Kapatılmış Facebook Hesabını Açmak Kimlik Doğrulama

Kapatılmış Facebook Hesabını Açmak Kimlik Doğrulama Facebook Kimlik Doğrulama ile Kapatılmış Facebook Hesabını nasıl geri alabilirsiniz. kapatılmış facebook hesabı açma, kapatılmış bir facebook hesabı nasıl açılır, kapatılmış bir facebook hesabının açılması,

Facebook bu aralar İsmini Yada Soy isimini doğru bulmadığı kişilerin hesabını kapatıyor. Hesabın açılması içinde tek yol olan kimlik doğrulaması işlemine başvuruyor. Ancak Ülkemizde herhangi bir Facebook Ofisi olmadığından dolayı bu kimlik doğrulama işlemlerinin sonucu beklenenden çok daha uzun süreceğe benziyor.

Kimlik Doğrulama işlemleri yapmak için https://www.facebook.com/help/contact/183000765122339 adresini tıklayın. Yönergelere göre devam edebilirsiniz. Yada birebir destek için bizi arayabilirsiniz.

Tabi böyle bir durumla insan karşılaşınca Facebook’a bakış şekli aşağıdaki gibi oluyor. 🙂

Kapatılmış Facebook Hesabını Açmak

Facebook’ta halen gerçek adınızı veya soyadınızı kullanmıyorsanız hesabınızın kapatılması işten bile değil!

Facebook kullanıcıları bugünlerde oldukça dertli. Nedeni ise Facebook’un soyadını veya orijinal adını kullanmadığını saptadığı kullanıcılarının hesaplarını herhangi bir uyarı vermeden engellemesi.

Bu durumda Facebook hesabınıza girmek istediğinizde karşınıza İngilizce olarak şu yazı çıkıyor: “Facebook hesabınızdaki ismin gerçek adınız olmadığı anlaşılıyor. Arkadaşlarının kiminle iletişim kurduğunu anlaması için herkese gerçek hayattaki isimlerini kullanmasını öneriyoruz”.

Bu yazı altında ise kimlik, sürücü belgesi veya pasaportunuzun fotoğrafını çekip yüklemeniz talep ediliyor ve Facebook ekibinin “kimliğinizin doğruluğuna inandıktan sonra” hesabınızı geri vereceği açıklanıyor.

İşlerini veya yurtdışıyla ilişkilerini Facebook üzerinden yürüten ve gerçek adını kullandığı halde örneğin soyadını kullanmak istemeyen kullanıcılar, hesaplarının engellenmesiyle birlikte oldukça zor durumda bırakılıyor.

Üstelik “Facebook ekibi” gibi “genel” bir birimin kimlik gibi önemli bir belgeyi istemesi kişilik ve gizlilik haklarına aykırı bir tutum olarak görülüyor.

Facebook, kimlik bilgilerinizin güvende olduğunu açıklıyor olsa da şirketin bu düşüncesiz ve sert tutumuna karşı alternatif bir çözüm bulması kullanıcıların talepleri arasında.

Facebook Kimlik Doğrulama

Üstelik engellenen kullanıcı, kimliğinin fotoğrafını çekip yollasa bile uzun bir süre geri dönüş alamayabiliyor. Bu da önemli iletişim kanallarına Facebook hesabı üzerinden ulaşan kişileri oldukça zor durumda bırakıyor.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

9 yorumlar

 1. Eski sayfam ani kapandı zaman aşımı diyerek. Messengerde kendi adıma arşivim var, facebook ana sayfamda paylaşımlarım, yorumlarım , yazılarım var, adlarını hatırlayamadığım arkadaşlarım var. Sahte isim kullanmıyorum. Bütün bilgilerim ferçektir. Sadece asıl doğum tarihim 18 ekim 1941 iken nüfus dairesi yangından çıkmış dosyalardan 07 ekim 1941 yazmıştır nüfus kağıdıma. Onun için de dava açmadım. .. Bu hata ise o zaman nüfus kağıdımın tarihi konsun.
  Lütfen ben.
  eski sayfalarımı, ana sayfamı ve messengerimi geri istiyorum.

  • Merhaba Necla Hanım, Sahte isim kullanmanız nedeniyle Facebook Politikalarını ihlal etmiş olursunuz. Bu nedenle yapılacak bir Facebook Kimlik İbrazı olumsuz sonuçlanır. Hesapla ilgili işlem yapamazsınız.

 2. Hesabım kimlik istedi ve attim ancak hala açılmadi ve hesabin e posta sifre giriince hesabiniz kapatildu yaziyor tekrardan nasıl açabilirim bunu

  • Merhaba Ali Bey, Facebook’a ilettiğiniz taleplere 1 hafta 10 gün içinde geri dönüş yapılmakta. Facebook Kimlik Doğrulama işlemini yeni yaptıysanız E-Posta adresinizi aralıklarla kontrol ediniz. Olumlu yada olumsuz mutlaka geri dönüş alacaksınız.

 3. ay ınsanlar niye menım Facebook baxlıyırsız kı menı sıze neledım kı

 4. mrh benim hsabim kapandi acamiyirum adimi degistiriyorum olmuyo yardimci olurmusunuz kimlik dogrulanmiyo acin facebook u lutfen

 5. Muammer Hançer

  yardım edin bana dün hesabım kapandı ne yapmam lazım ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.