iPhone ve iPad Üye Olunan Uygulamaların İptali

iPhone ve iPad Üye Olunan Uygulamaların iptali

Akıllı cihazları bize sevdiren, uygulamalardır. Bazen bu uygulamalara üyelik sorun olabilir. iPhone ve iPad üye olunan uygulamaların iptali nasıl yapılır.

Sıkıldığımız yada yanlışlıkla üye olduğumuz ücretli yada ücretsiz uygulamaları iPhone ve iPad üye olunan uygulamaların iptalini makalemizde siz değerli takipçilerimizle paylaşacağız.

iPhone ve iPad telefonlarımıza onlarca uygulama indiriyoruz, ücretli bu uygulamaların içinde satın alımlar gerçekleştiriyoruz. Bazı uygulamaların abonelik sistemi olup, abone olduğumuz uygulamaları bir kereliğine satın aldığımızı zannediyoruz, ilerleyen zamanda aboneliğin tekrarlandığını ve ücretin tahsil edildiğini fark ediyoruz.

Bu durumla karşılaşan iPhone ve iPad cihaz kullanıcıları  abone oldukları uygulamanın giriş bilgilerini biliyorlarsa aboneliklerini uygulamaya giriş yaparak iptal edebilir uygulamayı silebilirler.

Yanlışlıkla abonelik oluşturan kullanıcılar yada hangi uygulamaya üye olduğunu hatırlamayan kullanıcılar için bu kötü durumdan kurtulmanın yolları oldukça basittir. İlk yapılması gereken Abonelikten ücret tahsil edilen hat ise operatörle kredi kartı ise bankaya iletişime geçmektir.

İTunes ve iOS App Store ekosistemleri neredeyse sınırsız sayıda abonelik tabanlı servis ve uygulama sunar. Bu uygulamalar, yabancı bir dil öğrenmemize, kodları öğrenmemize, çocuklarımızı eğitmemize ve kullanışlı medya özelliklerine erişmemize yardımcı olur.

Bu uygulamalar için Apple üzerinden aylık faturalandırma kolaylığı ve güvenliği çoğu kullanıcı için değerli olsa da, bazen belirli bir abonelik tabanlı uygulamaya veya hizmete ihtiyacınız olmadığını görüyorsunuz. Pek çok abonelik tabanlı işletme, kullanıcıların tekrar eden ödemeleri hakkında unutmadan veya ücretin çabadan kaçınmak için yeterince düşük olduğunu belirlemeye güvenmektedir.

Ancak aboneliği sistemden iptal edemiyorlar ve bu yüzden ücret tahsil edilmeye devam ediyor yada aboneliğiniz görünüyorsa aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

iPhone ve iPad Üye Olunan Uygulamaların İptali

Apple’ın müşterilerinin çoğu iOS kullanıcısıdır. Bu nedenle, iPhone veya iPad’iniz aracılığıyla App Store aboneliğinizi iptal etmeniz en uygun yoldur. Bunu yapmak için Ayarlar> iTunes ve App Stores‘a gidin. Sayfanın üst kısmındaki Apple kimliğinize dokunun.

iPhone ve iPad Üye Olunan Uygulamaların iptali

Cihazın ayarlar bölümüne tıklıyoruz.

iPhone ve iPad Üye Olunan Uygulamaların iptali

iTunes ve App Store seçeneğine tıklıyoruz.

 

iPhone ve iPad Üye Olunan Uygulamaların iptali

Apple kimliği seçeneğine tıklıyoruz Apple Kimliğini Göster seçeneğini işaretliyoruz.

iPhone ve iPad Üye Olunan Uygulamaların iptali

Giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınızı yönetmek için giriş yapın Apple kimliğimizin parolasını yazıyoruz ve Giriş Yap seçeneğine tıklıyoruz.

ABONELİKLER bölümünden Yönet seçeneğine tıklıyoruz.

iPhone ve iPad Üye Olunan Uygulamaların iptali

Abonelikler bölümünden üye olunan aboneliğin üstüne tıklayarak Otomatik Yenilemeyi kapatmamız yeterli olacaktır. Umarız iPhone ve iPad üye olunan uygulamaların iptali ile alakalı makalemiz sizin için faydalı olmuştur.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.