YouTube’daki Reklamları Kaldırma

Sık sık YouTube ziyaretçileri için reklamlar gerçek bir sorun olabilir. Youtube’daki Reklamları Kaldırma ile sorunsuz görüntüleme deneyimi için buradayız.

YouTube’da ücretsiz olarak tadını çıkarabileceğiniz kaliteli içerik miktarı hayret verici. Tabii ki hiçbir şey gerçekten bir bedel olmadan sunulmuyor. Ücret  genellikle reklam biçimlerini şeklinde oluyor. Bunların çoğu, aldığınız içerik için ödeme yapmak için küçük bir fiyat olan beş saniye sonra atlanabilir içeriklerdir, ancak giderek daha fazla reklam izlemek zorunda kalıyorsunuz.

İçinde bulunduğumuz ekonomiyi anladığımızda, satın alma niyeti olmayan bir otomobilin gösterilmesinden otuz saniye geçmenin gerçekten bir anlamı yok. Aşağıda, YouTube daki reklamlar nasıl kaldırılır detaylı olarak açıklıyoruz.

Yine de, bu ipuçlarının işe yarayabileceği konusunda uyarılırken, YouTube’un görüntülerinde freeloaders var. YouTube’un küresel müzik başkanı Lyor Cohen, Bloomberg’e ücretsiz kullanıcıları içerik için ödeme yapmasını engelleyeceğini ve bir parçanın bir sonraki aşamaya aktığı deneyimi engelleyeceğini söyledi. YouTube Red STILL’in Tür’de bulunmadığı göz önüne alındığında, bu biraz anlam ifade ediyor.

YouTube’daki Reklamları Kaldırma

Reklamları engellemek için yasa dışı hiçbir şey yoktur. Aslında popüler uygulama Adblock Plus, 2015 yılında bir grup Alman yayıncısının, uygulamanın sahip oldukları sitelerde reklamları engellemesinin yasadışı olduğunu iddia ettiği uzun bir mahkeme davası geçirdi. Davadaki yargıç, bu tür davalar için emsal teşkil eden Adblock Plus ile sonuçlandı.

Tabii ki, reklamları engellemenin ahlakı konusunda daha güçlü bir argüman var. Sonuçta, sizin için tek maliyetin, üretim ve dağıtım maliyetlerini ödemek için reklamları izlemeye devam ettiği bir ürün veya hizmet tüketiyorsunuz. Reklamlar kötü bir şekilde yapıldığında, siteyi rahatsız edici bir şekilde ziyaret etmeyi zorlaştırabileceğinden, bu sürekli bir savaştır. Öte yandan, bir başkasının faturalarını ya da ilk olarak yaratılmayacak içeriği ödemesi gerekiyor. İçeriği beğendiyseniz, içerik oluşturucuyu desteklemelisiniz. Tüm ahlaki dinamiler gibi, son seçim de kendi değer yargılarınızla dinlenir.

Youtube Reklam Ödeme ile Kaldırma Mümkün Mü?

Şu anda YouTube Red adlı bir abonelik hizmeti var, ancak henüz Türkiye’de mevcut değil. YouTube’un bu premium sürümü, platformdaki en büyük yıldızlardan bazı orijinal içerik barındırıyor ve hiç reklam içermiyor. ABD’de 10 ABD dolar, ancak Google’ın Türkiye’deki hizmeti ne zaman görebileceğimize dair sağlam açıklamaları henüz yapmadı.

YouTube'daki Reklamları Kaldırma

Arama devi, geçtiğimiz günlerde, atlanamaz 30 saniyelik reklamlarının 2018 yılına kadar ortadan kalkacağını duyurdu, ancak 6 ve 20 saniyelik çeşitlerle devam edecek.

Youtube Reklamlarından Kurtulmak

İstenmeyen reklamlardan kurtulmanın en belirgin yolu, özel bir reklam engelleyici kullanmaktır. Çoğu tarayıcıda, genellikle ücretsiz ya da en azından uygun bir miktarda ücrete tabidir.

Bir Chrome kullanıcısıysanız, reklam engelleyiciyi bulmanın ve yüklemenin yolu yeni bir sekme açmak ve ardından ekranın sol üst köşesindeki renkli kare ızgarayı tıklamaktır. Bir sonraki sayfada Web Mağazası seçeneğini çift tıklayın ve ardından ‘reklam engelleyici’ yi arayın. Uzantılar bölümünde bir dizi seçenek göreceksiniz. Sunulan içeriğin tam genişliğini açmak için Diğer Uzantı Sonuçları‘nı tıklayın.

Çok etkili olduğumuzu bildiğimiz, yukarıda bahsedilen Adblock Plus‘tır. Kullanmak istediğiniz listeyi tıklayın, ardından Chrome’a ekle butonuna tıklayın.

YouTube'daki Reklamları Kaldırma

Artık, Chrome arama çubuğunuzun sağında bir simge görmeniz gerekir. Bunu tıklamak, yazılımla kullanabileceğiniz çeşitli ayarları düşürecektir. Sadece bir siteyi düzenli olarak kullanırsanız, belki de uygulamayı beyaz listeye ekleyebilir ve böylece bazı reklamlara sunacak ve keyif aldığınız içeriklerin içerik oluşturucularına ödeme yapabileceklerini unutmayın.

YouTube’daki Reklamları Kaldırma iPhone, iPad

YouTube uygulaması, video platformunda içerik tüketmenin en iyi yoludur, ancak reklamları engellemenin hiçbir yolu yoktur. Bu, Google’ın gelir akışını elinizden alma konusunda size güç kazandıracağı anlamına gelmez. iPhone veya iPad’inizde gördüğünüz reklamları en aza indirmek istiyorsanız, her ikisi de Safari tarayıcısında kullanılabilen Uygulama mağazasından Adblock Plus veya Crystal gibi bir uygulamayı indirebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz engelleyiciyi indirin, ardından iOS Ayarı uygulamasını açın ve Safari> İçerik Engelleyicileri‘ne gidin ve uygulamayı etkinleştirin. Artık Safari’yi kullandığınızda, reklamların ortadan kalktığını veya en azından az miktarlarda olduğunu görmelisiniz.

YouTube’daki Reklamları Kaldırma Android

Android, iOS’tan genellikle daha açık bir platform olsa da, Google’ın reklam engelleyicileri atlatmanın yollarını bulmasıyla birlikte bir savaşın yaşandığı görülüyor. Şu anda, reklamsız bir YouTube için en iyi yolun hangisi olduğu bilinmemektedir, ancak keşfedilmeye değer bir seçenek, yerleşik bir engelleyici içeren özel bir tarayıcı yüklemektir. Şu anda bizim favorimiz Adblock Browser for Android uygulamasıdır, ücretsiz ve Google Play Store’da bulunabilir. Uygulamayı yükleyin, YouTube’a giderken yolunuzu izleyin ve parmaklarınızı çapraz tutun.

Dolayısıyla, YouTube’daki Reklamları Kaldırma için çeşitli yollar vardır. İçerik oluşturucuları doğrudan etkilediklerinden, reklam engelleyicileri kullanmanın etkilerini dikkate almak için biraz zaman ayırın. Bu makaleyi okuduğunuz site, yazarlarına ve sunucu firmasına ödeme yapmak için reklamlara büyük ölçüde bağımlıdır. Bu nedenle kaliteli içeriğin kalmasını istiyorsanız, finansal olarak nasıl destek vermeye istekli olduğunuzu düşünün.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.