Yandex Kayıtlı Şifreler Nasıl Görünür

Yandex Kayıtlı Şifreler Nasıl Görünür

Bugün ki makalemizde Yandex Kayıtlı Şifreler Nasıl Görünür? sorusuna yanıt bulmaya çalışacağız. Bu sayede kayıtlı olan şifrelerinizi öğrenebileceksiniz.

İnternet üzerinden istediğimiz bilgiye ulaşmak için istediğimiz bilgiyi yazarak aratma yaparız. Yapılan bu işleme internete sörf kullanılan yardımcı web adresine internet tarayıcıları diyoruz.

Bir çok internet tarayıcısı bulunmaktadır, Bunlardan bazıları Mozilla,Opera, Safari, Google Chrome yada Yandex gibi bir çok tarayıcı motoru olduğunu belirtelim.

En çok kullanılan Yandex arama motoru ve tarayıcılarının kullanıcılara da Google Chrome gibi birçok çözüm sunduğunu biliyoruz. Yandex tarayıcısı özellikle güvenlik konusunda oldukça iyi olup sürekli kendini günceler. Yandex tarayıcılar ayrıca internet ortamında standart olan güvenlik önlemleri de sunmaktadır.

Yandex tarayıcısı üzerinde giriş yapılan şifreli uygulamalar yada web sitelerine giriş yaptığınızda oturum açılması durumlarında genelde şifreyi tekrar tekrar yazmamamız adına şifreyi kaydeder. Otomatik olarak uygulamaya yada web sitesine giriş yaparız. Ancak yapılan bu işlemle Otomatik olarak giriş yaptığınız sitelerdeki kullanıcı adı ve parola zaman içinde unutulabilir.

Şifreyi unuttuğumuz için farklı cihazdan giriş yapamayız, tarayıcı geçmişini temizleyemez yada cihazın sıfırlanması gerekse bile şifresini bilmediğimiz uygulama yada web sitesi olduğundan işlem gerçekleştiremeyiz.

Yandex Kayıtlı Şifreler Nasıl Görünür

Bu siteye ait şifrenizin Yandex tarafından kaydedilmesini ister misiniz? seçeneğini işaretleyerek uygulamanın yada web sitesinin şifresini kaydettiysek. Kaydettiğimiz şifrenin ne olduğunu öğrenebilmek için sağ üst köşede yer alan  simgeye tıklayınız.

Ayarlar seçeneğine tıklayınız. Şifreler ve formlar açılan sayfasında yer alan Şifreleri yönet seçeneğine tıklayınız.

Şifreler bölümünde kaydedilen siteler yer almaktadır. Şifresini öğrenmek istediğimiz sitenin yanında yer alan üç noktaya tıklıyoruz. Göster seçeneğine tıklıyoruz. Yandex tarayıcısına kaydedilen şifreyi gördüyseniz sorun yaşadığımız web sitesine kayıtlı olan şifreyle istediğiniz cihazdan giriş yapabilirsiniz.

Bu bölüm sayesinde Yandex tarayıcısının hangi şifreleri kaydettiğini görebileceksiniz. Böylece Yandex Kayıtlı Şifreler Nasıl Görünür öğrenmiş oldunuz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.