Windows 10 Bilgisayar Adı Değiştirme

Kalabalık bir yerde veya bir ağda bilgisayar adı önemlidir. Bu yazıda Windows 10 Bilgisayar Adı Değiştirme işlemini nasıl yapacağınızı paylaşıyoruz.

Kullandığınız bilgisayara isim belirlemek yada Bilgisayar kurulumu yapılırken oluşturduğunuz daha sonra oluşturduğunuz, mevcut olan bilgisayar adını değiştirmek isteye bilirsiniz.

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarda bilgisayar adı değiştirme işlemi aslında oldukça basit olup. Bugün ki makalemizde windows 10 bilgisayar adı öğrenme ve windows 10 bilgisayar adı nasıl değiştirilir adım adım anlatmaya çalışacağız.

Sorununuzla alakalı Windows 10 bilgisayar adı değiştirme işleminin nasıl gerçekleştirileceğini detaylı ve resimli bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Yapılması gereken işlem birkaç basit adımda oluştur. Bilgisayar ismi değiştirme işlemlerini aşağıdaki adımları uygulayarak çok basit şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 Bilgisayar Adı Değiştirme

Bilgisayar simgesinin üstüne sağ tıklayarak Özellikler seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfada yer alan Bilgisayar adı: Bölümünün sağ tarafında yer alan Ayarları değiştir seçeneğine tıklıyoruz.

 

Bu bilgisayarı yeniden adlandırmak için Değiştir’ i tıklayın. Bölümünün yanında yer alan Değiştir… seçeneğine tıklıyoruz.

Bilgisayar adı: Bölümüne en fazla 15 karakterden oluşan ad yazıyoruz. Tamam seçeneğine tıklıyoruz. Bilgisayar Adı/ Etki Alanı Değişiklikleri

Windows 10 Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir

Bu değişiklikleri uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.

Yeniden başlatmadan önce, açık dosyaları kaydedin ve tüm programları kapatın. Uyarı mesajında yer alan Tamam seçeneğine tıklıyoruz.

 

Tam bilgisayara adı: Bölümüne oluşturduğunuz adın yansıdığını görecesiniz. Kapat butonuna tıklıyoruz.

Bu değişiklikleri uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Yeniden başlatmadan önce, açık dosyaları kaydedin ve tüm programları kapatın. Şimdi Yeniden Başlat seçeneğine tıklıyoruz.

Windows 10 Bilgisayar Adı Öğrenme

Bilgisayarınız yeniden açıldıktan sonra Windows 10 bilgisayar adı değiştirme işleminin tamamlandığını kontrol etmek amaçlı, Bilgisayar simgesinin üstüne sağ tıklıyoruz. Özellikler seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfada yer alan Bilgisayar adı, Tam bilgisayar adı: Bölümlerini kontrol ediyoruz. Ad bölümü belirlediğimiz şekilde değişmiş olarak görünüyorsa Windows 10 bilgisayar adı değiştirme makalemizi tamamlamış oluyoruz. Anlaşılmayan bir durum yada yardıma ihtiyacınız olduğu farklı bir soru varsa yorumları kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.