WhatsApp Mavi Tik Kapatma Kaldırma

WhatsApp Mavi Tik Kapatma Kaldırma

WhatsApp Mavi Tik Kapatma, Mavi Tik Kaldırma WhatsApp hesaplarının okundu bilgisi olan mavi tik simgesini nasıl kapatacağınızı makalemizde anlatacağız.

WhatsApp  gelen güncelleme sayesinde rehberimiz de ekli olan ve WhatsApp kullanan engellemediğim iz yada belirli sebeplerden engelleyemediğimiz WhatsApp ımızda ekli olan kullanıcının son güncellemesiyle okunan mesajlara mavi tık özelliğini getirdi. Ancak bu özelliği bazı kullanıcılar için sorun oluştururken bazı kullanıcılar için memnuniyet oluşturmaktadır.

WhatsApp hesaplarında mavi tik kapatmanın elbette bir yolu bulunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için whatsapp uygulamasının yüklü olduğu cihazın yanımızda olması gerekmektedir.

WhatsApp mavi tik kapatma nasıl yapılır , mavi tik kaldırma nasıl yapılır sorularına aşağıda yer alan makalemizde yazılı ve sözlü olarak yanıt bulabilirsiniz.

WhatsApp Mavi Tik Kapatma Kaldırma

WhatsApp uygulamasını telefonumuzdan açıyoruz, telefonumuzun sol tarafındaki liste tuşuna basıyoruz . İPhone telefonda WhatsApp uygulamasının ayarlar bölümü sağ alt köşede yer almaktadır. Bu alana tıklayarak Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Açılacak olan seçeneklerin arasında yer alan Hesap seçeneğine tıklıyoruz.

Açılacak olan seçenekler arasında yer alan Gizlilik seçeneğine tıklıyoruz.

Okundu bilgisi seçeneğinde yer alan tik simgesini kaldırıyoruz. Eğer okundu bilgisini kapatırsanız, diğer kişilerin okundu bilgilerini de göremezsiniz. Whatsapp okundu işareti bilgisi her zaman grup sohbetler için gönderir. Bu alanda yer alan mavi tik simgesini kaldır WhatsApp mavi tik kapatma, mavi tik kaldırma işlemini gerçekleştirmiş olduk. WhatsApp hesabınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.