Windows 7 ses sorunu çözümü

Windows 7 Ses Sorunu [Çözümü]

Windows 7 Ses Sorunu Nasıl Çözülür? Bilgisayarınızda yada Laptop’ unuz dan ses gelmiyorsa sorununuzu makalemizde çözmeye çalışacağız.

Kullandığınız yada kullanacağınız masa üstü bilgisayar yada laptop ise kulaklık yada hoparlöründe ses gelmiyorsa donanımsal bir arıza söz konusu değil ise sorununuzu makalemizi inceleyerek çözebilirsiniz.

Öncelikle kontrol etmeniz gereken bölüm kulaklık kullanıyorsanız ve kulaklıktan ses gelmiyor ise kulaklık girişini kontrol ediyoruz.

Windows 7 Ses Sorunu

Hoparlörden ses gelmiyor ise Hoparlörün güç fişini kontrol etmemiz gerekecektir. Kablolarda temassızlık kopma söz konusu değil ise bilgisayarın yada Laptop’ un işletim sistemi kaynaklı ise;

Windows 7 veya Windows Vista kullanıyorsanız bilgisayarın Başlat – Denetim Masası – Sistem ve Güvenlik ve sonra Sistem’in altında Aygıt Yöneticisi’ ne tıklamanız gerekir. Burada ses sürücülerini incelememiz mümkün olacaktır.

 

Eğer Windows XP kullanıyorsanız,bilgisayarın Başlat –Denetim Masası – Ses, konuşma ve müzik aygıtlarından sistem bölümüne giriş yaparak ses ayarlarını yapmamız mümkün olacaktır.

Seçenekler ekranına tıklayarak ,Hoparlör ses ayarları tıklanarak Hoparlör ses ayarlarını da inceleyebilirsiniz.

Ses Ayarları seçeneğini işaretliyoruz. Hoparlör Ses Ayarı seçeneğine tıklıyoruz.

ses sorunu windows 7

Hoparlör Ses Ayar seçeneği bölümünden Hoparlör ses ayarlarını ayarlayabiliyoruz.

Hoparlör seçeneğine tıklıyoruz.

Windows 7 ses sorunu için kesin çözüm

Window8 de ses ayarları ekranın sağ alt köşesindeki ses simgesi üzerine sağ tıklanarak Ses denetim seçeneklerine ulaşılmalı hoparlör ve sesin kapalı yada açık olup olmadığı kontrol edilmesi gerekiyor.

Hoparlör açık ise Hoparlör seçeneğine tıklıyoruz.

Ses Efekti seçeneğine tıklıyoruz.

Alakalı Sorular:

windows 7 ses sorunu için kesin çözüm, ses sorunu windows 7, bilgisayar ses sorunu windows 7, windows 7 ses sorunu giderme

Mikrofon aktif görünüyor ise Tamam butonuna tıklayarak kapatalım. Yapacağınız işlemler doğrultusunda ses ayarlarımız kapalı ise yada ses ayarlarımız yetersiz ise yapılandırma yapabileceksiniz.  Windows 7 ses sorunu Nasıl Çözülür? Makalemizi tamamlamış olduk, umarız bilgisayarınızda veya Laptop’ unuz da yaşamış olduğunuz ses sorununu çözmüş olmanız gerekiyor.

Yukarıda verilen bilgilerle sorununuz çözülmediyse yorulmarda sonunuzu daha detaylı olarak bize iletin. Çok kısa bir sürede çözümü için bilgi paylaşılacaktır.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.