Xiaomi yedekleme programı ihtiyacınıza karşılık olacak bu makalede Xiaomi yedekleme ve geri yükleme adımlarını paylaşıyoruz.

Xiaomi Yedekleme ve Geri Yükleme Programı

Xiaomi yedekleme programı ihtiyacınıza karşılık olacak bu makalede Xiaomi yedekleme ve geri yükleme adımlarını paylaşıyoruz.

Bugüne kadar Samsung dışında aldığım ikinci markadır Xiaomi. Çinli şirketin 8. yılını kutlayan telefon Xiaomi Mi 8, Qualcomm Snapdragon 845, çift kamera ve çift GPS ile birlikte geldi. Karanlık bir ortamda çalışan ve ilk kez çift GPS kullanan ilk telefon olan Mi 8, 3D Yüz Açma özelliğini destekleyen ilk Android cihazdır. Mi 8’in Explore Edition adı verilen özel sürümü, bir alt ekran parmak izi tarayıcıya ve şeffaf bir arka panele sahip. Ekran şimdi 6.21″ ve bir Samsung AMOLED panel kullanıyor. Tabii ki, Xiaomi Mi 8, Snapdragon 845 yonga seti ile birlikte geldi ve Çin benchmark platformunda ulaşılan en yüksek seviye olan Antutu’da 301.472 puan aldığı biliniyor.  Ayrıca, en önemlisi, bu performans canavarı sadece 4 bit TL civarında.

Şimdi bu bilginin ardından Xiaomi kullanmasın diğer büyük markalarda olduğu gibi bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Hem çok kaliteli ve donanımlı bir cihaz kullanıyorsunuz. Hemde fiyatı oldukça uygun. Dolayısıyla bundan sonraki makaleleri Xiaomi üzerinden yapacağım kesin.

Xiaomi Mi 8’imiz var buda sıkıntı yok. Ama bazı beklenmedik durumlarda veri kaybetme riskini almamanız için düzenli yedekleme yapmak akıllıca olacaktır. Xiaomi Yedekleme işlemine gelince, cihazınızı yedeklemek için siz hangi yolu kullanırsınız? Google, OneDrive, Mi Cloud vb. gibi bulut hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bazen, daha fazla veri sızıntısı skandalının bildirildiğinin bildiği gibi hiç kimsenin özel verilerinizi gözetleyememesi için daha güvenli görünen yerel bir yedeğe sahip olmanız önerilir. Bunun yanı sıra, yerel yedeğe erişmek çok kolaydır. Yedeklemeyi görüntüleyebilir ve verileri istediğiniz zaman cihazınıza geri yükleyebilirsiniz. Bu nedenle, bu makalede, Xiaomi cihazınızı yedeklemeniz ve geri yüklemeniz için size harika bir seçenek sunacağım.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Aşağıdaki uygulamayı deneyebilir veya Komple Android Yedekleme ve Geri Yükleme  makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Xiaomi Yedekleme ve Geri Yükleme

Xiaomi yedekleme geri yükleme için programı bilgisayarınıza indirmekten çekinmeyin ve aşağıdaki adımları izleyin.

  • Syncios Data Transfer Programını Yükleyin

Xiaomi cihazınızı USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve Syncios Data Transfer programını çalıştırın. Bu arada USB kablosu ile bağlamak zorunda değilsiniz. Programı yükledikten sonra WiFi kullanarak da cihazı bağlayabilirsiniz. Ana arayüzde 4 mod göreceksiniz: Telefondan Telefona Aktarma, Yedekleme ve Geri Yükleme, iCloud Yedekleme’den Geri Yükleme, iTunes Yedekleme’den Geri Yükleme. Yedekle ve Geri Yükle modülü altındaki PC’ye Yedekle butonuna tıklayın.

Windows Versiyon MAC Versiyon
  • Yedekle Butonuna Tıklayın

Syncios programı aracılığı ile Xiaomi cihazı bilgisayara bağlandıktan sonra, desteklenen tüm dosyaları panelin ortasında listeleyecektir. Herhangi bir algılama sorunu, lütfen bu öğreticiyi izleyin. Ardından, bilgisayarınıza yedeklemek istediğiniz içeriği seçin. Mavi Başlat düğmesine Başlat Kopyala düğmesine basın; bir süre sonra tüm veriler bilgisayarınıza yedeklenir.

  • Yedeği Xiaomi’ye Geri Yükleyin

Tabii ki, gerektiğinde yedekleri Xiaomi’nize de geri yükleyebilirsiniz. Bu defa PC’den geri yükle düğmesine tıkladığınızda, Syncios yaptığınız tüm yedeklemeleri listeleyecek, istediğiniz birini seçip yedeklemeyi geri yüklemek için cihazınızı bağlayabilirsiniz.

Xiaomi Yedekleme Programı

Görüldüğü üzere Xiaomi Backup Programı ile cihazınızı kolayca bilgisayarınıza yedekleyebilir ve istediğiniz zaman geri geri yükleyebilirsiniz. Bu nedenle, cihazınızı yedeklemeniz ve geri yüklemeniz gerekiyorsa, lütfen bu programı bilgisayarınıza kurmaktan ve kendi başınıza denemekten çekinmeyin. Elbette, bu programı kullanırken herhangi bir sorunuz varsa veya bazı problemlerle karşılaştıysanız, lütfen aşağıdaki yorumunuzu bırakmaktan veya doğrudan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, en kısa sürede size geri döneceğiz. Programın ücretsiz sürümünün de en fazla 5 yedekleme yapmaya izin verdiğini de unutmayın.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.