PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
18 Haziran 2018 Pazartesi 07:50
AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / TP Link TD W8951ND Kurulumu Nasıl Yapılır
tp link td w8951nd kurulumu, tp link td w8951nd kurulum, tp link td-w8951nd modem kurulumu, tp link td-w8951nd arayüz, tp link modem kurulumu,

TP Link TD W8951ND Kurulumu Nasıl Yapılır

TP Link TD W8951ND Kurulumu Nasıl Yapılır. Bu makalemzide tp link td w8951nd kurulumu, tp link td w8951nd kurulum, tp link td-w8951nd modem kurulumu, tp link td-w8951nd arayüz, tp link modem kurulumu. TP-Link TD-w8951nd  modemin kurulumunu yazılı ve görsel olarak nasıl yapacağınızı anlatacağız.

TP Link TD W8951ND Kurulumu Nasıl Yapılır

TP-Link TD-w8951nd Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken’Sarı yada Gri’renkte bulunan ethernet kablosunu bir ucunu modemin Lan1,Lan2,Lan3 yada Lan4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır.Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ‘DSL’girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power ve Adsl  ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlayabiliriz.

Modem Kurulumu Nasıl Yapılır Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

Gelen Sorular:

  • tp link td w8951nd kurulumu,

  • tp link td w8951nd kurulum,

  • tp link td-w8951nd modem kurulumu,

  • tp link td-w8951nd arayüz,

  • tp link modem kurulumu,

Kullanıcı adı ve şifre admin yazarak devam ediyoruz.

 

Arayüz Ayarlar > Ardından İnternet seçeneklerine tıklıyoruz. İnternet alanında ekranda gördüğünüz ayarlar ne ise aynı şekilde yapın. ADSL kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz servis sağlayıcısı tarafınca size verilmiş olmalı. Verilmediyse Müşteri Hizmetlerini arayarak öğrenin.

Kullanıcı Adı yazan yere ADSL kullanıcı adını

Şifre yazan yere ADSL şifresini yazın. Şifrede büyük küçük karakter varsa dikkat edin. Büyük küçük karakter uyumludur.

 

Kablosuz ayarları yapmak için Kablosuz seçeneğine tıklayın. Aynı şekilde Ekranda gördüğünüz gibi ayarları yapın. Bir kablosuz ağ adı belirleyerek yaptığınız ayarları kaydedin.

TP Link TD W8951ND Kablosuz ayarları yapılandırmak için kablosuz seçeneğine tıklıyoruz.

SSID yazan bölümün karşısına kablosuz olarak bağlantı kuracağınız Ad yazıyoruz.

 

Doğrulama türü bölümüne tıklıyoruz. WPA2-PSK seçeneğini seçiyoruz.

Şifreleme TKIP/AES

Önceden Paylaşılmış Anahtar: yazan bölümün karşısına 8-63 karekter arası harf ve rakam içeren unutmayacağınız şifre belirliyorsunuz.

Kaydet butonuna tıklıyorsunuz.

TP Link TD W8951ND modem kurulumu gerçekleştirdiniz. Kablolu kablosuz kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

TP Link TD854W Modem Port Açma Nasıl Yapılır: Bu makalemizde TP-Link TD854W modem port, işlemini nasıl yapacağınızı yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

TP Link TD854W Modem Port Açma

TP Link TD854W Modem Port Açma Nasıl Yapılır: Bu makalemizde TP-Link TD854W modem port, işlemini nasıl …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.