Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı

Silinen Dosyaları Geri Getirme

Önemli Dosyaları ve Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Geri Getirme, yöntemlerini bilmenizde büyük fayda var. Çünkü onları kaybetmek bir kabus olabilir.

Hepimiz bir noktada bazı önemli verileri kaybedeceğiz. Dijital olarak depolanan önemli bilgilerimizle birlikte, verilerinizin bozulmasına yol açabilecek veri bozulması, yanlışlıkla silinme, virüsler ve ani elektrik kesintilerinden kaynaklanan çeşitli nedenler vardır.

Bu, profesyonellerin ve ev kullanıcılarının benzer şekilde yaşayacakları bir problemdir. Bu nedenle iş projeniz veya değerli aile fotoğraflarınız ve videolarınızın başına gelme riski var.

Kaçınılmaz olanın gerçekleşmesi için, bir sürü keder ve endişe duyacaksınız. Kendi deneyebileceğiniz birkaç kurtarma yöntemi vardır, ancak işe yaramazsa verilerinizi kurtarmak için bazı uzman yazılımlara ihtiyacınız olacaktır. Neyse ki bu seçenekler kolayca kullanılabilir, ucuzdur ve kullanımı zor değildir.

Silinen Dosyaları Kurtarma

Yanlışlıkla Silinen Dosyaları Geri Getirme

Veriler kaybolduğunda, bozulmuş veya silinmişse, tamamen gitmediği için onu kurtarmak mümkündür. Sürücünün o kısmı yeni veriler tarafından yazılmamışsa veriler kurtarılabilir, bu nedenle kayıp nispeten yakın bir zamanda gerçekleşmişse, kurtarma konusunda sorun yaşamamanız gerekir.

Silinen Dosyaları Kurtarma

Daha gelişmiş yazılımları düşünmeye başlamadan önce deneyebileceğiniz birkaç çözüm bulunmaktadır. Bunlar güzel ve basit, ama aradığınız cevap hala olabilir.

Geri dönüşüm kutusunu kontrol edin

Masaüstünüzdeki geri dönüşüm kutusunu bulabilir veya bilgisayarınızda arayabilirsin. Açın ve içindeki dosyalara bakın. Bu dosyalar, nasıl kurulduğuna bağlı olarak belirli aralıklarla veya manuel olarak gerçekleşecek olan geri dönüştürülmeyi bekliyor. Buradaki dosyalara bir göz atın ve aradığınız şeyi bulursanız, dosyalara sağ tıklayın ve ‘Geri Yükle’ tuşuna basın. Silinen dosyaları geri yükleme için kullanacağınız en basit çözüm budur.

Bilgisayarınızı Arayın

Dosyanın ne olduğunu biliyorsanız, bunu PC’nizde arayabilirsiniz. Windows 10 üzerindeyseniz, ekranın sol alt köşesindeki arama kutusuna dosyanın adını yazın. Bu, girişiniz için PC’nizdeki mevcut dosyaları arayacak ve bir şey bulursanız dosyanın konumunu gösterecektir.

Dosyaların kaybolduğundan emin olursanız, bilgisayarınızı başka görevler için kullanmayı bırakın (bu, PC’niz çalışıyorken kayıp verilerinizin yeni veriler tarafından yazılma riskini en aza indirecektir) ve hemen bazı güvenilir veri kurtarma yazılımlarını yükleyin.

Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı Kullanın

Wondershare hem Windows hem de Mac için mevcut olan Recoverit, 550’den fazla farklı türde veri formatını desteklerken herhangi bir cihazdan veri kurtarmanıza olanak tanır.

Güçlü veri analiz motorunu kullanarak Recoverit, kayıp verilerinizin% 96’sından fazlasını geri getirmek için depolama alanınızda arama yapmak için gelişmiş bir derin tarama algoritması kullanır.

Recoverit, biçimlendirilmiş sabit disklerde, ham sabit disklerde ve hatta kaybolan veya yeniden boyutlandırılan bölümlerde kaybolan verileri alabilir ve neredeyse tüm aygıtlarda tam veri kurtarma işlemi gerçekleştirebilir.

Program güçlü ama kullanımı kolay, anlar içinde dosyalarınızı taramanıza ve almanıza olanak veren sezgisel bir arayüze sahip.

Recoverit tamamen ve standart sürümlerinde 100MB dosya kurtarmanıza izin verecek. Daha fazla dosya kurtarma Recoverit Pro () bir yükseltme gerektirir ve tamamen çöktü bir bilgisayardan kurtarmak gerekiyorsa, Recoverit Ultimate () sadece bunu yapmanıza yardımcı olacak bir önyüklenebilir medya programı içerir.

Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Bilgisayarda veri kaybını nasıl önleyebilirsiniz?

Gelecekte bu durumdan kaçınmanın en iyi yolu, birkaç önleyici tedbirin kullanılmasıdır.

  • Üzerinde çalışıyorsanız verilerinizi sık sık kaydettiğinizden emin olun.
  • Hassas verilerinizi bir kopyasını Cloud’da veya harici bir sabit sürücüde (veya her ikisinde) tutarak yedekleyin.
  • Kötü amaçlı yazılımlara karşı daha fazla koruma sağlamak için bazı virüsten koruma yazılımları satın alın.

Recoverit’in yaratıcısı ve 2003’ten bu yana geniş çapta yaygın sorunlar için güçlü, kullanımı kolay yazılım çözümleri geliştiriyor.

Sadece 5 milyondan fazla Recoverit kullanıcısı olan Wondershare, ürünlerini dünya genelinde 160’dan fazla ülkede barındırıyor. Olağanüstü ücretsiz teknik desteği 7/24 mevcuttur ve herhangi bir ürün 7 gün para iade garantisi ile gelir.

Wondershare, PDF dosyalarını hızlı ve kolay bir şekilde açıklama ve düzenlemenize ve son olarak da hem iOS hem de Android için Akıllı Telefon veri kurtarma aracı olarak kullanmanıza olanak sağlayan sezgisel ve güçlü bir video düzenleme aracı olarak sunar.

Bu program dışında, Recovery My Files, Recuva adlı prıgramları da kullandım, Şimdiye kadar Recovery My Files ile de çok güzel sonuçlar aldı. Peki siz Silinen Dosyaları Geri Getirme için hangi programları kullanıyorsunuz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.