Bir şekilde Pubg Lite oynayanlarınız vardır. Peki popüler oyunlardan biri olan PUBG Lite Sistem Gereksinimleri nedir biliyor muyuz.

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri Nedir

Bir şekilde Pubg Lite oynayanlarınız vardır. Peki popüler oyunlardan biri olan PUBG Lite Sistem Gereksinimleri nedir biliyor muyuz.

Son zamanların en çok oynanılan oyunu Player Unknown’s Battle Ground yani PUBG‘nin düşük sistem özelliklerine sahip bilgisayarlar için yaptığı Pubg Lite’dan bahsedeceğiz. Pubg ile ilgili daha fazla makale ve bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki yorum ve iletişim alanından bizimle irtibata geçerek istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Pubg Lite Nedir?

Pubg, 100 kişinin belirli bir harita içerisinde çeşitli silahlar ve ekipmanlar bulup birbirleriyle çatıştığı ve son hayatta kalanın kazandığı bir oyundur. Çeşitli oyun platformlarında ücretli bir şekilde satılan bu oyun, rahat bir oynanış sunabilmek için iyi bir sisteme ihtiyaç duymaktadır.

Pubg Corp, yaptığı açıklama ile oyunun düşük sistem gereksinimlerine uygun bir versiyonunu yapacaklarını duyurdu. Bu versiyonun adı Pubg Lite’dır ve Tayland bölgesinde test sürümüyle aktif hale gelmiştir. Daha sonra Endonezya, Myanmar ve Filipinler’de aktif olan oyun Avrupa ve Amerika kıtasında aktif olabilmek için 2 test ülke belirledi.

Avrupa için Türkiye ve Amerika kıtası için Brezilya seçildi. 23 Mayıs 2019 saat 08,00 itibari ile Türkiye’de açılan Pubg Lite ilk gününden bir çok online oyuncu ile oynanmaya başlandı. Oyun 9 -22 Mayıs arasın 300 binden fazla ön kayıt aldı.

Pubg Lite Sistem Gereksinimleri Nedir?

Düşük bir sistem isteyen Pubg Lite‘ı oynamak istiyorsanız minimum olarak:

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • Windows 7/8/10 64bit,
 • Intel Core i3 2,4 GHz,
 • 4 GB Bellek,
 • Intel HD Graphics 4000 Ekran Kartı,
 • 4 GB depolama a
 • DirectX 11 sürümüne sahip olmalısınız.

Pubg Lite’ın tavsiye ettiği sistem gereksinimleri:

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • Windows 7/8/10 64 bit,
 • Intel Core i5 2,8 GHz,
 • 8 GB Bellek,
 • AMD Radeon HD7870 veya NVIDIA GeForce GTX 6600 Ekran Kartı,
 • 4 GB Bellek
 • DirectX 11 sürümüdür.

Yukarıda PUBG Lite Sistem Gereksinimleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Bu konu veya PUBG ile ilgili yormak istediğiniz bir konu olursa yorumlarda bizimle paylaşınız. Bu arada PUBG için En İyi Ekran Kartı (1050 Ti ve Daha Fazlası) hakkında yazdığımız makaleyi de incelemenizi tavsiye deriz. Bir oyun tutkunu iseniz ekran kartları hakkında bilgiye sahip olmanız gerekiyor.

İyi oyunlar.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.