Google Katlanabilir Akıllı Telefon Tanıttı

Sektörün katlanabilir akıllı telefon hakkında büyük bir beklenti gösterdiğini çok iyi biliyoruz ve Google, bu şirketin işine yabancı değil.

Tabii ki şirketin yöneticisi olarak, teknoloji devi Google’ın şirketin olduğunu doğruladı zaten bu tür prototipler üzerinde çalışıyor. Ancak, teknoloji devi Google’ın kendisi, insanların yakın bir zamanda katlanabilir bir Pixel akıllı telefonu beklememesi gerektiği konusunda uyarıyor. Pixel çizgili akıllı telefonların geliştirme lideri Mario Queiroz olarak, teknoloji devi Google’ın katlanabilir bir akıllı telefon başlatmak için hiç acelesi olmadığı, çünkü bu tür bir cihazın henüz olgun bir kullanım teklifi olmadığını çok iyi biliyoruz.

Google Katlanabilir Akıllı Telefon Tanıttı

Endüstri, katlanan akıllı telefonlarla büyük bir beklenti içinde ve teknoloji devi Google, bu şirketin işine elbette yabancı değil. Şirketin yöneticisi olarak, teknoloji devi Google, şirketin zaten bu şirketin prototipleri üzerinde çalıştığını onayladı.

Ancak, teknoloji devi Google’ın kendisi, insanların yakın bir zamanda katlanabilir bir Pixel akıllı telefonu beklememesi gerektiği konusunda uyarıyor. Pixel çizgili akıllı telefonların geliştirme lideri Mario Queiroz olarak, teknoloji devi Google’ın katlanabilir bir akıllı telefon başlatmak için hiç acelesi olmadığı, çünkü bu tür bir cihazın henüz olgun bir kullanım teklifi olmadığını çok iyi biliyoruz diye açıklıyor.

Bu nedenle, Pixel serisi akıllı telefonların geliştirme lideri olan Mario Queiroz, “genişleyen” akıllı telefon fikri, daha büyük ekranları isteyenlere dikkat çekiyor. Ancak bu cazibe hala tüketici pazarını teşvik etmek için yeterli değil. Mevcut aşamada insanlar fikri bile ilginç buluyor, ancak ekranları katlamak gerekmiyor.

Güney Kore devi Samsung’un Galaxy Fold akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesini ertelemesini sağlayan belirgin tasarım kusurları olarak, yalnızca katlanabilir akıllı telefonların hala gerçek amacını ve neyin geldiğini göstermeyen “ham” bir teknoloji olduğu fikrini pekiştiriyor.

Katlanabilir akıllı telefon hakkında büyük bir beklenti gösterdiğini çok iyi biliyoruz ama daha çok erken.

Üstelik, elbette, Pixel line akıllı telefonların geliştirme lideri olan Mario, buna rağmen, teknoloji devi Google’ın, donanım için diğer teknolojiler üzerinde çalıştığı gibi, bir süredir katlanabilir ekran prototipleri geliştirdiğini söyledi. Ve bu projelerin şirketin laboratuvarlarından çıkması için bir hüküm yoktur.

Şimdilik endişeleri, yeni Pixel 3a ve Pixel 3a XL ile Pixel ailesine daha fazla güç sağlamak. Teknoloji devi Google bu lansmanların, 2019 yılının ilk çeyreğinde hattın zayıf satışlardan kurtulmasına yardımcı olmasını beklediğini belirtti.

Peki siz Katlanabilir Akıllı Telefon hakkında ne düşünüyorsunuz. Fikirlerinizi bizimle paylaşın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.