Thread Stuck in Device Driver Hatası ve Çözümü

Thread Stuck in Device Driver Hatası ve Çözümü

Thread Stuck in Device Driver Windows 10 Hatası, bir aygıt sürücüsü sonsuz bir döngüde sıkışıp kaldığında, donanımın boşta kalmasını beklerken oluşur.

Bu sorun genellikle donanım sorununu veya donanımı programlamaya çalışan aygıt sürücüsüyle ilgili bir sorundur. Bu hata, kusurlu bir ekran kartı veya ekran kartı sürücüsü ile ilgili olduğu daha sık görülür.

Thread stuck in device driver nedir: Bu genellikle bir sürücü problemi ve nadiren donanımdır. Neyse ki, bir sürücü veya BIOS güncellemesi onu düzeltebilir. Hata genellikle BSOD çökmesine neden olur.

Thread Stuck in Device Driver Çözümü

Son kullanıcı iseniz (sürücüyü geliştirmiyorsanız) ve bu hatayı karşılıyorsanız, cihazınız için güncellenmiş sürücüleri kontrol edin. Güncellenmiş bir sürücü yoksa ve yeni bir donanım eklenmemişse, bilgisayardaki donanımın başarısız olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini varsaymak güvenlidir.

Geliştirici çözümleri

Sürücünün geliştiricisi iseniz veya bu sorunun oluştuğu yerde hata ayıklamaya çalışıyorsanız, .thread (Set Register Context) komutunu kullanın. Ardından, iş parçacığının takılı olduğu yeri bulmak için, kb (Display Stack Backtrace) komutunu kullanın.

Bu sorunu çözmek için hata ayıklayıcıdaki bilgileri kullanmak mümkün olabilir. Windows hata veya zaman aşımı durumu algılandığında, çekirdek hata ayıklayıcısı zaten çalışıyorsa, hata oluştuğunda DbgBreakPoint çağrılır. Bu durumda, KeBugCheckEx çağrılmayacak ve .bugcheck (Display Bug Check Data) komutunu kullanarak herhangi bir yararlı bilgi içermeyecektir (herhangi bir bilgi varsa).

Thread Stuck in Device Driver Windows 10

Hata ayıklayıcı yukarıdaki parametrelere benzer bilgileri içerecektir. Dört parametreyi, Watchdog’un global değişkenlerinden alarak, işletim sistemine bağlı olarak iki komuttan birini kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

Hatayı hata ayıklamak için bu etkileşimli yöntemi kullanarak, hataya neden iş parçacığı bulabilirsiniz, iş parçacığında kesme noktaları ayarlayın ve daha sonra döngü kodunu hata ayıklamak için g (Go) komutunu kullanın.

Sonuç olarak bu sayfada Thread Stuck in Device Driver Hatası ve Çözümü hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Çözüm noktasında geliştirici değilseniz pek yapacağınız bir işlem yok. Takıldığınız bir noktada yorumları kullanarak bizimle iletişime geçerseniz mümkün olduğu kadar size yardımcı olmaya çalışırız. Yine de bu makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.