PUBG Mobile Bildirim Sistemine geçiyor. PUBG Mobile'ın yeni 'Oyun Yönetimi' bağımlılık suçlamalarıyla mücadele edecek.

PUBG Mobile Bildirim Sistemi Geliyor

PUBG Mobile Bildirim Sistemi ile gelişiyor. PUBG Mobile‘ın yeni ‘Oyun Yönetimi‘ bağımlılık suçlamalarıyla mücadele edecek.

PUBG Mobile oyuncuları yakında oyunda bazı değişiklikler görmeye başlayacak. Popüler savaş avcısının arkasındaki geliştiriciler, oyuncuların oynamaya ne kadar zaman harcadıklarını anlamalarına ve ara vermelerini teşvik etmelerine yardımcı olacak yeni bir “PUBG Mobile Oyun Yönetimi” sistemi uyguluyor.

Yeni sistem, oyunun bağımlılık yarattığı ve oyuncular üzerinde, özellikle de genç oyuncular üzerinde zararlı bir etkiye sahip olduğu iddiası nedeniyle PUBG Mobile’ı yasaklamaya çalışan ülkelere verilen bir cevap niteliğinde olacak.

PUBG Mobile Bildirim Sistemi

PUBG Mobile Oyun Yönetimi sistemi muhtemelen Google’ın Dijital Refah girişimi için bir miktar ilham alıyor. Yeni sistem devreye girdiğinde, açılan bir bildirim, oyuncuları ne kadar süredir PUBG Mobile’ı oynadıklarına dair uyaracaktır. Uyarılar ayrıca oyuncuların oynamayı bırakmalarını ya da en azından kısa bir mola vermelerini önerecek.

Sistem ayrıca 18 yaşın altındaki oyuncuları giriş yaparken “oyun danışmanlığına” katılmaya zorlayacaktır. Bu tavsiyenin ne söyleyeceği şu anda belirsizdir, ancak güvenlik önerileri olacağı varsayılmıştır. Daha fazla bilgi edinmek için oyunun geliştiricilerine ulaştık.

PUBG Mobile Bildirim Sistemi, PUBG Mobile geliştiricileri Gameplay Management‘ı çevreleyen basın bülteninde çok fazla itiraf etmese de, bu yeni sistemin Hindistan ve Nepal gibi ülkelerde oyunun yasaklanmasına doğrudan bir tepki olduğu açık. Son zamanlarda, Hindistan’da yalnızca PUBG oynamaktan 16 oyuncu tutuklandı.

Çin’de, PUBG Mobile, oyunun yüksek kan, kan ve şiddeti seviyesine cevaben “Game For Peace” adlı yeni bir monikerde var. Barış İçin Oyun’da kan veya şiddet yok ve “öldürülen” oyuncular ölmüyor. Dizlerinin üstüne çöküp size dostça bir dalga veriyorlar.

Oyun Yönetimi zaten Endonezya, Hindistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Irak, Suudi Arabistan ve Mısır da dahil olmak üzere Asya ve Kuzey Afrika’daki ülkelere yayılıyor. Sistem sonunda global olarak aşamalar halinde yayılacaktır.

PUBG Mobile Bildirim Sistemi Türkiye’de bildirim vermeye başladı. Bazı kullanıcılarda “Oyunda çok zaman geçiriyorsun 18 yaşından büyük müsün) gibi bildirim aldıklarını öğrendim. Bu arada PUBG için En İyi Ekran Kartı makalemizi incelemeyi unutmayın. Fazla abartıya gerek kalmadan PUBG Oyununu oynaya bileceğiniz ekran kartları hakkında bilgi paylaştık.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.