Twitter Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

Twitter Hesap Dondurma ayarını, hesabınıza giriş yapıp ardından Profil ve Ayarlar bölümüne gidip Ayarlar ve Gizlilik’i seçerek bulabilirsiniz.

Sayfanın alt kısmında, Hesabını devre dışı bırak (twitter hesap dondurma linki) bağlantısını göreceksiniz. Ancak, daha ileri gitmeden önce, tüm makaleyi okuduğunuzdan emin olun, böylece neler olacağını tam olarak öğrenin.

Hesabınızın devre dışı bırakılması, tüm yayınlarınızın (veya ‘tweet’lerin’) Twitter’dan kaldırılmasına neden olur; ancak bunların hepsinin tamamen kaybolması birkaç gün sürebilir. Ve elbette, ekran görüntüsü tarafından yakalanan ve çevrimiçi yayınlanan herhangi bir tweet hala var olacak. Twitter, Twitter dışı web sitelerinde yayınlananlar üzerinde herhangi bir kontrole sahip değildir.

Twitter Hesap Dondurma

Tweetlerinizi Kaldırmanın En Hızlı Yolu:

Tweet’lerinizi meraklı gözlerden olabildiğince çabuk çıkarmak isterseniz, hesabınızı özel yapabilirsiniz. Bu, bir işe başvurmanız ve potansiyel işvereninizin Trolls filmi hakkında ne kadar tweet attığınızı veya posta geçmişinizi gizlemek isteyebileceğiniz başka bir nedenden ötürü görmesini istemiyorsanız iyi bir adım olabilir.

Hesabınızı gizli tuttuğunuzda, tweet’lerinizi okuyabilen kişiler sizin takipçilerinizdir. Google veya başka bir üçüncü taraf arama motoru kullanıyor olsalar bile başka hiç kimse yayınlarınıza erişemez. Ancak, takipçileriniz bunları okuyabilir. Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce bu adımı atmak, tweet’lerinizi genel gözünüzden kaldırmanın en hızlı yoludur.

  • İlk önce, ekranın üst tarafındaki arama kutusunun yanında profil resminiz gibi görünen küçük düğme olan Profil ve Ayarlar butonuna tıklayın.
  • Ardından, Ayarlar ve Gizlilik’i seçin ve ardından soldaki menüden Gizlilik ve güvenlik’i tıklayın.
  • Gizli olmak için, bu ekranın üst kısmındaki Tweet’leri Koru’yu tıklayın.

Eğer sizi takip eden birinin artık tweet’lerinizi okuyamayacağından emin olmak istiyorsanız bunları engelleyebilirsiniz.

Twitter Dondurma

Silmek VS Devre Dışı Bırakmak

Devre dışı bırakılmış bir hesap ile silinmiş bir hesap arasında ayrım yapmak önemlidir. Birçok yönden aynıdır: Hesabın tüm tweet’leri ve tüm referansları, devre dışı bırakıldığı ilk birkaç gün içinde Twitter’dan kaldırılacaktır. Diğer Twitter kullanıcıları hesabı takip edemez veya hesap tarafından yapılan tarihi tweet aramaları da dahil olmak üzere hesabı arayamaz.

Ancak, devre dışı bırakılmış bir hesap yeniden etkinleştirilebilir ve bu tüm eski tweet’leri geri getirecektir. Siz (ve herhangi bir başkasının), devre dışı bırakılmış hesabın kullanıcı adını kullanma veya devre dışı bırakılmış hesabın e-posta adresini kullanarak yeni bir hesap için oturum açmanızla sınırlı olacaksınız.

Bir hesabı silmenin tek yolu, otuz gün boyunca devre dışı bırakmaktır. Hesap silindikten sonra, tüm tweet’ler Twitter sunucularından kalıcı olarak kaldırılır. Hesap için kullanıcı adı herkes tarafından kullanılabilir ve daha önce hesapla ilişkilendirilen e-posta adresi yeni bir hesap açmak için kullanılabilir.

Twitter Dondurma

twitter hesap dondurma, twitter dondurma, twitter hesap kapatma,

Bu hesapla Twitter’da oturum açarak başladığınız Twitter hesabınızı silme işlemini alabilirsiniz. Hesapta oturum açtıktan sonra profil resminizle aynı görüntüye sahip dairesel bir düğme olan Profil ve Ayarlar düğmesine tıklamanız gerekecektir. Bu menü, Arama Twitter giriş kutusunun sağında bulunan üst menü çubuğunda bulunur.

Profil ve Ayarlar düğmesini tıkladıktan sonra, Profilinizi değiştirmek ve Twitter hesabınızdan çıkış yapmak gibi seçenekler içeren bir açılır pencere görünecektir. Ayarlar ve Gizlilik seçeneğini tıklayın.

Twitter Hesabını Devre Dışı Bırakma

twitter hesap dondurma, twitter dondurma, twitter hesap kapatma,

 

Bu yeni ekran, hesabın kullandığı e-posta adresini ve onunla ilişkili kullanıcı adını değiştirmek de dahil olmak üzere hesabınızı hassas bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır.

Gerçekten yapmak istediğiniz tüm kullanıcı hesabınızı değiştirmek ise, hesabınızı devre dışı bırakmak için bir neden yoktur. Sağlanan kullanıcı adı alanında yeni bir kullanıcı adı yazmanız ve bu ekranın altındaki Değişiklikleri kaydet düğmesine tıklamak yeterlidir. Bu değişiklikleri doğrulamak için şifrenizi girmeniz istenecektir. Not: Kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde tweet’leriniz silinmez.

Hesabınızı tamamen devre dışı bırakmak için Twitter’daki tüm tweet’leri kaldıracak, Değişiklikleri kaydet düğmesinin hemen altındaki Hesabı devre dışı bırak bağlantısını tıklayın.

Twitter Hesap Kapatmatwitter hesap dondurma, twitter dondurma, twitter hesap kapatma,

Twitter, güle güle demek istemiyor, bu nedenle hesabınız devre dışı bırakılmadan önce, tweet’lerin yalnızca otuz gün boyunca saklanacağını bilmenizi sağlayacaktır. Bu noktada, hesabınız ve hesabınızda yaptığınız tüm yayınlar, Twitter sunucularından kalıcı olarak kaldırılacak.

Bir hesabı kalıcı olarak askıya almanın veya dondurmanın bir yolu olmadığını bilmek önemlidir. Otuz gün sonra, hesabınız iyi gitmiş olacak. Ancak, otuz gün sonra aynı kullanıcı adı ve e-posta adresiyle yeniden oluşturabileceksiniz. Sadece tüm durum güncellemeleriniz eksik olacak ve hesabı takip etmek isteyen herkes onu yeniden izlemelidir.

Hesabınızı Nasıl Yeniden Etkinleştirebilirsiniz?

Twitter hesabınızı yeniden etkinleştirmek, giriş yapmak kadar basit. Harfi harfine. Eğer otuz gün içinde hesaba giriş yaparsanız, Twitter’ı hiç bırakmamışsınız gibi her şey normal görünecektir. Hesabınızın yeniden etkinleştirildiğini bildiren bir e-posta alacaksınız.

Hesabınızın yeniden etkinleştirilmesini isteyip istemediğinizi soran bir komut olmadığını unutmayın. Tekrar giriş yaptığınızda sorunsuz bir şekilde gerçekleşir, bu nedenle Twitter hesabınızın kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, en az otuz gün boyunca uzak durmanız gerekir.

Evet Twitter Hesap Dondurma ve akabinde twitter hesap kapatma işlemleri bu şekildedir. İşlemleri dikkatli yaptığınız sürece sorun yaşamazsınız.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.