tenda d301 modemde port açma, tenda d301 port açma, tenda d301, port açma, tenda d301 modem port açma,

Tenda D301 Modemde Port Açma

Tenda D301 Modemde Port Açma, makalemizde güvenlik kamerası için Tenda D301 modem arayüzünde IP adresine port açmayı anlatacağız.

Yönlendirme işlemi gerçekleştirerek görüntü ve ses alma sistemini anlatacağız. Tenda d301 port açma detayları için okumaya devam edin.

Güvenlik kamerası adından da anlaşılacağı gibi tedbir amaçlı güvenlik önlemlerini artırmak için kullanılan teknolojinin sunmuş olduğu avantajlardan biridir.Güvenlik kameraları, monitör ya da internet yardımıyla uzaktan izleme yapılabilmektedir. İnternet üzerinden ya da yerel ağa bağlı bilgisayarlardan güvenlik kamerası görüntülerinin izlenebilmek için modeminizin arayüzünde port değerlerin açılması gerekmektedir.

tenda d301 modem port açma işleminin başarılı olabilmesi için Öncellikle DVR cihazının monitöründe Network(Ağ) bölümüne giriş yaparak DVR cihazının IP adresini ve port değerlerine ulaşmamız gerekiyor. Modemin arayüzü modemin marka modeline göre değişkenlik göstermektedir. Tenda D301 modeme bağlı olarak görünen cihazdan  tarayıcımızı açıyoruz.

Tenda D301 Modemde Port Açma Nasıl Yapılır

tenda d301 modemde port açma nasıl yapılır

Tarayıcımızdan (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

 • Kullanıcı Adı: admin
 • Parola: admin
 • Giriş bölümüne tıklıyoruz.

tenda d301 modemde port açma nasıl yapılır

Tenda D301 modemin arayüzüne giriş yapıyoruz.

Tenda D301 Modem Port Açma

 • Gelişmiş seçeneğine tıklıyoruz.
 • NAT-Sanal Sunucular seçeneğine tıklıyoruz.

tenda d301 modemde port açma nasıl yapılır

 • Arabirimi Kullan bölümünden modemin hangi porta bağlı ise Port’un adını seçiyoruz. Bağlı olduğu Port’u WAN Hizmetinden bulabilirsiniz.
 • Özel Hizmet: Bölümüne istediğimiz adı yazıyoruz.
 • Sunucu IP Adresi: Bölümüne DVR cihazının IP adresini yazıyoruz.
 • Harici port başlangıcı: Bölümüne açacağımız Port’u yazıyoruz.
 • Harici port bitiş: Bölümüne açacağımız Port’u yazıyoruz.
 • Protokol bölümünden (TCP/UDP) ses ve görüntü olarak belirliyoruz. Bu alana isteğe bağlı olup isterseniz sadece ses yada sadece görüntü olarakta seçebiliyorsunuz.
 • Dahili port başlangıç: Bölümüne açacağımız Port’u yazıyoruz.
 • Dahili port bitiş: Bölümüne açacağımız Port’u yazıyoruz.
 • Uygula/Kaydet butonuna tıklıyoruz.

DVR cihazınız için açacağınız farklı Port’lar var ise Tenda D301 modemin arayüzünde aynı şekilde açabilirsiniz.

tenda d301 modemde port açma, tenda d301 port açma, tenda d301, port açma, tenda d301 modem port açma,

Tenda D301 modemin arayüzünde açtığınız yönlendirme sayesinde Güvenlik sisteminizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Tenda D301 Modemde Port Açma işlemi başarılı bir şekilde sonuçlanırsa Gerek DVR gerek IP kamera veya webde sunulan radyolar gibi ses sistemlerini sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Makalede anlatılan bilgiler işinize yardı ve sorununuz çözüldüyse başkalarının da faydalanabilmesi için paylaşınız. Sormak istediğiniz bir sorun varsa yorum olarak bizimle paylaşınız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.