ve telefon yeniden başlatıldığında, 1. ve 2. adımları tekrarlayın ve ardından bildirimleri, adım 3’te kapattığınız her bir uygulama için bildirimleri tekrar açın.

iPhone Kapanıyor Açılmıyor Sorun Çözümü

Pil Sağlığınızı Kontrol Etme (iOS 11.3 ve Üstü)

iPhone kendi kendine kapanıyor: iPhone’unuzda iOS 11.3 veya daha yüksek bir sürüm kullanıyorsanız, pilinizle ilgili sorunları saptamanıza yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir özellik vardır. Pil Sağlığı iki önemli bilgi parçasını sağlar. Pilinizin maksimum şarj kapasitesi ve pilinizin gücünün telefonunuzun performansını nasıl etkilediği görünür.

Telefonunuzun Pil Sağlığını görmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Ayarlar‘a dokunun
 • Pil dokunun
 • Pil Sağlığı‘na dokunun
 • Maksimum Kapasite menüsü, pilinizin tutabileceği toplam şarj kapasitesini gösterir, ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Maksimum Kapasiteniz çok düşükse, bu batarya ile ilgili bir sorun olabilir.
 • Doruk Performans Yeteneği menüsü, iPhone’unuzun performansının batarya ile ilgili sorunlar nedeniyle otomatik olarak azaltılacağını size bildirir. Doruk Performans Kabiliyetinden başka bir şey görürseniz, bu bataryanızın sorunları olduğuna dair bir işaret olabilir. Pil Sağlığı bölümü, pilinizin değiştirilmesinin gerektiği bir noktada olup olmadığını da söyleyecektir.

iPhone Kapandı Açılmıyor ne Papmalıyım

iPhone’u DFU ile Yedekleme’den Geri Yükle

iPhone kendi kendine kapanıp açılıyor: iPhone’unuz hala beklenmedik bir şekilde kapanıyorsa, daha büyük bir adımı denemeniz gerekecektir: iPhone’unuzun DFU modunda geri yüklemesi. Disk Firmware Güncellemesi anlamına gelen DFU, sadece kapsamlı bir sıfırlama türü olan işletim sistemini değil, iPhone’daki tüm yazılımların yeni kurulumunu oluşturur. Bunu yapmak için, iPhone’unuzu eşleştirebileceğiniz iTunes yüklü bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bunu yaptıktan sonra, şu adımları izleyin:

 1. iPhone’unuzu USB üzerinden bilgisayara bağlayın.
 2. iTunes’da, ana iTunes penceresinden Şimdi Yedekle’yi tıklatarak iPhone’unuzun yedeğini alın.
 3. Bu işlemle, iPhone’unuzu DFU Moduna sokmanız gerekir. Bunu nasıl yaptığınız modele göre değişir:
  • iPhone 8 ve iPhone X için, ses açma düğmesine, ardından ses kısma düğmesine hızlıca basın ve bırakın, ardından Yan düğmesini basılı tutun. Yan düğmesini basılı tutun ve ekran siyah olduğunda, sesi aşağı basılı tutun. 5 saniye sonra, Yan düğmesini bırakın, ancak sesi kısmaya devam edin. iPhone’unuz iTunes’da görüntülendiğinde, düğmeyi bırakın.
  • iPhone 7 için, açma / kapama düğmesine ve ses kısma düğmesine aynı anda basın ve basılı tutun. ITunes’da iTunes’un bir iPhone’u kurtarma modunda algıladığını belirten bir pencere açıldığında, ses kısma düğmesine izin verin. IPhone’un ekranı bu noktada siyah ise, DFU Modundasınız.
  • Diğer tüm modeller için, iPhone 7 ile aynı olan adımlar, ses azaltma düğmesi yerine açma / kapama ve Ana düğmelerini basılı tutmanız dışında.
 4. iPhone’unuzu 2. adımda yaptığınız geri yüklemeden geri yükleyin.

iPhone Kendi Kendine Kapanıyor

Pil Değiştirme için Apple ile İrtibata Geçin

iPhone kapanıyor açılmıyor: Şimdiye kadar denediğiniz diğer şeylerden hiçbiri sorunu çözmediyse, sorunun nedeni iPhone’un yazılımsal değil donanımıyla ilgili olabilir. iPhone’unuzdaki batarya arızalı veya ömrünün sonunda olabilir.

Bu, herhangi bir model iPhone’u etkileyebilir, ancak Apple, iPhone 6S’deki bazı pillerle ilgili belirli bir sorun bulmuştur. Şirket, bu sorunun var olup olmadığını görmek için iPhone’un seri numarasını kontrol etmenizi sağlayan bir araç bile oluşturdu.

iPhone 6S’niz olmasa bile, sorunlu bir pil veya başka bir donanım hatası sorununuzu neden olabilir. iPhone kapanıyor açılmıyor sorunu için Apple yardım almak için en iyi seçnektir, bu yüzden teknik destek almak için şirkete başvurun.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.