En iyi Suya Dayanıklı Telefonlar Listesi

En iyi Suya Dayanıklı Telefonlar 2018

2018’in en yeni ve en iyi Suya Dayanıklı Telefonlar listemizde en son incelemeler IP derecelendirmelerinin ne anlama geldiğini açıklayacağız.

Kazaya eğilimli iseniz (yada telefonu çocuğunuza vermek istiyorsanız, tuvalete düşürecek ya da bir gölete atacaklardır), su geçirmez bir telefon ihtiyacınız olan şeydir. Türkiye’de satın alabileceğiniz en iyi Suya Dayanıklı Telefon Listesi Aşağıdadır.

1Samsung Galaxy S96LG V30
2Huawei P20 Pro7Samsung Galaxy S8
3Samsung Galaxy Note 88HTC U11
4Google Pixel 29Google Pixel 2 XL
5Apple iPhone X10Apple iPhone 8

2018 Yılında En iyi Suya Dayanıklı Telefonlar

Biz IP derecelendirmesinin ne anlama geldiğini açıklarız, böylece doğru olanı seçebilirsiniz.

Bütçe modelleri satın almadıkça çoğu Sony telefonu suya dayanıklıdır ve ayrıca Samsung, Google, Huawei ve Apple telefonlarını su geçirmez hale getirebilirsiniz.

Sorun şu ki, tüm suya dayanıklı telefonlar eşit şekilde oluşturulmuyor ve farklı cihazlar farklı koruma seviyeleri sunmaktadır. Sıçramaya karşı dayanıklı olması, örneğin, banyoda televizyon izleyebileceğiniz veya su altında fotoğraf çekebileceğiniz anlamına gelmez.

Diğerleri tamamen suya daldırılabilir ve çalışmaya devam edebilir. Bu nedenle, toz ve su korumasına sahip elektronikler için kullanılan IP derecelendirme sistemini açıklayalım.

Suya Dayanıklı bir IP derecesi ne anlama geliyor?

IP, ‘Giriş Koruması’ anlamına gelir ve yabancı cisimlerden ve nemden saldırıya karşı elektriksel muhafazaların sızdırmazlık etkinliğini tanımlamak için kullanılır.

İlk sayı, cihazın toz gibi katı parçacıklara nasıl sızdırmaz kıldığını ifade eder. Alabileceğiniz en yüksek değer, tam koruma anlamına gelen ‘6’dır. İkinci rakam su koruması içindir ve en çok göreceğiniz en iyi ‘8’, 60529 numaralı orijinal IEC standardı ile devam eder (6K ve 9K bunun bir parçası değildir).

Su giriş değerlerinin 6’nın ötesinde kümülatif olmadığına dikkat çekmek gerekir, bu nedenle 7 dereceli bir cihaz 5 ve 6 su jeti elemanına uymak zorunda değildir.

Bir IP puanının içinde bir X varsa, bunu korumaya sahip olmayan cihaz olarak yanlış yorumlamayın. IPX6 ise parçacıklar için iyi bir korumaya sahip olması muhtemeldir, ancak derecelendirme resmi olarak tahsis edilmemiştir. Suya toza darbeye dayanıklı cep telefonu listesi için okumaya devam edin.

2018 için en iyi Suya Dayanıklı Telefonlar

1. Samsung Galaxy S9

Suya Dayanıklı Telefonlar

Suya ve toza dayanıklı telefonlar listesinin en başında Galaxy S9 geliyor. Galaxy S9’un yılın en iyi telefonlarından biri olduğu şüphesiz. Samsung, her türlü kullanıcıya hitap edecek bir telefon oluşturmak için tasarım, donanım ve yazılımları ustaca harmanlayarak mükemmel bir çok yönlü deneyim sunuyor.

Ekstra kamera, daha büyük ekran ve diğer dahili yükseltmeleri gerçekten istiyorsanız, daha fazla RAM, depolama alanı ve daha büyük bir batarya dikkat çekici Galaxy S9+ ‘a fazladan harcama yapmanız yeterlidir.

Bununla birlikte, iyileştirmeler – kamera ve biyometri – küçük ve S9’un S8 ile aynı olduğu ancak daha yüksek bir fiyat etiketi olduğu gerçeğinden kaçınamıyoruz. Geçen yılki modelde olanlar, yükseltmeyi haklı çıkaramayacak ve S7 veya daha önceki sürümlerde S8’i artık çok daha düşük bir fiyattan almak isteyebilir.

2. Huawei P20 Pro

Suya Dayanıklı Telefonlar

P20 Pro Huawei, Galaxy S9 ve iPhone X ile birlikte kısa listenizde olması gereken çarpıcı bir telefon sağladı. Elbette, 4K video için sabitleme eksikliği, kulaklık girişi ve kablosuz şarj olma gibi bazı niggler var ama Önceliğiniz fotoğrafçılığınızsa, P20 Pro hayal kırıklığına uğratmaz.

Uzun pil ömrünü, çift SIM yuvalarını ve mükemmel ekranı ekleyin ve eksiksiz bir pakete sahip olun. Bu cihaz, 2018’in en iyi telefonlarından biridir.

3. Samsung Galaxy Note 8

Suya Dayanıklı Telefonlar

Not 9 yeni çıktı, pil ömrünü ve S-Pen’i geliştirmesine rağmen, Not 8 hala bir katil telefonu.

İşlem gücü hala en iyiye yakınken devasa, muhteşem ekran hala alabileceğiniz en iyiler arasında. Çift kameralar mükemmel portre fotoğraflarını çekiyor ve S-Pen’in Note 9’a kıyasla sahip olduğu tek şey Bluetooth.

Bugün yeni modele tercih ederseniz çok para biriktirebilmelisiniz.

4. Google Pixel 2

Suya Dayanıklı Telefonlar

Bazı rakipler üzerinde bulunan bir olan kamera, üst düzey yazılım sayesinde çoğu durumda hepsinden daha iyi. Google donanımını satın aldığınızda bu avantajı elde edersiniz ve şirket sonunda Apple’ın on yıldır ürettiği son ürünü gerçekleştiriyor.

Bir akıllı telefonun ortaya çıkmasını ve arkadaşlarınızın kıskanmasını istiyorsanız, Pixel 2’yi istemezsiniz Ancak Galaxy S8’den daha hızlıdır ve daha iyi fotoğraflar çeker. Bugüne kadar tüm Android akıllı telefonlarda en iyi genel kamera ve yazılım deneyimini sunar.

5. Apple iPhone X

suya toza darbeye dayanıklı cep telefonu
Suya dayanıklı telefonlar

iPhone X bir dizi tuhaflıkla birlikte geliyor, ancak alışkanlığınız yok ki, Apple’ın demir işleriyle ilgili düzeltmeler ve iyileştirmeler getireceğinden emin olabiliriz.

Diğer yeni iPhone’larla kıyaslandığında, X sadece birkaç özel özelliğe sahip olmasına rağmen eller aşağı iner. Ve Android telefonlarını aynı premium düzeyde daha düşük bir fiyata elde edebileceğiniz gibi, bu da iPhone X’un tüm alanlarda harika bir cihaz olmasını engellemez.

Buradaki en büyük soru şüphesiz, zorlu fiyat etiketini kullanıp kullanamayacağınızdır.

6. LG V30

suya toza dayanıklı telefonlar

LG’nin G6’yı aldığını ve anahtar alanlarda geliştirdiğini ve hatta zaten şık tasarımı bile geliştirdiğini V30’un beğeneceği çok şey var. Şimdi fiyatı daha makul. Mükemmel tasarım, ekran, kamera ve ses sunuyor. Bu telefonu tavsiye ederim.

7. Samsung Galaxy S8

samsung suya dayanıklı telefon
Suya dayanıklı telefonlar

Samsung 2016’dan en iyi telefonu aldı etkileyici bir Infinity ekran ve üstün tasarım ile daha da iyi yaptı. Bir ambardan beklediğiniz gibi, bir kutu boşluğunu işaretler. 2017’nin en iyi telefonlarından biri ve iPhone X’in neredeyse yarısı kadar fiyatı var. Ama biyometri bir hayal kırıklığı.

Biraz daha büyük bir ekran ve pil istiyorsanız, S8 + da onayımızı alır. Yine de, Galaxy olmayan bir seçim için OnePlus 5T, özellikleri ve fiyat üzerinde sağlam bir rekabet sunuyor.

8. HTC U11

suya dayanıklı telefonlar
Suya dayanıklı telefonlar

HTC U11 cep telefonunun beğeneceği çok şey var ve kesinlikle en yüksek seviye özelliklere sahip olsa da, Samsung ve LG gibi markalara karşı piyasada fark yaratmak zor. Parlak ve renkli tasarım güzel ama herkes için olmayacak. Sihayet su geçirmez olduğuna sevindik. Anahtar, zaman zaman yararlı olan, ancak uçurduğumuz bir şey değil.

9. Google Pixel 2 XL

 suya ve toza dayanıklı telefonlar
Suya dayanıklı telefonlar

Pixel 2 XL harika bir telefon. İyi tasarlanmış, iyi inşa edilmiş ve harika görünüyor. Ekran sorunları sizi susturabilir ve kulaklık yuvası veya microSD yuvası olmadığını unutmayın.

Bu, Galaxy S8 Plus’ın devreye girdiği yer: biraz daha ucuz ve bu özelliklerin her ikisine de sahip ve hemen hemen her alanda Pixel ile eşleşiyor.

Pixel kamera kalitesinde kazanıyor. Ama gelecekteki Android sürümleri ve üç yıl boyunca sınırsız fotoğraf ve video depolama için hızlı güncellemelerin avantajına sahiptir.

10. Apple iPhone 8

suya toza darbeye dayanıklı cep telefonu
Suya dayanıklı telefonlar

Suya toza dayanıklı telefonlar listesinin sonunda iPhone 8 var. iPhone 8 hakkında kablosuz şarj, 64GB depolama ve hızlı A11 Bionic işlemci dahil olmak üzere bazı harika şeyler var. Ancak, tüm bunlar daha yüksek bir fiyata geliyor ve diğer her şey büyük ölçüde aynıdır. Bu yüzden iPhone 7 kullanıcılarının geliştirmesini hayal edemeyiz veya tavsiye edemeyiz. iPhone 6 veya üstü gibi eski bir cihazdakiler daha büyük bir değişiklik yaşayacaklar.

iPhone’un Android rakiplerine göre karşılaştırılması zordur, çünkü birçok kullanıcı çitin bir tarafında olacaktır. Yazılım hakkında unutmadan, iPhone 8 sadece Galaxy S8 ve LG G6 dahil olmak üzere amiral gemisi rakipleri gibi heyecan vermez.

Evet yukarıda 2018 yılının En iyi Suya Dayanıklı Telefonları hakkında yazdık. Bana göre Samsung suya dayanıklı telefon konusunda lider görünüyor. Umarım faydalı bir kaç bilgi verebilmişizdir. Size göre sıvıya dayanıklı en iyi telefon nedir. Yorumlarda bizimle paylaşın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.