Facebook Şikayet Hattı, Facebook Çocuk Şikayeti, Facebook Küçük Yaş Bildirimi, Facebook 13 Yaş Altı Şikayeti, Facebook Çocuk Şikayeti Nasıl Yapılır,

Facebook Yaşı Tutmayan Çocuğu Şikayet Etme

Facebook Yaşı Tutmayan Çocuğu Şikayet Etme Facebook’tan 13 yaşın altında olan çocukları temizleyin. 🙂 Facebook’ta 13 yaşından küçük çocuğun Facebook’u kullandığını düşünüyorsanız, bu hesabı şikayet edebilirsiniz.

Yasi Tutmayan Cocugu Sikayet Etme

Şikayet ettiğiniz hesabın Facebook tarafından incelenebilmesi için hesap bilgilerini biliyor olmanız gerekiyor. Doğru olmayan bir doğum tarihi vererek kaydolmuş bir çocuğun hesabını şikayet ediyorsanız ve çocuğun yaşının 13’ten küçük olduğu doğrulanabiliyorsa, bu işlemle ilgili onay almazsınız hesabı Facebook silecektir. Ancak sitede bu çocuğun zaman tünelini de artık görmezsiniz. Şikayet formundaki mümkün olan tüm alanları (ör. zaman tünelinin URL’si) doldurmanız, şikayeti değerlendirip gereken işlemi yapabilmemize önemli derecede yardımcı olur. Şikayet edilen çocuğun yaşının 13’ten küçük olduğu doğrulanamazsa, hesapla ilgili işlem yapılması mümkün olmayabilir. Bu durumda, çocuğun ebeveyni değilseniz, ebeveynlerinden birisinden bu formu kullanarak Facebook ile şahsen iletişime geçmesini isteyebilirsiniz. Facebook ile ilgili diğer soru ve talepleriniz için Facebook Destek Hattı adlı bölümümüzü inceleyebilirsiniz, Facebook Müşteri Hizmetleri,

Facebook Yaşı Tutmayan Çocuğu Şikayet Etme

Yasi Tutmayan Cocugu Sikayet Etmek 01

Bu Bağlantıyı tıklayarak şikayet sayfasına ulaşabilirsiniz.

  1. Şikayet edeceğiniz hesabın öncelikle zaman tünelindeki adresi(URL’yi) belirtmeniz gerekiyor.
  2. Şikayet edeceğiniz hesapta yazan isim soy isim bilgileriniz yazıyorsunuz.
  3. Şikayet edilen hesabı kullanan kişinin gerçek yaşını belirtmeniz gerekiyor.
  4. Düğer bölümüne şikayet nedeninizi belirtebilirsiniz.
  5. Son olarak Facebook Şikayetin size ulaşabileceği bir eposta yazıyorsunuz.
  6. Gönder butonuna basarak Facebook’a şikayet ediyorsunuz.

Şikayet etmiş olduğunuz hesap eğer gerçekten doğru olmayan bir doğum tarihi vererek hesabı oluşturmuşsa Facebook bu hesabı kullanıma kapatıyor yani siliyor.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.