PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Windows 10 WiFi Şifresi Öğrenme
Windows 10 wifi şifresi öğrenme, bağlı olduğun wifi şifresini öğrenme.

Windows 10 WiFi Şifresi Öğrenme

Windows 10 WiFi Şifresi Öğrenme, daha önce yada mevcutta bağlı olduğun wifi şifresini öğrenme için ileteceğimiz bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Ev veya Ofis’de kullandığınız kablosuz ağın şifresini mi unuttunuz? Bunu unutmanız normal çünkü cihazınıza kaydedildi ve bir süredir kullanmıyorsunuz. Bu durum çok sık ortaya çıkıyor.

Çözüm olarak, modeminizin yapılandırma sayfasını açabilir ve WiFi şifresini görebilirsiniz. Ancak, modem arayüz şifresini bilmiyorsanız ayarlarına erişiminiz olmayabilir. Başka bir yol, şifrenin Windows bilgisayarınızdan çıkarılmasıdır.

Windows 10 WiFi Şifresi Öğrenme

Bu yayında, windows 10 wifi şifresi görme nin güzel bir yolunu ele aldık. İki yöntem ele alınmıştır ve duruma göre kullanılabilir. Bu yöntemlerin her ikisinin de yalnızca bilgisayarınıza kaydedilen şifreleri göstereceğini unutmayın. Şifresini göstermek için bir kez Wi-Fi ağına bağlanmış olmanız gerekir.

Şifreyi kurtarmak istediğiniz Wi-Fi şebekesine bağlıysanız, GUI yöntemini takip edin. Halihazırda bağlı değilseniz, ancak ağ kimlik bilgileri cihazınıza kaydedilmişse, CMD yöntemini takip edebilirsiniz.

Windows 10 WiFi Şifresi Öğrenme GUI Yolu

Bağlı olduğunuz bir Wi-Fi ağı için kaydedilen şifreyi görüntülemenin en basit yolu budur.

1. Adım: Ayarlar‘ı açın, Ağ ve İnternet‘e gidin ve şimdi Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni açın.

2. Adım: Artık aktif ağların altında, Wi-Fi ağınızı bulun ve yeni bir diyalog açmak için üzerine çift tıklayın.

3. Adım: Bu diyalog penceresinde, bir tane daha diyalog açmak için Kablosuz Özellikleri‘e tıklayın.

4. Adım: Güvenlik sekmesine gidin, şifre alanına altında şifreyi göstermek için Karakterleri Göster onay kutusunu tıklayın.

windows 10 wifi şifresi görme

İşte size bilgisayarınızın Wi-Fi ağınıza bağlanmak için kullandığı parola. Artık bağlı olduğun wifi şifresini öğrenme adımlarını biliyorsunuz, istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz.

Windows 10 WiFi Şifresi Öğrenme CDM Yolu

Önceden bir Wi-Fi ağına bağlandıysanız ancak şu anda bağlı değilseniz, bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bu yöntem, şifreyi göstermek için bazı basit CMD komutlarını içerir.

1. Adım: Bir CMD Penceresi açın ve aşağıdaki komutu yazın

netsh wlan show profile

Bu bilinen tüm Wi-Fi ağlarının listesini gösterecektir. Kayıtlı şifreyi görmek istediğiniz profil adını not edin.

2. Adım: Şifreyi görüntülemek için aşağıdaki komutu kullanın. “PROFİL_ADI” ögesini önceki adımda belirlediğiniz adla (tırnak işaretleri olmadan) değiştirin.

netsh wlan show profile “PROFİL_ADI” key=clear

Bu komut, Wi-Fi ağı hakkında birçok ayrıntı gösterecektir. Bu ayrıntıları ve yapılandırmayı okuyabilir veya Güvenlik Ayarları’na doğrudan geçebilir ve Temel İçerik adlı bir alanı arayabilirsiniz. Bu size aradığınız bilgileri verir. Şifreyi görüntülemek için CMD kullanıyorsanız, bu Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekmediğini unutmayın.

Yani, windows 10 wifi şifresi görme için birkaç üçüncü parti araç vardır. Ama çok basit bir işlem olduğundan, bu kılavuzu takip edip kendiniz yapabilirsiniz. Bu işlem genel olarak minimum uzmanlık gerektirir ve CMD komutları basittir. Başka bir yöntem veya araç kullandıysanız, aşağıdaki yorumlar bölümünde bizi bilgilendirebilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.