Tenda A300 Menzil Genişletici Kurulumu

Tenda A300 Menzil Genişletici Kurulumu

Tenda A300 Menzil Genişletici Kurulumu nasıl yapacağınız hakkında makalemizde yazılı ve görsel olarak yardımcı olmaya çalışacağız.

İnternetinizi tekrarlatarak çekim alanını genişletmek ve daha geniş alana  sağlıklı şekilde yaymak için Tenda A300 menzil genişletici kurulumu yapmaya çalışıyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Tenda A300 Menzil Genişletici Kurulumu

 

Tenda A300 menzil genişletici kurulumu yapılabilmesi için menzil genişleticiyi prize takıyoruz. Menzil genişleticinin altında yer alan Lan girişine ‘Sarı yada Gri’ renkte olan ethernet kablomuz takıyoruz. Ethernet kablosunun diğer ucunu ise Laptop’ a, bilgisayara taktıktan sonra internet simgesinin üstene sağ tıklayarak ağ ve paylaşım merkezini açıyoruz. Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğine tıklıyoruz.

Yerel ağ Bağlantısı yada Ethernet simgesinin üstünde kırmızı çarpı yada tanımlanmayan ağ uyarısı olmaması gerekiyor. Kırmızı çarpı simgesi var ise ethernet kablosunu kontrol ediniz. Tanımlanmayan ağ yada tanımlanıyor uyarısı var ise Tenda A300 menzil genişleticinin üstünde yer alan reset çukuruna çok kısa süre basılı tutarak resetliyoruz.

Uyarı kalktı ve bağlı olarak görünüyor ise Yerel Ağ Bağlantısı yada Ethernet simgesinde menzil genişletici ‘nizin ismi yer alacaktır. IP adresini öğrenmek için iki kez düz tıklıyoruz.

Yerel Ağ Bağlantısı Durumun açılacaktır. Ayrıntılar… seçeneğine tıklıyoruz.

IPv4 Varsayılan Ağ Geçidi bölümünde yer alan IP adresi Tenda A300 menzil genişleticinin Ip adresi ve IP bölümde yazan IP adresiyle menzil genişleticinin arayüzüne ulaşacağız.

Laptop, bilgisayar kullanmıyorsanız yada ethernet kablonuz bulunmuyor ise kablosuz özelliği olan cihazdan menzil genişleticiye bağlantı kurmanız kurulum yapabilmeniz için yeterli olacaktır.

İşlem yaptığımız cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.254 yazıyoruz entere tuşluyoruz.

Oturum aç

Password : admin yazıyoruz.

Ok : Seçeneğine tıklıyoruz.

Wireless seçeneğine tıklıyoruz.

wizard seçeneğine tıklıyoruz. Açılacak olan sayfada yer alan Close Scan seçeneğine tıklıyoruz. Alt alta çevredeki isimler yansıyacaktır. İnterneti alacağımız modemin kablosuz ağ adını işaretliyoruz.

Security Key: Bölümüne interneti aldığımız modemin kablosuz şifresini yazıyoruz.

Save seçeneğine tıklıyoruz.

192.168.0.254  web mesajının sitesinin mesajı

Please click OK to save the setting and the device will reboot automatically. Ayarı kaydetmek için lütfen Tamam’a tıklayın ve cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. uyarı mesajını Tamam butonuna tıklayarak kapatıyoruz.


Alakalı Sorular:

tenda a300 menzil genişletici kurulumu, tenda a300, ttenda a300 kurulum, tenda a300 arayüz, tenda a300 modem kurulumu

Tenda A300 menzil genişletici ayarları kaydederken 100% olmasını beklememiz gerekiyor. Tenda A300 menzil genişleticinin kurulum aşamasını tamamladınız. İnterneti aldığınız modemin sinyal kalitesin,in güçlü olduğu alana menzil genişleticinizi kurarak interneti daha geniş alana yayabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.