Page_Fault_in_Nonpaged_Area orunu ve Çözümü

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Sorunu

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10 Sorunu ve bu mavi ekran hatası page fault in nonpaged area çözümü için bilgi paylaşıyoruz.

Bu durma hatası aşağıdaki nedenlerden dolayı oluşabilir:

  • Hatalı donanımın yüklenmesi veya mevcut donanımın bozulması
  • Hatalı bir sistem servisinin kurulması
  • Anti-virüs yazılımı ile ilgili sorun
  • Bozuk bir NTFS birimi

Sorunun nedenini belirlerken sorun yaşıyorsanız, Olay Görüntüleyicisi’ndeki Sistem Günlüğü’ne bakın. Hataya ilişkin bilgiler, burada hangi donanım aygıtının, sürücünün veya sistem hizmetinin hataya neden olduğu hakkında bilgiler de dahil olmak üzere, burada bulunabilir.

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Sorunu ve Çözümü

Aşağıda bu PAGE FAULT IN NONPAGED AREA hatasının bazı olası çözümleri bulunmaktadır.

Hatalı Donanım Kurulumu

Yakın zamanda yeni bir donanım kurduysanız, donanımı kaldırın ve hatanın tekrar oluşup oluşmadığını görmek için bilgisayarı açın. Hata devam ederse, başarısız olan mevcut donanımı kontrol edin ve bilgisayardan çıkarın. Hatalı sistem RAM’i, L2 RAM önbelleği ve video RAM’i (ekran kartı veya yerleşik ekran kartı) kontrol ettiğinizden emin olun, bunlar bu hata mesajının genel nedenleridir. Bu kontroller yaparken ESD‘ye dikkat edin.

Hatalı Bir Sistem Servisinin Kurulması

Hangi sistem hizmetinin hataya neden olduğunu belirleyebiliyorsanız, hizmeti devre dışı bırakın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Hataya neden olanı bulana kadar birkaç servisi devre dışı bırakmanız gerekebilir.

Görüntülü Olmayan Alanda Sayfa Hatası Windows 10

Alternatif olarak, Windows’u doğru şekilde çalışmakta olan son yapılandırmayı kullanarak başlatmaya zorlayabilirsiniz. Bilgisayar başlatıldığında, Gelişmiş Seçenekler menüsünü açmak için klavyenizdeki F8 tuşuna basın. Bu menüde, tek bir hatalı hizmet veya sürücüden kaynaklanan sorunların çözülmesine yardımcı olabilecek Son Bilinen İyi Yapılandırma adlı seçeneği seçin.

Anti-virüs yazılımı ile İlgili Sorun

Virüsten koruma yazılımı soruna neden oluyorsa, yazılımı devre dışı bırakın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bu sorunu giderirse, bir güncelleştirme isteğinde bulunmak için virüsten koruma yazılımının üreticisine başvurun. Hiçbir güncelleme mevcut değilse, hatanın oluşmasına neden olmayan farklı virüsten koruma yazılımları yüklemeniz gerekebilir.

Bozuk NTFS Birimi

Bozuk bir NTFS birimi sabitleme, bir DOS isteminde chkdsk /f /r komutunu çalıştırmanızı gerektirir. Bu komut, bozuk bir NTFS birimi de dahil olmak üzere sabit disk hatalarını düzeltir. Bunu bir sistem bölümünde çalıştırmak için (Windows işletim sistemini çalıştıran sabit disk bölümü), diski taramaya başlamak için bilgisayarı yeniden başlatın.

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Sorunu için son olarak, yukarıdaki seçeneklerden hiçbiri sorunu çözmüyorsa, bilgisayarınızda CMOS Kurulumu’nda “bellek önbelleğe almayı” (memory caching) devre dışı bırakmayı deneyin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.