tp link ac1200 wi-fi range extender, tp link ac1200 wi-fi range extender kurulumu, tp link ac1200 wi-fi range extender kurulum, tp link ac1200 wi-fi range extender manual,

TP Link AC1200 Wi-Fi Range Extender Kurulumu

TP Link AC1200 Wi-Fi Range Extender Kurulumu Nasıl Yapılır. AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 (Menzil genişletici) kurulumu oldukça basittir.

(Menzil genişletici)’nizin  kurulumunu yaptıktan sonra interneti aldığınız modemin sinyalini artırabilir. Çekim gücüyle alakalı problemleriniz var ise giderebilirsiniz.

TP Link AC1200 Wi-Fi Range Extender (Menzil genişletici) Kurulumu yapabilmek için öncelikle Menzil genişletici’nizin arayüzüne ulaşmanız gerekmektedir. TP Link AC1200 Wi-Fi Range Extender (Menzil genişletici)nin arayüzüne ulaşmanın bir çok yöntemi vardır, kurulumunu yapabilmek için mutlaka AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 (Menzil genişletici) arayüzüne ulaşabileceğiniz cihazlardan yada yöntemlerden birini kullanıyorsunuzdur.

İnterneti aldığınız modeminizin WPS/QSS özeliği varsa AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 (Menzil genişletici) WPS/QSS tuşlarına basarak eşleştirme işlemini gerçekleştire bilirsiniz.

İnterneti aldığınız modemin arkasında yanında yada üstünde WPS/QSS tuşu varsa WPS/QSS özelliği var demektir. İnterneti aldığınız modemin üzerinde bulunan WPS/QSS tuşuna basıyoruz ve eşleştirme işlemi için taramayı başlatıyoruz.

Ardından  AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 roterun WPS tuşuna basıyoruz. Yaklaşık 2 dk içinde eşleştirme işlemi bitmiş olacaktır.  İnterneti aldığımız modemin sinyalinin olduğu alana AC1200 Wi-Fi Range Extender RE 355 cihazınızı kurarak internet çekim alanını güçlendire biliyoruz.

İnterneti alacağınız modemin WPS/QSS tuşu bulunmuyorsa AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 (menzil genişletici) cihazınızı piriz taktıktan sonra Power ışığının sabitlenmesini bekliyoruz. AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 (menzil genişletici) nizin arayüzüne ulaşabilmek için leptop’la AC1200 Wi-Fi Range Extender RE 355 (menzil genişletici) arası ethernet kablosu takıyoruz.

TP Link AC1200 Wi-Fi Range Extender Kurulumu

Ethernet kablomuz bulunmuyorsa yada leptop kullanmıyorsak kablosuz özelliği olan cihazdan telefon yada tabletten de rahatlıkla AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 (menzil genişletici) arayüzüne ulaşabiliriz.

 

AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 prize takmanız gerekiyor. Power ışığı sabit yandıktan sonra AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 (menzil genişletici ) ‘ nin kablosuz ağ adını kablosuz ağlar arasında buluyoruz. Bağlantı kuruyoruz.

Tarayıcımızdan (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.0.254 entere tıklıyoruz.

admin

admin

Login ( Oturum Aç ) butonuna tıklıyoruz.

New Usename (Kullanıcı Adı)

New Password(Yeni Şifre)

Confirm Password ( Şifreyi Onayla)

Confirm( Onayla) Butonuna tıklıyoruz.

tp link ac1200 kurulum

Please select your country/region. (Lütfen ülkenizi / bölgenizi seçin.) Bölümünden Turkey seçeneğini seçiyoruz.

Next ( Sonraki ) Butonuna tıklıyoruz.

Kablosuz ağ adlarının taranmasını bekliyoruz.

AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 (menzil genişletici ) ‘ nin kablosuz ağ adını buluyoruz işaretliyoruz.

Host 2.4 Password yazan bölüme interneti alacağınız modemin kablosuz şifresini yazıyoruz.

Next (Sonraki) Butonuna tıklıyoruz.

İnterneti aldığınız modemin kablosuz ağ adı dışında AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 (menzil genişletici )’nize farklı kablosuz ağ adı belirleyebiliyorsunuz.

Finish (Bitiş) seçeneğine tıklıyoruz.

AC1200 Wi-Fi Range Extender RE355 (menzil genişletici )’niz ayarları kaydetmek için kendini yeniden başlatacaktır.

TP Link AC1200 Wi-Fi Range Extender Kurulumu

C1200 Wi-Fi Range Extender RE355(Menzil genişletici) yeniden başladıktan sonra interneti alacağınız modemin sinyalinin olduğu alana C1200 Wi-Fi Range Extender RE355(Menzil genişletici) ‘ kurduktan sonra internetnizi daha geniş alanda sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.