TD W9970 Kablosuz Ayarları

TP Link TD W9970 Kablosuz Ayarları

Türk Telekom tarafınca dağıtılan TP Link TD W9970 Kablosuz Ayarları nasıl yapacağınızı makalemizde yazılı ve görsel olarak anlatacağız.

Siz değerli takipçilerim ize bugün ki  makalemizde Türk Telekom Tp-Link td-w9970 v3 modemin kablosuz ağ ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatacağız.

TP-Link TD-W9970 modem kablosuz ağ ayarlarını gerçekleştirmek için modeme bağlı olarak görünen cihaz olması gerekiyor. Modeme kablosuz bağlantı kuramıyorsanız yada kablosuz şifrenizi unuttuysanız.

TP-Link TD-W9970 modem ile bilgisayar arasına ‘Sarı yada Gri’renkte olan ethernet kablosunu takmanı gerekiyor. Modemin arka tarafında LAN 1, LAN 2, LAN 3, LAN 4 olmak üzere 4 adet Ethernet girişi bulunmaktadır. Ethernet kablosunu bu girişlerden herhangi birine takabilirsiniz. Ethernet kablosunun diğer ucunu ise masa üstü bilgisayar ise ethernet kablosu girişi bulunmaktadır. Laptop ise kullanmakta olduğunuz Laptop un sağında yada solunda ethernet kablosu girişi bulunmaktadır.

Kablolu yada kablosuz modeminize bağlı olarak görünen cihazdan kablosuz ağ ayarlarını değiştirme adımlarına başlayabiliriz.

TP Link TD W9970 Kablosuz Ayarları

Modeme bağlı olarak görüne cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 yazıyoruz ve entere tıklıyoruz.

Kullanıcı adı: admin Şifre: turktelekom Oturum aç seçeneğine tıklıyoruz.

TP-Link TD-W9970 modem arayüz şifre bölümünü kabul etmez ise;

Kullanıcı adı: admin Şifre: ttnet yazarak oturum aç seçeneğine tıklıyoruz.

Yeni Şifre: Şifre Doğrula Bölümü açılacaktır. Bu bölümde yapacağınız değişiklik modem arayüz şifrenizin değişmesine neden olacaktır. Modem arayüz şifresinin unutulmasını durumunda modemi fabrika ayarlarına döndürerek tekrar kurulum yapmak gerekmektedir.

Modem arayüz şifresini değiştirmeniz halinde bu sorunla karşılaşma ihtimalinize karşın GEÇ butonuna tıklamanızı önermekteyiz.

 

TP-Link TD-W9970 modem arayüzüne geçiş yaptıysak Kablosuz seçeneğine tıklıyoruz.

Kablosuz Temel Ayarlar sayfası açılacaktır. Bu alanda Kablosuz Etkin işaretli olması gerekiyor.

SSID1: Bölümüne kablosuz olarak bağlantı kurmak istediğimiz adı yazıyoruz.

SSID1 Şifre: Bölümüne 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız Şifre yazıyoruz. Kaydet butonuna tıklıyoruz.

Kablosuz ağ ayarlarını yapabilmek için modem ile bilgisayar yada Laptop arası ethernet kablosu taktıysak Kaydet butonunu tıkladığımızda sayfa giderek aynı sayfa bir kaç saniye içerisinde geri gelecektir.

Ancak işlem yaparken kablosuz( Wİ-Fİ) üstünden bağlıysak kablosuz bağlantımız kopacaktır. Bulunduğumuz ortamda olan kablosuz özelliği olan herhangi bir cihazdan oluşturduğumuz kablosuz ağ adına oluşturduğumuz şifreyle kablosuz bağlantı kurduktan sonra  TP Link TD W9970 Kablosuz Ayarları gerçekleştirmiş oluyoruz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.