AnaSayfa / Blog / internet Destek / WhatsApp Davetiye Gönderme Kart Oluşturma
WhatsApp Davetiye Gönderme Kart Oluşturma

WhatsApp Davetiye Gönderme Kart Oluşturma

Dijital davetiye günümüzde çok popüler. Bu nedenle WhatsApp Davetiye Gönderme ve WhatsApp davetiye kartları nasıl oluşturulur paylaşacağız.

Bir kişi WhatsApp‘ı normal bir sohbet uygulaması olarak düşünebilir. Ancak, WhatsApp sadece bu konuda çok şey yapabileceğiniz konuşmaları ile sınırlı değildir. Örneğin, bir grup insanı bilgilendirmek, gerçek zamanlı konumlarını izlemek veya para göndermek için bir yayın gönderin. Son zamanlarda, WhatsApp, şirketlerin ve pazarlamacıların ürünlerini ve servislerini satmalarına yardımcı olmak için özel bir WhatsApp Business uygulaması başlattı.

WhatsApp veya başka herhangi bir mesajlaşma uygulamasında yapabileceğiniz bir şey de insanlara davetiye göndermektir. Hayır, sıkıcı bir kısa mesaj göndermek zorunda değilsiniz. Kişiselleştirilmiş dijital davetiye gönderebilirsiniz. E-Davet kartları uygun maliyetlidir ve çok zaman kazandırır.

WhatsApp Davetiye Gönderme Kart Oluşturma

Ancak dijital kart nasıl oluşturulur ve diğer tarafa nasıl gönderilir? Endişelenmeyin Bu yazıda, size dijital kart oluşturmanın birkaç yolunu anlatacağız. Bazıları oluşturduktan sonra, onları WhatsApp‘ta paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Durumunu Kullanın

WhatsApp‘ta yerel davetiye oluşturamazsınız. Ancak, yaratıcıysanız, güzel davetler yapmak için WhatsApp‘ın Durum özelliğini kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için, WhatsApp durum ekranını açın ve davetiye oluşturmak için metin, doodle, çıkartma vb. gibi sağlanan araçları kullanın. Durumunuz olarak yüklemeden, ekran görüntüsünü alın, kırpın ve başkalarına gönderin.

WhatsApp Davetiye Gönderme Kart Oluşturma
WhatsApp Davetiye Gönderme – Durum Kullanarak

WhatsApp Davetiye Gönderme için yerel seçenekler size uygun görünmüyorsa, başka yollara göz atalım.

Davet Kartı Yapan Uygulama Kullanın

Telefonun sadece insanları aramak için geldiği günler geride kaldı. Artık telefonunuzdaki her şeyi yapabilirsiniz. Bir kelime belgesi oluşturmak, resim düzenlemek veya bir fotoğrafı boyamak.

Telefonlarımız da davetiye oluşturmamıza izin veriyor. Hem iOS hem de Android uygulama mağazalarında çok sayıda davetiye kartı üreticisi uygulaması bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey, duruma göre metni girmek. Ardından temayı değiştirin ve diğer öğeleri değiştirin. Bu uygulamalar bir davet resmi oluşturur. Daveti aldıktan sonra, başkalarıyla paylaşmak için WhatsApp kullanın.

Benim sevdiğim davetiye üreticisi uygulaması Canva uygulamasıdır. Hem Android hem de iOS’ta mevcuttur. Aynı zamanda bir web versiyonuna sahiptir.

Canva uygulaması, kullanımı kolay bir arayüz ve birçok tasarım şablonu sunar. Uygulamanın doğum günü, düğün, tarih kaydetmek, vb gibi durumlar için şablonlar sunuyor. Ayrıca sosyal medya grafikleri oluşturmak için bilinir.

Bilgisayar’da Video Oluşturun

PC için video düzenleme yazılımını biliyorsanız, video davetiye oluşturmak için yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Videoyu yaptıktan sonra, telefonunuza gönderin. Ardından videoyu WhatsApp’ta paylaşın. WhatsApp Davetiye Gönderme bu kadar kolay.

Videoyu normal bir video olarak paylaşmak, kalite kaybına neden olur. Belge olarak paylaşmanızı öneririz.

Telefonda’da Video Oluşturun

Kullanışlı bir bilgisayarınız yoksa veya video oluşturma yazılımını bilmiyorsanız, telefonunuzda da bir tane oluşturabilirsiniz.

Slayt gösterisinden veya fiziksel kartınızdan bir video yapabilirsiniz. Eski durumda, etkinlikle ilgili kullanışlı bazı güzel resimleriniz olması gerekir. İkincisi, kartın fotoğraflarını çekmek gerekir.

WhatsApp Davetiye Gönderme Kart Oluşturma
WhatsApp Davetiye Gönderme – Video Düzenleme

Resimlere sahip olduğunuzda, her iki durumda da bir slayt gösterisi oluşturmak için telefonunuzdaki video düzenleme uygulamalarını kullanın. Metin, etiket ekleyebilir ve diğer şeyler arasında müzik değiştirebilirsiniz. Android telefonunuz varsa, Quik, VideoShow ve VivaVideo gibi uygulamaları deneyin.

Artık WhatsApp Davetiye Gönderme ve WhatsApp davetiye kartları nasıl oluşturulur biliyorsunuz. Bunları WhatsApp veya başka herhangi bir mesajlaşma uygulamasında paylaşabilirsiniz. Bu tür davetleri aynı anda birçok kişiye göndermek zorunda kalırsanız, WhatsApp‘ın yayın listesi özelliğini kullanabilirsiniz.

WhatsApp Gruplarından birçok yönden farklıdır. Birincil farklılıklardan biri, Gruplardan farklı olarak, insanların diğer alıcıları bilmeyecek olmalarıdır. Böylece her alıcı kartı ayrı olarak alacak. Artık davetiniz hazır olduğunda, dinlenip başka şeylere odaklanabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.