En iyi Satranç Öğrenme Oyunları için hazırladığımız bu makaleyi mutlaka okuyun.

Satranç Öğrenme Oyunları En İyi Uygulamalar

Satranç öğrenmek istiyorum ama bunu nasıl yapacağımdan emin değilim diyorsanız Satranç Öğrenme Oyunları sizin için uygun olabilir.

Satranç, oyuncuların her zaman sabırlı ve dikkatli olmalarını gerektiren strateji tabanlı bir tahta oyunudur. Oyunun dinamikleri üzerine de birçok çalışma yapıldı.

NYTimes tarafından alıntılanan bir çalışma, oyunun insanın beynin her iki tarafını kullanmasına yardımcı olduğunu iddia ediyor. Başka bir çalışma, problem çözme becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olduğunu söylüyor.

Satranç Öğrenme Oyunları

Düzenli olarak satranç oynamak aklınız için iyi bir egzersiz olabilir. O halde satranç öğrenmek için en iyi Android uygulamalarından bazılarına göz atalım.

  • Satranç · Oyna & Öğren

Satranç uygulaması: Oyunun önde gelen otoritelerinden birinin evinden geliyor: Chess.com. Sadece satranç oynamak için bir platform sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda satranç öğrenmek için bireylerin yeni beceriler öğrenmelerine ve seçmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Satranç · Oyna & Öğren
Satranç · Oyna & Öğren
Developer: Chess.com
Price: Free

Kayıt olduğunuzda ve bir hesap edindiğinizde, uygulama sizden bir beceri seviyesi seçmenizi ister. Seçiminiz, uygulamanın sizinle nasıl etkileşimde bulunacağını belirler. Yetenek seviyesini daha sonra her zaman değiştirebilirsiniz.

İlk raunttaki kaleyi içeren bazı bulmacaları ve dersleri çözmem istendi. Uygulamalı ve video olmak üzere, her bir beceri seviyesinin altından geçilecek birçok ders ve taktik vardır.

Ardından, çevrimiçi olarak yabancılarla veya arkadaşlarınızla katılabileceğiniz ve oynayabileceğiniz turnuvalar var. Bilgisayar modu AI’ye (Yapay Zeka) meydan okumanızı sağlar. Sadece oynayamazsınız, aynı zamanda arkadaşlarınızla sohbet odaları aracılığıyla da bağlanabilirsiniz.

  • Satranç Online

Uygulamayı açtığınızda hoş bir müzikle karşılaşacaksınız. Müziği tam olarak yerleştiremiyorum, bu yüzden birisi biliyorsa aşağıdaki yorumlarda bana bildirsin. Kale, piyon, şövalye ve kraliçe gibi her satranç taşının ayrı dersleri var. Daha sonra, savaş, yakalama ve kontrol gibi farklı senaryolarda nasıl tahmin edileceğini ve oynayacağını tartışan temel dersler var.

Satranç Online - Chess Online
Satranç Online - Chess Online

Çevrimdışı oynayabilir veya arkadaşlarınızla çevrimiçi savaşabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda puan kazanmak için günlük zorluklar sağlar. Grafikler Chess.com’un uygulamasından daha güzel ve daha net ancak gelişmiş özelliklerden yoksun. Yine de satranç öğrenme oyunu arıyorsanız tercih edebilirsiniz.

  • Temel Satranç Taktikleri

Satranç Taktikleri’nin arkasındaki geliştirici olan Chess King, satrançta bir düzineden fazla uygulamaya sahip. Tüm bu özellikleri ve seçenekleri neden 2-3 harika uygulamada birleştiremediklerini merak ediyorum. Hepsini gözden geçirmenin bu rehberin kapsamı dışında olmasına rağmen, Satranç Öğrenme Oyunları listemizdeki Temel Satranç Taktikleri’nin sağlam bir uygulama olduğuna inanıyorum.

Temel Satranç Taktikleri
Temel Satranç Taktikleri
Developer: Chess King
Price: Free

Bilinen bir satranç yazarı Sergey Ivashchenko’nun çalışmasına dayanarak, uygulama sizi farklı stratejilerle ilerletmek ve bir seferde bir görevi yerine getirmek için tasarlanmıştır. Bu görevler zamana dayalıdır ve oyunu oynarken tüm hareketlerinizi kendi başınıza yapmanız gerekir. Yalnızca yanlış hareketi yaptığınızda ipucu elde edersiniz. Diğer satranç uygulamalarında, bir tane istemediğiniz zaman bile ipuçlarını alanların farkına vardım.

En iyisi, Chess Tactics’in çevrimdışı çalıştığı, ancak üzücü olan kısmı, kullanıcı arayüzünün eve yazılacak bir şey olmaması. Sonunda, diğer uygulamaları Chess King’den indirmeniz gerekecek, çünkü her uygulama farklı senaryolar ve problemlerle mücadele ediyor.

Genel olarak, uygulama Gary Kasparov, Bobby Fischer ve Viswanathan Anand gibi isimlerle farklı kardeş uygulamalarına dağılmış iyi egzersizler sunuyor.

  • Satranç Taktikler

Satranç Taktikleri Pro, Satranç Öğrenme Oyunları listesinde belirtilen uygulamalar arasında çok basit bir arayüze sahip. Zaman kaybetmeden, uygulama size üç sütun sunar. Birincisi, günlük bulmaca dozu almak için Kolay, Orta ve Sert seviyeler arasından seçim yapabileceğiniz Günlük.

Satranç Bulmacaları: Taktikler
Satranç Bulmacaları: Taktikler

İkincisi, 200’den fazla satranç yapbozunun çözmenizi beklediği Bulmacalar. Burada seviyesini takip edebilirsiniz. Üçüncüsü, antrenmanınızda ne kadar zaman geçirdiğinize dair bir kuş bakışı ile görebilirsiniz.

Bu uygulama kendi hızında satranç oynamayı öğrenmek için ücretsizdir. Ücretsiz indirmek ve reklamlarla birlikte gelir. Uygulama içi satın alımlarla daha fazla bulmaca (1000’den fazla) satın alabilirsiniz.

  • Çocuklar için Satranç

Çocuklar için Satranç, 12 yaşın altındaki küçük şampiyonlar için daha uygundur. Ebeveyn ve Çocuklar olarak seçilecek iki mod vardır: Ayrıca, bir koçsanız ebeveyn olarak kaydolabilirsiniz. Hayatınızı çok daha kolaylaştırır. Bu uygulamaya çocuklar için en iyi satranç öğrenme oyunu diyebiliriz.

Chess for Kids - Play & Learn
Chess for Kids - Play & Learn

Komik kullanıcı adlarını ve çizgi film avatarlarını seçmek için bir çocuk olarak kaydolun. Çocukların izlemek için eğlenceli bulacakları birçok video ile birlikte çözmek için binlerce küçük ama etkileşimli satranç bulmacası var. Çocuğunuza satranç temellerini öğrenmede yardımcı olacak ve bir oyunda farklı senaryolarda ne yapacağınızı anlayacaktır.

Videolar ayrıca farklı kategorilere ayrılmıştır; böylece ebeveynler / koçlar çocuğun beceri seviyesine bağlı olarak bir tane seçebilir. Sonunda, çocuğunuz diğer arkadaşlarla, dünyanın dört bir yanından gelen çocuklarla satranç oynayabilir veya yapay zekaya karşı şans deneyebilir.

Bununla birlikte, Çocuklar İçin Satranç‘ın indirilmesi ücretsizdir, ancak sonunda bir yıl için 49 dolara mal olacak üyelik için para ödemeniz gerekir. Bu yüzden satın almadan önce çocuğunuzun gerçekten satrançta olduğundan emin olun.

  • Magnus Trainer

Magnus Carlsen‘e genellikle satranç dahisi denir. Kalkınan birçok satranç oyuncusu için bir rol modeli ve resmi uygulaması da var. Magnus Trainer’ı başlattığınızda, beceri seviyenizi belirlemek için satranç taşlarının resimlerine dayanan birkaç soru soracak. Eğitiminize başlangıç, ara ya da uzman olarak başlayacaktır.

Magnus Trainer - Satranç Eğitimi
Magnus Trainer - Satranç Eğitimi

Carlsen ve antrenörler ekibi bu uygulamayı tasarladı ve aynı zamanda dersleri titizlikle hazırladı. Ünlü satranç oyuncularının ismini taşıyan hareketler gibi öğreneceğiniz bazı ilginç gerçekler ve bilgiler var.

Uygulama denemek için ücretsiz, ancak birkaç dersten sonra, 3 $ / ay üyeliğe yükseltmeniz istenecek. Bu kılavuzu yazarken, yaklaşık 200 ders vardı. Geliştiriciler düzenli olarak yeni dersler tasarlayıp eklediklerini iddia ediyorlar. Bu uygulama şu an paylaşacağımız son satranç öğrenme oyunu dur. Sizin bilgiğiniz daha iyi uygulamalar varsa yorumlarda iletiniz.

ŞAH MAT

Satranç, size hayatın diğer alanlarında da yardımcı olacak fantastik bir tahta oyunudur. Diğer sporlarla karşılaştırdığınızda popüler bir kariyer seçimi olmamakla birlikte, eğlenmek ve süreçte bazı bilişsel beceriler kazanmak için hala en üst seviye bir tahta oyunudur. Sizin ve çocuklarınızın bazı eleştirel düşünme ve karar verme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabileceği gerçeğini unutmayınız.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.