AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Online Virüs Tarama Siteleri 2019
Online Virüs Tarama Siteleri Makalesi için Görseller

Online Virüs Tarama Siteleri 2019

Online Virüs Tarama Siteleri, program yüklemeden internet üzerinden virüs tarama yapmak isteyenler için bulunmaz bir nimettir.

Bugün şüpheli URL dosyasını çevrimiçi olarak virüs ve trojan taraması için kullanışlı bir yöntemle paylaşmaya gidiyoruz. Aşağıda, Antivirüs Programı yüklü olmadan dosyalarınızı ve URL’nizi taramanıza yardımcı olacak bazı çevrimiçi tarayıcılardan bahsedeceğiz.

Günümüzde virüs ve trojan saldırıları gün geçtikçe artmaktadır. Bilgisayarımızda virüslerden kurtulmak için virüsten koruma yazılımı ve çok şey kullanıyoruz. Bu virüs temel olarak Pendrives’ten ve indirilen dosyalardan gelir. Online virüs tarama 2019 fikrinizden vaz geçtiğinizde Bilgisayar için En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları makalemizi okuyabilirsiniz.

Online Virüs Tarama Siteleri

Bilgisayar’da, pen drive’ları virüs taramasından geçirme seçeneğiniz vardır. Fakat ya indirilen dosyalar. Çoğunlukla, insanlar farklı sitelerden resmi olmayan yazılımlar indirdiler. şimdi bilgisayarlarındaki Antivirüs’ten bir virüs taraması yapıyorlar ve sonuç olarak, sisteminizde zaten virüs yüklü olduğu anlamına gelen bir virüs yüklü. Yani, bu yazıda size söyleyeceğim, çevrimiçi şüpheli URL dosyasını virüs ve trojan için nasıl tarayabilirsiniz. Antivirüssüz Bilgisayar veya Dizüstü Bilgisayarı kullanıyorsanız, Online Virüs Tarama sizin için çok yardımcı olacaktır.

Çevrimiçi Virüs Tarama, virüslü dosyalarınızı, URL’lerinizi ve Virüs ve Kötü Amaçlı Programlar için web sitelerini taramaya yönelik web uygulamalarıdır.

Virustotal.com

Virustotal, virüslü dosyalarınızı, URL’lerinizi ve web sitenizi taramak için ücretsiz bir web sitesidir. Bu çevrimiçi tarayıcı web sitesinden şüpheli dosyaları ve web sitelerini tarayabilirsiniz. Bu web sitesi dosyalarınızı ve URL’lerinizi taramak için 60 farklı Antivirüs motoru kullanıyor. Virustotal, 2012 yılında Google’a aitti.

Virusscan.jotti.org

Jotti’nin malware taraması, şüpheli dosyaları birkaç antivirüs programı ile taramanıza izin veren ücretsiz bir servistir. Aynı anda 5 dosya gönderebilirsiniz. Dosya başına 50 MB sınırı vardır. Lütfen hiçbir güvenlik çözümünün birkaç anti-virüs motoru kullanmadığında bile %100 koruma sağlamadığını unutmayın. Tüm dosyalar, virüsten koruma şirketleri ile paylaşılarak, virüsten koruma ürünlerinin algılama doğruluğu artırılabilir.

Metadefender.opswat.com/#!/

Herhangi bir virüsten koruma yazılımı bile yüklemeden bir dosyayı tarayan ve analiz eden ücretsiz bir web sitesidir. Toplam virüsün yanında gelir. Bir hash arayabilir ve hatta bununla bir IP Adresi tarayabilirsiniz. Çevrimiçi olarak 42 anti-malware motoru ile taramak için 140 MB’a kadar bir dosya bırakabilirsiniz.

VirSCAN.org

VirSCAN listesinde belirtilen virüsten koruma motorlarını kullanarak yüklenen dosyaları zararlı yazılımlara karşı kontrol eden ÜCRETSİZ bir çevrimiçi tarama hizmetidir. Kontrol etmek istediğiniz dosyaları yüklerken, taramanın sonucunu ve bilgisayarınız için bu dosyaların ne kadar tehlikeli ve zararsız olduğunu görebilirsiniz.

F-Secure

F-Secure Online Virüs Tarama, PC’nizde sorun yaratabilecek virüslerden ve casus yazılımlardan ve bunların hepsinden ücretsiz olarak kurtulmanıza yardımcı olur. F-Secure’ın ücretsiz yardımcı program araçlarını kullanarak, ürün veritabanlarını manuel olarak güncelleme, yanıt vermeyen bir bilgisayarı önyükleme ve belirli tehditleri kaldırma gibi özel görevleri gerçekleştirebilirsiniz.

Comodo WebInspector

Comodo WebInspector, kötü amaçlı dosyaları bulmak için web sitelerini çok çeşitli kara liste motorlarından geçiren, listedeki bir başka en iyi URL kötü amaçlı yazılım tarayıcısıdır. Bunun dışında Comodo WebInspector, kullanıcıların birden fazla URL taramasına izin verir ve ücretsiz planın altında bir kerede en fazla 50 web sayfasını tarayabilirsiniz. Bu nedenle, Comodo WebInspector, URL taramak için ziyaret edebileceğiniz en iyi sitedir.

Online Virüs Tarama

Dr.Web, listedeki kullanıcıların URL’leri taramasını sağlayan en iyi çevrimiçi kötü amaçlı yazılım tarayıcısıdır. Dr.Web URL tarayıcı hakkında en iyi şey, indirme URL’lerinin içindeki gizli kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için bazı ileri teknolojiler kullanmasıdır. Bu, yalnızca web siteleri için değil, Dr.Web’in indirme bağlantılarını da tarayabildiği ve web ekleri içinde tarayabildiği anlamına gelir. Böylece, Dr.Web URL Scanner, URL’yi taramak için ziyaret edebileceğiniz başka bir en iyi sitedir.

Bu liste tamamen Online Virüs Tarama Siteleri ile ilgili. Herhangi bir dosyanın Virustotal’a yüklendiğinden şüpheleniyorsanız. Yorumunuzu aşağıya bırakarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.