Netmaster CBW-383Z4 Modem Kurulumu, makalemizde netmaster cbw-383z4 kurulum.

Netmaster CBW-383Z4 Modem Kurulumu

Netmaster CBW-383Z4 Modem Kurulumu, makalemizde netmaster cbw-383z4 kurulum, şifre değiştirme, kablosuz ayarlarını resimli olarak anlatacağız.

Net master CBW 383Z4 modem kurulumu başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin Lan 1, Lan 2, Lan 3 ya da Lan 4 girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden DSL ışığı sabit yanıyorsa Net master CBW 383Z4 Modem Kurulumu başlayabiliriz.

Net master CBW 383Z4 modem kurulumu yapacaksanız ancak Laptop yada ethernet kablosu kullanmıyorsanız Net master CBW 383Z4 modem kurulumunu kablosuz olarakta gerçekleştirebilirsiniz.

Yapılması gereken işlem Net master CBW 383Z4 modeme kablosuz olarak bağlantı kurduğunuz cihazdan tarayıcımıza giriş yapıyoruz.

Netmaster CBW-383Z4 Modem Kurulumu

(İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.1  yazınız. entere tuşlayınız

  • Language Selection (Türkçe) Dil seçeneğini seçiyoruz.
  • Kullanıcı Adı: admin
  • Parola: password
  • Giriş seçeneğine tıklıyoruz.

Net master CBW 383Z4 modem arayüzüne giriş yapmaz ise;

  • Kullanıcı Adı: admin
  • Parola: admin
  • Giriş seçeneğine tıklıyoruz.

Netmaster CBW-383Z4 Şifre Değiştirme

Net master CBW-383Z4 Hızlı kablosuz Bağlantı Ayarları

  • SSID:

Türkçe karakter kullanmayınız. Boş alana kablosuz olarak bağlantı kurduğunuzda kullanacağınız kablosuz ağ adı yazıyoruz.

  • WPA2-PSK Şifresi

En az 8 karakter, harf ve rakamdan oluşan bir şifre tercih etmeniz önerilir. Boş alana unutmayacağımız şifre yazıyoruz bu alana yazdığımız şifreyle kablosu olarak bağlantı kurcağız.

  • Uygula butonuna tıklıyoruz.

Netmaster CBW-383Z4 Modem Kurulumu

Net master CBW-383Z4 modem kurulumunu gerçekleştirdiniz internetinizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. İnternet kullanımı ile ilgili sorununuz varsa ADSL kullanıcı bilgilerinizi kontrol ediniz. Kullanıcı bilgilerinizde herhangi bir hata olmadığını düşünüyorsanız servis sağlayıcısı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yaşadığınız soruna ilişkin bir arıza kaydı bırakın alt yapınız kontrol edilsin. Belki modem arızalı belkide alt yapıda sorun var kontrol edilmesinde ben fayda görürüm.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.