Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır, pinterest

Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır

Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır Pinterest, www.pinterest.com adresinden ulaşabileceğiniz sanal bir duyuru panosudur. Site 2010 yılında yayına girmiş ve 2 yıl içerisinde patlama yaparak bugünkü popülaritesini yaratmıştır.

Sevdiğiniz paylaşımları Digg, Stumbleupon, Reddit gibi siteler aracılığı ile imlediğimiz gibi, Pinterest ile de beğendiğimiz, daha sonra görmek isteyebileceğimiz ya da başkalarının da görmesini istediğimiz verileri iğneleyebiliyoruz panomuza. Hoşunuza giden bir içerik gördüğünüzde arkadaşlarınızla paylaşmak istediğinizde ya da elinizde bulunmasını istediğinizde kenardaki ‘ Pin It’ seçeneğine tıklamanız yeterli. 

Peki Pinterest ne işe yarar? Insanlar Pinterest’i düğün organizasyonlarını kolayca oluşturmak, partiler düzenlemek, yemek tariflerini bir arada tutmak gibi birçok farklı amaçla kullanabiliyor. Hiç kimse beğendiği bir fotoğrafın çıktısını alıp bir deftere yapıştırmaz, dürüst olalım. Pinterest, bu üşengeçliğimize hızır gibi yetişiyor. 

Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır

Nasıl Üye Olurum?

Pinterest, eskiden yalnızca davet usulüyle çalışırdı, ancak artık bu sistem kalktı. Artık dilediğiniz gibi üye olabilirsiniz hatta Facebook ya da Twitter hesabınızdan da giriş yapabilirsiniz.

Eğer Pinterest’e her an erişmek isterseniz Pin It düğmesini tarayıcınıza sabitleyebilirsiniz. Tarayıcınızdan pinterest.com/about/goodies adresine gidin ve Pin It düğmesini tutup tarayıcınıza sürükleyin.

Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır

 

Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır

Pin Nedir?

Pini direk türkçeye çevirerek mantar panonuzda kullandığınız iğne olarak düşün. Pinterest’ te yüklediğiniz her fotoğrafınıza verilen isimdir. Fotoğrafı bulduğunuz sayfayı kaynak olarak gösterebilirsiniz, altına not eklemeniz ilerde hatırlamanızı kolaylaştıracaktır.

 

Repin Nedir?

 

Diyelim ki Pinteres’ te başka üyelerin fotoğraflarına,pinlerine bakıyorsunuz ilginizi çeken bir fotoğraf gördünüz ve kendi panonuzda da olmasını istiyorsunuz. O halde tek yapmanız gereken Repin tuşuna bakmak. Twitter’ daki Retweet gibi düşünebilirsiniz.

 

Pinterest’ te Başkalarını Takip Edebilir Miyim?

Pinterest’ te de Twitter’ da olduğu gibi Follow tuşu var. Eğer Follow All’ a basarsanız ise o kullanıcının tüm gönderilerini takip etmiş oluyorsunuz. Kullanıcının her yeni eklediği şeyi de görmeye devam edeceksiniz.

SİZİN İÇİN SEÇTİĞİM PAYLAŞIMLARA GÖZ GEZDİRİN 🙂

Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır Ekran Resmi 2013-01-26 17.17.34

Bir kullanıcı orjinal tatlı fikirlerini pinlemiş 🙂

 

Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır, Pinterest, Pinterest Nedir Nasıl Kullanılır

 

 

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

6 yorumlar

 1. Mükemmel

 2. gökben yargı

  Faydalı bir bilgi

 3. kartal poyraz

  teşekkürler

 4. atılay selvi

  Paylaşım için teşekkürler

 5. Paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.