WhatsApp Anlık Yer Takibi Özelliği, WhatsApp Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı, WhatsApp Konum Paylaşımı, WhatsApp Arkadaşı Bulma,

WhatsApp Anlık Yer Takibi Özelliği Geliyor

WhatsApp Anlık Yer Takibi Özelliği Geliyor. Bu sayede Kullanıcılar birbirinin yerini anlık olarak görebilecek. WhatsApp Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı Özelliği.

Öncelikle tarafınıza WhatsApp tarafınca yapılan açıklamayı ileteyim.

Bugün, konumunuzu aileniz veya arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir özellik sunuyoruz. Mevcut Konum, gerek arkadaşlarınızla buluşurken, gerek sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirirken veya yol durumunuzu paylaşırken, insanlara nerede olduğunuzu bildirmek için basit ve güvenli bir yoldur. Bu uçtan uca şifrelenmiş özellik, kimlerle ve ne kadar süreyle paylaşacağınızı kontrol etmenizi sağlar. İstediğiniz zaman paylaşmayı durdurmayı seçebilir veya Mevcut Konum paylaşma süresinin dolmasına izin verebilirsiniz.

Nasıl çalıştığına gelince; paylaşmak istediğiniz kişi veya grupla bir sohbeti açın. Ekle düğmesindeki “Konum”‘un altında, “Mevcut Konumu Paylaş” diye yeni bir seçenek mevcuttur. Paylaşmak istediğiniz süreyi seçin ve göndere dokunun. Sohbetteki her kişi gerçek zamanlı konumunuzu bir haritada görebilir. Birden fazla kişi Mevcut Konumunu grupta paylaşırsa, tüm konumlar aynı haritada görünür.

Mevcut Konum hem Android hem de iPhone’da mevcuttur ve önümüzdeki haftalarda uygulamada kullanıma sunulacaktır. Umarız seversiniz.

WhatsApp Anlık Yer Takibi Özelliği Geliyor

 

WhatsApp Anlık Yer Takibi Özelliği, WhatsApp Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı, WhatsApp Konum Paylaşımı, WhatsApp Arkadaşı Bulma,

Bir dönemin en önemli iletişim araçlarından SMS’i tarihe gömen WhatsApp yeni güncellemesinde tarihi ve bir o kadar da ilginç bir özelliği devreye sokuyor.

WhatsApp Anlık Yer Takibi

Mevcut Konum adındaki bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları anlık konumlarını arkadaşları ile paylaşabilecek. Daha önceden konum paylaşımı yapılabiliyordu ancak artık canlı takip yapılabilecek.

Listenizdeki kişilere verdiğiniz izinler doğrultusunda anlık konumunuzu paylaşmanızı sağlıyor. Arkadaşlarınızla buluşurken veya grup organizasyonlarında bir araya gelirken oldukça işe yarayacağı için birçok şirket tarafından da kullanılması muhtemel gözüküyor.

WhatsApp Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı

Konumunuzu anlık paylaşmanızı sağlaması ilk bakışta kullanıcıları tedirgin etse de, platformun sağladığı uçtan uca şifreleme sistemi kişilerin konum güvenliğini üst seviyelere çıkarıyor. Mevcut konumunuzu kimlerle, ne kadar süreyle paylaşacağınızı kontrol etmenize olanak sağlıyor. Ayrıca kullanıcı şayet isterse söz konusu paylaşımını anında kapatabiliyor.

WhatsApp Arkadaşı Bulma özelliği kullanmak için ise bir kişiyle veya grupla sohbet açmanız gerekiyor. Ardından “Ekle” düğmesindeki “Konum”un altında yer alan “Mevcut Konumu Paylaş adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Sonrasında ise paylaşım süresini seçerek konumunuzu göndermeniz gerekiyor.

WhatsApp Anlık Yer Takibi Özelliği, WhatsApp Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı, WhatsApp Konum Paylaşımı, WhatsApp Arkadaşı Bulma,

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.